Raz to za mało

Marcin Tauber, dyrektor sieci placówek partnerskich Alior Banku.
Franczyza bankowa przestała być biznesem dla każdego. W sumie to dobrze, bo przypadkowość w tak newralgicznej dziedzinie, jaką są finanse, to nic dobrego. Dzisiejsza franczyza bankowa ceni doświadczenie, premiuje dojrzałość i stabilność. Tak jak nie każdy nadaje się na franczyzobiorcę banku, tak nie każdy bank musi mieć sieć partnerską. Krótko mówiąc, sieci franczyzowe są dziś domeną banków o silnej pozycji, które nie stronią od innowacji, a swoje produkty wspierają silnym i profesjonalnym marketingiem.
Zwiększanie liczby placówek partnerskich nie jest już celem Alior Banku. Posiadamy dziś największą sieć partnerską w Polsce. Nie znaczy to jednak, że zbudowaliśmy sieć i na tym koniec. Rynkowa rzeczywistość jest dynamiczna, a raz osiągnięta pozycja nie musi trwać wiecznie. Naszym celem stała się teraz coraz wyższa jakość pracy placówek. Doświadczenie pokazuje, że rynkową rywalizację o klienta wygrywają dziś banki stabilne, posiadające uniwersalną ofertę dla klientów, których są w stanie zatrzymać przy marce. Nie ma ku temu lepszych sposobów niż dobra, szeroka oferta i jakość obsługi klienta oraz dobre z nim relacje. Najlepszy bowiem klient to klient aktywny i lojalny. Aktywność wynika z jego licznych potrzeb, na które my, bankowcy, potrafimy odpowiedzieć, a lojalność z konkurencyjnej oferty i jakości obsługi. Nieustannie pracujemy nad jednym i drugim, bo jeśli bank chce, aby klient do niego wracał, musi być bankiem uniwersalnym. Klient musi chcieć, ale także mieć po co wracać do banku.
To jest proces, który realizujemy wspólnie z partnerami. Bank przygotowuje produkty i wypracowuje standardy, a rolą franczyzobiorcy jest umiejętne korzystanie z narzędzi, które dostaje, i wdrażanie strategii banku. Takie cele można osiągnąć z dobrymi, dojrzałymi franczyzobiorcami, a takich jest coraz więcej, bo franczyza bankowa stała się biznesem dla ludzi pracowitych i cierpliwych. Dobry franczyzobiorca jest jednocześnie doradcą, sprzedawcą i menedżerem. To również ktoś, komu się chce. Ktoś, komu zależy. Ktoś, kogo nie trzeba specjalnie motywować do pracy, bo sam pamięta, że placówka franczyzowa to przede wszystkim jego własny biznes.
Tacy franczyzobiorcy najlepiej rozumieją, że dziś nie jest sztuką raz sprzedać produkt. Dzisiaj raz to za mało. Sztuką jest przekonać klienta do powrotu i uczynić swój bank bankiem pierwszego wyboru. Choć brzmi to jak globalna strategia, nasi franczyzobiorcy realizują ją na swoich lokalnych rynkach.

ZOBACZ W KATALOGU



















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Budujemy biznes oparty o kilka grup produktowych, z których każda generuje przychód dla franczyzobiorcy – mówi Daniel Gehrke z Alior Banku.
– International Franchise Day to święto dobrej współpracy dla tych, którzy w takim modelu działają – podkreśla Adam Kuc, właściciel placówki partnerskiej VeloBanku.
Powódź zniszczyła jego placówkę, ale nie biznes. Mariusz Hajdasz, partner PKO Banku Polskiego, opowiada, jak wygląda franczyza bankowa, gdy przychodzą prawdziwe kryzysy.
Hiszpanie chcą sprzedać udziały w Santander Bank Polska austriackiemu Erste Group. Co to oznacza dla dalszego rozwoju sieci i dla franczyzobiorców?
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.