Ekspert pod nadzorem

Grupa Finansowa Expert, operator sieci agencji opłat, uzyskała status Krajowej Instytucji Płatniczej. Oznacza to, że spółka spełniła wymogi Ustawy o usługach płatniczych i podlega Komisji Nadzoru Finansowego.
- Dla klientów oznacza to bezpieczeństwo usług. Stanowi też zachętę dla samodzielnych właścicieli tego typu agencji, którzy dzięki przystąpieniu do naszej sieci pozbędą się kosztów nadzoru KNF – tłumaczy Dawid Kaus, dyrektor ds. Marketingu i Obsługi Prawnej.
Sieć Expert działa od 2003 roku i jest jedną z pierwszych firm, która uzyskała status Krajowej Instytucji Płatniczej (wprowadzony przez ustawę z 2011 roku). W jej placówkach klienci mogą opłacać rachunki za RTV, a także uiszczać wpłaty do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mogą też uzyskać krótkoterminowe pożyczki w kwotach maksymalnie 1 tys. zł.
- Pożyczki są udzielane bezpośrednio przez Grupę Finansową Expert naszym stałym klientom. Zauważamy, że ten produkt cieszy się coraz większą popularnością. Praktycznie co kwartał wartość udzielonych pożyczek się podwaja – mówi Dawid Kaus.
W ramach Grupy działa obecnie ponad 250 placówek. Na jej otwarcie przedsiębiorcy potrzebują minimum 2 tys. zł.- Stawiamy raczej na systematyczny wzrost, niż śrubowanie rekordów otwarć. Myślę jednak, że w 2013 roku możemy osiągnąć liczbę 300 punktów - zapowiada Kaus.
(gum)
ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
Na początku czerwca zaczął działać kolejny franczyzowy kantor kryptowalut pod szyldem Quark.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.