BZ WBK w małych miastach
W kwietniu 2009 roku BZ WBK zakończył rebranding placówek partnerskich i stawia na nową jakość sieci franczyzowej. Spółka zrezygnowała z projektu agencji finansowych minibank i wdraża koncept biznesowy BZ WBK Partner. Nowy projekt ma na celu stworzenie placówek licencyjnych wzorowanych na oddziałach własnych.
Proces wdrażania nowego modelu biznesowego BZ WBK Partner trwał od listopada 2008 r. Obecnie wszystkie placówki licencyjne funkcjonują wyłącznie pod logo BZ WBK Partner. Spółka stawia na rozwój sieci w mniejszych miastach do 35 tys. mieszkańców i na obrzeżach dużych aglomeracji, gdzie rynek finansowy cechuje się niskim nasyceniem produktami finansowymi. Według Kamila Polikowskiego, dyrektora Biura Rozwoju Placówek Partnerskich BZ WBK, małe agencje finansowe z ograniczonym pakietem produktów nie są w stanie zaspokoić tamtejszych potrzeb. BZ WBK chce wykorzystać niszę i rozwinąć multiusługowe placówki partnerskie. - Pozytywnie oceniamy przebieg oraz zakończenie rebrandingu. Jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania nowych placówek BZ WBK Partner. Widzimy, że lokalne rynki lepiej chłoną większe placówki licencyjne – mówi Kamil Polikowski.
Proces rebrandingu stanowił wstęp do ujednolicenia całej sieci według wzorców własnych oddziałów BZ WBK. Unifikacja wszystkich placówek przyspieszy ekspansję rynku i zwiększy skuteczność oddziaływania na klientów. Skorzystają na tym również partnerzy, którzy otrzymają możliwość prowadzenia placówki z dostępem do szerszej niż dotychczas oferty produktowej - Chcemy, żeby nowy koncept BZ WBK Partner opierał się na zróżnicowanym pakiecie produktów – mówi Kamil Polikowski. Elastyczne podejście do klienta zwiększy pole działania i umożliwi szybką reakcję na nastroje panujące na rynku.
Wśród produktów dostępnych w oddziałach BZ WBK Partner są m.in. kredyty gotówkowe, konta osobiste, karty płatnicze, usługi Western Union, przyjmowanie płatności za rachunki oraz na zasadzie pośrednictwa, karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz produkty dla firm. Inwestycja w dwustanowiskową placówkę BZ WBK Partner wynosi ok. 22 tys. zł. Jak zapewniają przedstawiciele spółki biznes osiąga rentowność w ciągu pięciu, sześciu miesięcy. Partner BZ WBK nie ponosi opłat wstępnych, otrzymuje bezpłatne i cykliczne szkolenia oraz samodzielnie decyduje o miejscu lokalizacji przyszłej placówki. Zgodnie z planami BZ WBK, do końca 2009 r. ma działać przynajmniej 100 placówek partnerskich.
(mk)
ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
Na początku czerwca zaczął działać kolejny franczyzowy kantor kryptowalut pod szyldem Quark.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Franczyzobiorczyni Agencji Wirtualnej z Gdańska w ciągu trzech lat zbudowała silną markę i zdobyła rzeszę lojalnych klientów. Jak tego dokonała?
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.