Zarabiaj na auto detailingu
DetailKing świadczy usługi auto detailingu, który obejmuje m.in. czyszczenie auta, usuwanie drobnych zarysowań oraz wgnieceń, nakładanie powłok zabezpieczających lakier, korekty lakieru, renowacje tapicerek skórzanych oraz oklejanie samochodów foliami zabezpieczającymi. – Przygotowujemy samochody do sprzedaży. Dzięki naszym usługom, klient ma szanse sprzedać pojazd za dobrą cenę – mówi Marek Karafioł, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej DetailKing.
Obecnie w sieci działa jeden punkt własny i 30 franczyzowych. Michał Borkowski, specjalista ds. rozwoju sieci DetailKing, przyznaje, że branża od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwija. Jak twierdzi, firmy auto detailingowe edukują kierowców, uświadamiając im możliwości związane z ochroną i pielęgnacją samochodów. – Dziś detailing nie jest już „fanaberią”. Z tych usług korzysta coraz większa liczba klientów. Oczywiście w tym samym czasie wzrosła też liczba punktów proponujących podobną ofertę. Ale my jestesmy spokojni. Do dnia dzisiejszego nie mamy większej konkurencji – mówi Borkowski.
Od potencjalnego franczyzobiorcy właściciel marki wymaga przede wszystkim zaangażowania i nastawienia na sukces. – Nie oczekujemy doświadczenia i wiedzy na temat zagadnień technicznych. Dlaczego? Ponieważ my zapewniamy odpowiednie szkolenia. Na pewno musi to być osoba, którą branża motoryzacyjna bardzo interesuje – dodaje Karafioł.
Franczyzodawca zaznacza, że sporym ułatwieniem w otwarciu salonu detailingu jest połączenie go już z istniejącym biznesem. – Przedsiębiorca ma możliwość połączenia punktu DetailKing z innym biznesem z branży motoryzacyjnej (np. warsztatem mechanicznym, salonem czy komisem), co znacznie ułatwia zdobycie klientów – dodaje Karafioł. Od franczyzobiorcy jest wymagamy lokal o powierzchni min. 100 m2. Przedsiębiorca powinien mieć na wyposażenie lokalu od 40 do 50 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. W trakcie współpracy franczyzobiorca musi płacić opłatę bieżącą w wysokości 250 zł za stanowisko (na jedno stanowisko trzeba przeznaczyć ok. 35 m2 plus powierzchnię socjalną, co daje łącznie ok. 100 m2).
W przypadku dwóch stanowisk, franczyzodawca w ramach pakietu zapewnia przedsiębiorcy pomoc w promocji lokalu (ulotki, oznakowanie, stroje robocze, wystrój lokalu) oraz szkolenia, które trwałą od pięciu do piętnastu dni.
Franczyzodawca w drugiej połowie 2019 roku chce się skoncentrować na promocji usługi jaką jest oklejanie pojazdów foliami PPF. – Widocznym trendem jest rosnąca popularność zabezpieczania pojazdów foliami ochronnymi. Jest to na ten moment dość drogi, ale najbardziej efektywny sposób na ochronę pojazdu. Udało nam się podpisać umowę na wyłączność w Europie z ich czołowym producentem, marką FlexiShield, więc aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania dystrybutorów i rozbudowy sieci sprzedaży – tłumaczy Borkowski.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
– Trenerem psów może zostać każdy, kto ma ku temu smykałkę – mówi Piotr Wojtków, trener psów, behawiorysta.
Citybox24.pl tworzy sieć magazynów samoobsługowych. To biznes dla pasywnych inwestorów. Na czym polega współpraca?
Dawid Wiśniewski nie wierzył w Auto Gammę, dopóki nie poznał firmy od środka. Dzisiaj prowadzi dwa warsztaty pod tym szyldem.
Koncept punktów obsługi dofinansowań Czyste Powietrze ledwo wystartował, a już przekroczył liczbę otwarć zaplanowaną na ten rok. Na czym polega ten biznes?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Punkt przesyłek kurierskich
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Broker Kurierski
Do Koszałka Można coś więcej o ship center
Interes pompowany helem
Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb
Punkt przesyłek kurierskich
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...
Punkt przesyłek kurierskich
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...