W biznesie jest jak w sporcie

Jacek Biskup dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską w Meritum Banku.
Jak wygląda dziś rynek placówek bankowych na licencji?
Jest nieco mniejszy, bo niektóre banki zrezygnowały z modelu franczyzowego. Z drugiej strony jest też silniejszy, bo instytucje finansowe, które zostały na rynku franczyzy zmodernizowały i wzmocniły swoje systemy partnerskie, stawiając na ich dalszy rozwój. Sądzę też, że znacznie wzrosła świadomość franczyzobiorców w tej branży. Dziś większość nich dobrze wie, że klienta trzeba pozyskać, obsłużyć i utrzymać, a siedzenie za biurkiem tego nie zagwarantuje.
Jakie są warunki powodzenia we franczyzie bankowej?
Profesjonalne narzędzia i świadomy franczyzobiorca. Podstawowe narzędzia do pracy i zarabiania pieniędzy to dobra oferta produktowa, marketing ogólnopolski i lokalny oraz odpowiedni system wynagradzania partnerów. Naszą rolą jest przygotowanie tych narzędzi, a rolą partnera, aktywne z nich korzystanie. Nasz system partnerski jest tak skonstruowany, żeby na współpracy zyskiwały obie strony. Warunkiem jest zaangażowanie każdej ze nich. W bankowej franczyzie trzeba pracować systematycznie przez cały miesiąc, a nie tylko przez ostatnie dwa tygodnie, żeby jakoś dopiąć plany sprzedażowe. W biznesie, podobnie jak w sporcie, trzeba umieć rozkładać siły. Nie da się pół maratonu przejść spacerem, a drugiej połowy przebiec sprintem.
Nasi franczyzobiorcy wiedzą, po co otwiera się placówkę partnerską banku – po to by zarabiała pieniądze. Mają też do tego predyspozycje. Naszym celem nie jest masowa produkcja placówek – otwieranie kolejnych punktów tylko po to by wypełnić mapę kolejnymi punktami. Jesteśmy na tyle pewni jakości naszego systemu partnerskiego, że jako jedna z nielicznych instytucji finansowych, nie ograniczamy swoich partnerów zakazem konkurencji. Wierzymy, że jakość obroni się sama.
Rozmawiał (emka)
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Marka Quiosque do końca tego roku otworzy 20 nowych salonów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać się franczyzobiorcą marki?
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.