Montrada idzie do lamusa

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o połączeniu firmy Montrada (obsługa terminali do kart płatniczych i transakcji bezgotówkowych) z holenderską spółką PaySquare. Fuzja dobiegła końca, a logo Montrada ostatecznie zniknęło z rynku pierwszego kwietnia tego roku. Sieć tworzona przez PaySquare Polska składa się obecnie z sześciu przedstawicielstw obsługujących klientów w różnych częściach Polski, zajmujących się sprzedażą w kanale bankowym oraz w kanale sprzedaży bezpośredniej. Do końca tego roku PaySquare chce mieć 10 partnerów, a za rok ich liczba ma się zbliżyć do 20.
- Start PaySquare w Polsce jest dla nas również punktem wyjścia do budowy nowej sieci partnerskiej. Na tym etapie najbardziej zależy nam na nawiązaniu współpracy z partnerami z woj. śląskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Oczywiście nie ograniczamy się tylko do tych województw i chętnie podejmiemy rozmowy z partnerami z innych części kraju – mówi Jarosław Archacki, dyrektor sprzedaży w firmie PaySquare.
Przyszli partnerzy firmy PaySquare powinni mieć doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych, pożądana jest też znajomość branży usług finansowych.
- Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu współpracy, analizujemy obszar na którym działa firma naszego potencjalnego partnera. W pierwszej kolejności sprawdzamy lokalne uwarunkowania pod względem rozwoju naszych usług, jak dużo firm jest zarejestrowanych na tym terenie oraz ile zapytań w zakresie płatności bezgotówkowych dotychczas otrzymaliśmy – tłumaczy Archacki.
Fuzja z PaySquare umożliwiła dotychczasowym partnerom montrady wprowadzenie do swojej oferty kolejnych usług, które pomogą im zdobyć nowych klientów.
- Przygotowana przez nas oferta umożliwia partnerom zaspokojenie potrzeb firm działających w wielu różnych branżach, co zdecydowanie poszerza ich możliwości sprzedażowe. Rozszerzyliśmy również wsparcie marketingowe zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i lokalnym. Przygotowaliśmy też dla naszych partnerów wiele nowoczesnych form promocji, np. platformę promocji e-commerce, personalizowane materiały promocyjne czy rozszerzone wsparcie BTL z zastosowaniem analizy geomarketingowej – wymienia Jarosław Archacki.
(mak)

ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Nie musisz być bankowcem, by otworzyć placówkę PKO Banku Polskiego. Ale bez relacji z klientem i konsekwencji trudno ją dobrze prowadzić. Zobacz historię Pauliny Maciejewskiej, która od 7 lat działa w Łęczycy.
– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
Na początku czerwca zaczął działać kolejny franczyzowy kantor kryptowalut pod szyldem Quark.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.