W leasingu nie tylko samochód

Na czym polega leasing?
Leasing to jeden ze sposobów finansowania inwestycji firm. Jego istota polega na tym, że finansujący, czyli firma leasingowa, zobowiązuje się nabyć środek trwały od dostawcy i przekazać go w użytkowanie klientowi w zamian za określone raty leasingowe. Oznacza to, że w ciągu trwania umowy klient dysponuje powierzonym mu przedmiotem leasingu, nie będąc jego właścicielem. W zależności od ustaleń umowy, po zakończeniu współpracy można daną rzecz wykupić lub zwrócić firmie leasingowej.
Co można sfinansować przy pomocy leasingu?
Praktycznie każdy środek trwały potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej. Najpopularniejszy wśród klientów jest leasing samochodów osobowych i dostawczych. Coraz częściej korzysta się również z leasingu maszyn, urządzeń i mebli. Firmy leasingowe konsekwentnie rozwijają swoje oferty, dzięki czemu proponują wyspecjalizowane produkty dedykowane wybranym grupom klientów, na przykład rolnikom lub lekarzom. BZ WBK wprowadził do oferty produkt o nazwie Eko Leasing, który pozwala sfinansować budowę elektrowni wiatrowej. Od ubiegłego roku proponujemy także ofertę finansowania pojazdów napędzanych energią elektryczną. Zaletą leasingu jest stosunkowa łatwość jego pozyskania, w porównaniu do kredytu. Poza tym leasing daje możliwość korzystania z niezbędnego sprzętu bez angażowania środków własnych.
Rozmawiał (dw)
ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.