200 na liczniku
Eurobank pojawił się na rynku jako specjalista od kredytów gotówkowych i szybko wyrósł na na jednego z liderów consumer finance w Polsce. Dziś jest bankiem detalicznym z szeroką ofertą dla klienta indywidualnego. Obecnie posiada 282 oddziały własne, a w kwietniu uruchomił 200. placówkę partnerską, która mieści się w Tomaszowie Mazowieckim. Odkąd Eurobank zajął się franczyzą, stawiał na miejscowości pomiędzy 12 a 25 tys. mieszkańców, dziś 85 proc. sieci partnerskiej znajduje się w takich lokalizacjach. Obecnie Eurobank nadal szuka miejsc na rynku do kolejnych otwarć w miastach pomiędzy 12-25 tys. mieszkańców.
– Cały czas staramy się, by nasz model franczyzowy był atrakcyjny i dostępny dla kolejnych inwestorów. Szukamy lokalizacji zapewniających duży potencjał sprzedażowy naszym partnerom, w tej kwestii bierzemy też pod uwagę ich propozycje. Rok do roku liczba placówek franczyzowych zwiększa się o kolejne oddziały i systematycznie rośnie liczba tzw. multifranczyzobiorców, czyli partnerów prowadzących więcej niż jedną placówkę. Obecnie jest ich 46, co stanowi niemal 40 proc. sieci – wyjaśnia Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej w Eurobanku.
Placówki franczyzowe funkcjonują pod marką Eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji oraz materiałów marketingowych. Wszystkie produkty i usługi oferowane w placówkach franczyzowych są identyczne jak w tradycyjnych oddziałach banku. Znajdują się wśród nich: kredyty gotówkowe, karty kredytowe i płatnicze, lokaty terminowe, kredyty hipoteczne i rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe.
Koszt inwestycji w dwustanowiskową placówkę franczyzową Eurobanku to około 39 tys. złotych. Do wskazanej kwoty należy doliczyć koszty adaptacji lokalu. Bank szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej franczyzobiorca może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Fiskus walczy z tzw. fikcyjnym samozatrudnieniem, traktując umowy B2B jako unikanie opodatkowania.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.