Otwieramy nasze placówki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Dobry wybór, w związku z naszym nastawieniem na klienta indywidualnego, to osiedla, dobrze skomunikowane ulice o dużym natężeniu ruchu pieszych
Marcin Pierścionek, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej epaka.pl
Poniedziałek
09.11.2015
Nie ograniczamy naszych franczyzobiorców i umożliwiamy im dołączenie naszej oferty do już prowadzonego biznesu – mówi Marcin Pierścionek, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej epaka.pl.
 

Firmy kurierskie to przyszłościowy biznes?
Popyt na tego rodzaju jest spory. Chociażby dzięki temu, że Polacy coraz chętniej robią zakupy przez internet. Rynek zakupów online rośnie w Polsce o około 20 proc. rocznie. Dodatkowo my wypełniamy lukę, stworzoną przez duże firmy kurierskie, które nastawiają się głównie na obsługę wielkich firm. Mają wymóg, że klient musi np. wysłać kilkaset paczek miesięcznie. Natomiast epaka.pl specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Nasza sieć liczy w tej chwili 101 punktów, jeszcze w listopadzie powstaną cztery kolejne. W naszych placówkach można nie tylko nadać paczkę, ale też ja opakować czy kupić niezbędne do tego akcesoria. Dodatkowo od przyszłego roku rozszerzamy swoją ofertę o sprzedaż usług ubezpieczeniowych. Franczyzobiorcy, którzy wyrażą taką ochotę, będą mogli wprowadzić ją jako uzupełnienie oferty punktu kurierskiego. To da naszym partnerom dodatkową możliwość zarobku.

Franczyzobiorcy traktują punkty kurierskie jako główne czy dodatkowe źródło zarobku?
Bywa i tak, i tak. W większości punkty kurierskie Epaka.pl są głównym źródłem zarobku dla franczyzobiorców. Oczywiście należy uwzględnić fakt, że wejście w biznes i uzyskanie przychodów wymaga inwestycji i czasu na rozwinięcie. Dlatego też dajemy możliwość dołączania naszych usług do już prowadzonych biznesów. Niemniej wraz z czasem i pracą poświęconą na pozyskiwanie klientów i promowanie naszych usług w swoim regionie, punkt kurierski staję się głównym źródłem dochodu dla partnera.

Jaką lokalizację najlepiej wybrać na punkt epaki.pl?
Otwieramy nasze placówki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Dobry wybór, w związku z naszym nastawieniem na klienta indywidualnego, to osiedla, dobrze skomunikowane ulice o dużym natężeniu ruchu pieszych lub okolice istniejących placówek pocztowych. Lokal powinien mieścić się na parterze, mieć witrynę i dostęp do kilku miejsc parkingowych. Franczyzobiorca powinien tylko pomalować pomieszczenie na biało, my zapewniamy całe wyposażenie, od mebli po sprzęt. Opłata wstępna to 27 tys. zł brutto. Nasi partnerzy mogą liczyć m.in. na szkolenia, np. z monitorowania aktualnej sytuacji na rynku e-commerce, know-how, akcje reklamowe nie tylko na wstępie, ale też regularnie w trakcie trwania współpracy, ciągły rozwój firmy o nowe usługi i przewoźników. Przez pierwsze pół roku nie ma żadnych opłat miesięcznych. Przez kolejne pół roku partner płaci 99 zł miesięcznie, a od trzynastego miesiąca 199 zł. Zwrot z inwestycji zwykle następuje po 9-12 miesięcy. Aby biznes był dochodowy, należy przyjąć około 800-1 tysiąca paczek w miesiącu.

Rozmawiała Monika Wojnika-Żyłowska


POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

69 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Interes pompowany helem

To ta sama osoba która odpowiada za franczyzę Placówka Antywindykacyjna. Ktoś może opowiedzieć o tej franczyzie?

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Broker Kurierski

Radzę trzy razy się zastanowić. Aktualnie Firmy kurierskie same oferują swoje usługi w internecie poprzez swoje strony i to często w cenach lepszych niż brokerzy.

5 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2021
Interes pompowany helem

nie polecam właściciel franczyzy TOMASZ PODGÓRSKI NIE OPŁACA FAKTUR

2 wypowiedzi
ostatnia 12.05.2021
Broker Kurierski

podpinam się pod postem; udało się otworzyć taki punkt?

5 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2021
Samochodowa myjnia parowa, autokosmetyka

Hej Anna Kowalska, wiem że twój post ma 3 lata ale czy nadal prowadzisz ten biznes czy ew korzystasz z Franczyzy i masz do polecenia jakąś? ;) będę wdzięczny za odp na...

63 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2021
Miłość znaleziona w biurze

Infinity love- biuro które prowadzi pani oszustka i naciągaczką . Po co promujecie osoby z wyrokami sądów. Jak ludzie maja im zaufać swoje dane osobowe.Wstyd!!!

1 wypowiedzi
ostatnia 12.03.2021