Franczyzo(biorcy) chwilówek

Kredigo chce mieć placówki w każdym województwie. Obecnie funkcjonują biura w woj. śląskim, opolskim, zachodniopomorskim i podkarpackim. Jeszcze w lutym planowane jest otwarcie biur w Zabrzu, Szczecinie, Chorzowie i Warszawie. Sieć sprawdza też dostępne lokalizacje na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Kredigo niemal czterokrotnie przekroczy założony roczny plan otwarć - miały być 4 nowe placówki w roku, będzie 15 w pierwszym kwartale. Preferowane są miejscowości powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Partnerzy mają zagwarantowaną wyłączność terytorialną. - Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowa motywacja do otwierania kolejnych oddziałów przez już działających biorców – wyjaśnia Tomasz Gardy, dyrektor Kredigo.
Firma Kredigo od 2008 roku zajmuje się udzielaniem chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych. Średnia kwota udzielonej pożyczki wynosi 500 zł, przy czym koszty pożyczki dla klienta to ok. 25 proc. w skali miesiąca. To ma zrekompensować wyższe niż w banku ryzyko. Takie warunki kuszą franczyzobiorców. Jak przyznają właściciele Kredigo, wystarczy dysponować kwotą ok. 50 tys. złotych aby zarobić nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie, ale trzeba być ostrożnym.
- Zbyt pochopna ocena sytuacji finansowej klienta może wiele kosztować. To najczęstszy błąd początkujących. Trzeba wtedy uruchomić procedurę windykacyjną i mimo, iż zajmują się tym pracownicy Kredigo, którym udaje się większość pieniędzy odzyskać, trwa to długo i niesie ze sobą dodatkowe koszty – mówi Tomasz Gardy.
Kredigo to jedyna firma z tej branży, która rozwija się poprzez franczyzę. Oferta skierowana jest do osób, które posiadają odpowiedni kapitał, ale nie mają wystarczającej wiedzy. Kredigo szkoli franczyzobiorców z metod weryfikacji i oceny klienta. Poza tym partnerzy otrzymują bieżące doradztwo prawne, wsparcie marketingowe oraz pełny system informatyczny ze zintegrowaną bazą klientów. Do otwarcia punktu z chwilówkami wystarczy lokal o powierzchni ok. 20-30 m2 z podstawowym wyposażeniem biurowym, komputerem i drukarką. Klienci cenią sobie dyskrecję, dlatego ważne jest, aby punkt był dostępny, natomiast raczej w okolicy, niż na głównej ulicy handlowej. Opłata za licencję, reklamę zewnętrzną lokalu i pakiet startowy wynosi 10 tys. złotych.
(kk)

ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
− Nigdy nie żałowałem porzucenia etatu na rzecz własnej firmy − mówi Krzysztof Wołowiec, który wraz z żoną prowadzi cztery placówki partnerskie Alior Banku.
Już ponad 2/3 transakcji w sklepach odbywa się bezgotówkowo. Klienci coraz częściej oczekują wyboru metod płatności, dlatego posiadanie terminala staja się kluczowe.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
W trakcie wieloletniej stagnacji w obszarze stricte ofert franczyzowych na polskim rynku franczyzowym w segmencie gastronomicznym, postanowiliśmy dokładnie zrewidować naszą ofertę.
Żabka kontynuuje program dla początkujących przedsiębiorców „Bezpieczny start”. Dzięki inicjatywie sieci, ponad 50 osób otworzyło swój sklep. W tym roku liczba jego uczestników będzie jeszcze większa.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.