Własny lub pożyczony / Franczyzobiorca Ecomyjni nie ma obowiązku zakupu całego sprzętu, może go wypożyczyć od licencjodawcy.
Piątek
09.08.2019
Koncept Ecomyjnia ma ponad 120 oddziałów w całej Polsce. Czy myjnia parowa to opłacalny biznes?
 

Marka Ecomyjnia istnieje na rynku od 2009 r. To sieć stacjonarnych i mobilnych myjni parowych oraz jednostek sprzątających, która świadczy usługi w oparciu o innowacyjną technologię czyszczenia i dezynfekcji suchą parą.
Przedsiębiorcy, którzy rozważają otworzenie stacjonarnej myjni samochodowej, coraz częściej porzucają ten pomysł i decydują się na otworzenie myjni parowej, która w wielu aspektach  jest bardziej konkurencyjna twierdzi Marek Borkowski, specjalista ds. rozowju sieci Ecomyjnia.  Myjnie parowe czyszczą dokładniej niż urządzenia wodne, a w zimie po myciu parowym nie zamarzają uszczelki. Poza tym zakładając myjnię parową nie potrzeba przechodzić przez drogie i skomplikowane procedury. Używanie maszyn parowych nie wymaga uzyskania specjalistyczych pozwoleń. Ponadto znacznie obniżymy koszty instalacyjne (nie musimy inwestować w zaawansowane systemy odpływu i kanalizacji). Do tego dochodzą niskie koszty eskploatacji urządzenia i jego wysoka wydajność.

Myjnia parowa daje możliwość świadczenia wielu usług. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi właściciele nie muszą ograniczać się tylko do mycia pojazdów. Franczyzodawca podkreśla, że dziś firma świadczy przede wszystkim usługi sprzątające. – Sprzątamy mieszkania, domy i posesje. Natomiast klienci biznesowi, zamawiają u nas kompleksową obsługę flot (auto kosmetyka samochodów osobowych, dostawczych i tirów)  tłumaczy Marek Borkowski Od lat współpracujemy z salonami samochodowymi, warsztatami oraz komisami (kosmetyka samochodowa, auto detailing, smart repair), a także z punktami gastronomicznymi i hotelarskimi (czyszczenie i dezynfekcja zapleczy gastronomicznych, sprzątanie, sanityzacja, wywabianie plam). Nasze usługi oferujemy w promieniu od 100 do 150 km. O jakiegoś czasu obserwujemy nowy trend. Coraz więcej mamy zleceń od osób bardzo zamożnych na tzw. usługi luksusowe. Jak się okazuje, na polskim rynku  w tym segmencie była olbrzymia luka, którą sukcesywnie zapełniamy.

 Można zarobić

Grzegorz Smoter, dzisiaj franczyzobiroca Ecomyjni, po raz pierwszy zetknął się z tą branżą jako klient.
 Skorzystałem z jednej z mobilnych myjni na Dolnym Śląsku. Pomyślałem, że tego rodzaju biznes może przynieść dobry zarobek  opowiada Grzegorz Smoter Sprawdziłem cztery firmy z tej branży. Jedynie Ecomyjnia podeszła do współpracy w sposób profesjonalny.
I tak po 13 latach pracy na budowie, gdzie był kierowcą i zaopatrzeniowcem, Grzegorz Smoter przebranżowił się i w 2016 roku otworzył własną firmę - w gminie Cisów w województwie zachodniopomorskim. Od franczyzodawcy kupił sprzęt, skorzystał też ze szkoleń, na których on i jego pracownicy nauczyli się, jak korzystać z urządzeń.
 Od franczyzodawcy dostałem także ogromną pomoc w trakcie starania się o kredyt. Bez ich wsparcia przy wypełnianiu odpowiednich dokumentów z pewnością nie dostałbym potrzebnych pieniędzy na start dodaje Grzegorz Smoter. Dziś nie narzekam na brak klientów. Właściwie od samego początku miałem dużo pracy. Cena za moje usługi zaczyna się od 50 zł i sięga do nawet 600 zł. Działalność mojej firmy obejmuje przede wszystkim mycie samochodów i sprzątanie domów. 
Franczyzobiorca Ecomyjni na starcie powinien dysponować kwotą 25 tys. zł, na zakup urządzeń i środków chemicznych.
– Przede wszystki franczyzobiorca musi mieć urządzenie parowe. Natomiast urządzeniami pomocniczymi są ozonator i odkurzacz. Licencjobiorca nie ma obowiązku zakupu całego sprzętu. Nasza firma może go wypożyczyć – zapewnia Marek Borkowski.
Licencjobiorca musi też mieć samochód do przewożenia sprzętu. Jeśli natomiast chciałby założyć stacjonarną, dwustanowiskową myjnię, powinien znaleźć na to miejsce o powierzchni ok. 70 m2.
Przystąpienie do sieci nie wiążę się z żadną opłatą wstępną. Opłaty miesięczne zaczynają się od 100 zł i zależą od formy współpracy z siecią i potencjału rynku, na którym działa partner.


Michał Borkowski, specjalista ds. rozwoju sieci Ecomyjnia / "Opłaty miesięczne zaczynają się od 100 zł i zależą od formy współpracy z siecią i potencjału rynku, na którym działa partner".

POPULARNE NA FORUM

Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018