Franczyzobiorca poszukiwany / Franczyzodawca GoScooter szuka partnerów w całej Polsce, przede wszystkim w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.
Wtorek
29.10.2019
Marka GoScooter, specjalizująca się w wynajmie skuterów na minuty, startuje z franczyzą.
 

Elektromobilność odgrywa w Polsce coraz większe znaczenie. Oprócz norm emisji, których wymaga od nas polski rząd, jak i Unia Europejska, rośnie świadomość Polaków na temat ekologicznych środków transportu. Właśnie z tych powodów coraz bardziej popularne są hulajnogi czy skutery elektryczne. Ich potencjał  wykorzystali Paweł i Michał Prządowie, założyciele marki GoScooter.  Firma jest operatorem systemów scooter-sharing, który w ciągu ostatnich trzech lat stał się jedną z szybciej rozwijających się branż na rynku transportowym. Wiosną 2019 roku wystawiliśmy na ulice Wrocławia prawie 200 skuterów. Udało nam się podbić regionalny rynek i dlatego przymierzamy się do rozszerzenia działalności na całą Polskę – mówi Michał Prząda, właściciel GoScooter.

Rozwój przez franczyzę

Marka GoScooter chce rozwijać sieć franczyzową.  Testujemy rozwiązania naszego modelu biznesowego, obserwujemy, uczymy się, aby już wiosną 2020 roku móc zaoferować naszym potencjalnym partnerom przede wszystkim bezpieczną inwestycję – mówi Michał Prząda.

Franczyzodawca umożliwa rozwój systemu sharingowego z małą flotą (do 20 pojazdów) lub większą (do 200 pojazdów). Wybór modelu współpracy należy od potencjalnego partnera. Franczyzobiorca dostaje od marki know-how oraz wsparcie na każdym etapie współpracy.  Zapewniamy partnerom aplikację mobilną, dzięki której klienci mogą skutery wynająć oraz system do zarządzania flotą i wsparcie marketingowe na lokalnym rynku. Zadaniem franczyzobiorcy jest udostępnienie skuterów oraz ich serwisowanie, tj. wymiana baterii itp.  tłumaczy Michał Prząda.

Franczyzobiorca musi zapewnić przestrzeń garażowo-warsztatową, w której będą przechowywane i serwisowane pojazdy.  Ze względu na charakter działaności, franczyzobiorca nie musi dysponować lokalem czy biurem. Tu wymagana jest przestrzeń garażowo-warsztatowa, której powierzchnia zależy oczywiście od wielkości floty. Ale franczyzobiorca nie powinien się martwić o tę kwestię, ponieważ pomagamy mu również w szukaniu odpowiedniego miejsca – zapewnia Michał Prząda.

Jak, gdzie i za ile?

Skutery GoScooter są oferowane w tzw. systemie free-floating. Jest to system, w którym pojazdy stoją zaparkowane na terenie wyznaczonej strefy na mapie w aplikacji. Oznacza to, że partner nie musi martwić się o przechowywanie pojazdów w trakcie sezonu. Mieszkańcy mogą korzystać ze skuterów wypożyczając je za pomocą mobilnej aplikacji dostępnej w telefonie. Opłata (liczona za każdą minutę wypożyczenia) jest automatycznie pobierana po przejeździe. 

Franczyzodawca zaznacza, że szuka partnerów w całej Polsce, przede wszystkim w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Właściciel marki kalkuluje, że minimalny wkład inwestycyjny przy 20 skuterach wynosi 100 tys. zł. A na czym zarabia partner? Przede wszystkim na przejazdach.  Każdy minuta kosztuje 69 groszy. Właśnie z tych przejazdów pobieramy opłatę franczyzową w wysokości 15 proc. Liczymy, że franczyzobiorca jest w stanie zarobić mniej więcej 8 tys. zł miesięcznie – mówi Michał Prząda.


Koszt inwestycji / Właściciel marki GoScooter kalkuluje, że minimalny wkład inwestycyjny przy 20 skuterach wynosi 100 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018