Mikrobank w powiatach

Pod logo Fines działają od 2005 roku biura pośrednictwa kredytowego oferujące głównie kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Z firmą współpracuje 80 franczyzobiorców, oferta sieci dostępna jest także w ponad 1,8 tys. punktów agencyjnych. W tym roku franczyzodawca chciałby pozyskać 50 partnerów, a docelowo Fines ma się pojawić w każdym mieście powiatowym, co będzie oznaczało ponad 300 placówek w całym kraju.
- Nasz biznes jest zbliżony do konceptu klasycznej mikroplacówki bankowej, z tym, że w naszym oddziale klient ma dostęp do oferty wielu banków. Logiczną konsekwencją tego podobieństwa jest to, że nasze placówki powstają w miejscach. gdzie normalnie powstawałyby placówki bankowe – mówi Przemysław Olczyk, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej Fines. – Otwieramy placówki w centrach miast oraz w okolicy dużej liczby punktów handlowych i usługowych, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach. Kluczem do sukcesu nie jest liczba mieszkańców, a przedsiębiorczość i pracowitość franczyzobiorcy – twierdzi przedstawiciel franczyzodawcy.
Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z firmą muszą spełnić kilka wymagań: minimum średnie wykształcenie, posiadanie 9 tys. zł na umeblowanie, oznakowanie lokalu oraz na materiały promocyjne. Franczyzodawca nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. Wśród kandydatów na partnerów pojawiają się agenci, którzy już prowadzą placówkę pośrednictwa finansowego, osoby z doświadczeniem w branży zainteresowane rezygnacją z etatu na rzecz własnego biznesu oraz inwestorzy, którzy do tej pory nie mieli styczności z finansami. Dobór kandydatów z ostatniej z wymienionych grup jest najbardziej selektywny. Bez względu na dotychczasowe doświadczenie, każdy licencjobiorca otrzymuje pomoc w postaci szkoleń, projektu lokalu, dedykowanych mu infolinii i opieki kierownika regionu.
(dw)

ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.