Tomasz Przygucki, właściciel firmy TrybEco / "Staraliśmy się połączyć innowacyjność z ekologią. Mając na względzie ochronę środowiska, w 2015 roku podjąłem decyzję o założeniu firmy TrybEco".
Niedziela
16.02.2020
– Franczyzobiorca, który sprzeda 15 jednośladów elektrycznych jest w stanie wypracować ponad 5,5 tys. zł netto zysku miesięcznie – mówi Tomasz Przygucki, właściciel TrybEco.
 

Czym dokładnie zajmuje się marka TrybEco?

Zajmujemy się dostawą pojazdów i ich produkcją dla wypożyczalni, prowadzimy też działalność  B2B. Od początku istnienia firmy koncentrowaliśmy się przede wszystkim na dostarczaniu pojazdów dla klientów prywatnych i detalicznych. W pierwszej kolejności skupialiśmy się na budowaniu sieci dealerskiej. W tej chwili mamy ok. 100 dealerów w całej Polsce.

TrybEco odpowiada na potrzeby rozwijającego się ekologicznego rynku transportowego?

Tak. Staraliśmy się połączyć innowacyjność z ekologią. Mając na względzie ochronę środowiska, w 2015 roku podjąłem decyzję o założeniu firmy TrybEco.

TrybEco to nowość na rynku franczyzowym. Jak chcecie rozwijać ten biznes?

Planujemy otworzyć stoiska wyspowe, które nie zabierają dużo miejsca, ale z drugiej strony pozwalają na bardzo dobre wyeksponowanie towaru. My dostarczamy franczyzobiorcy wiedzę o produktach, materiały reklamowe oraz sprzęt ekspozycyjny (cztery rowery  albo trzy rowery i hulajnoga oraz skuter). Partner zajmuje się obsługą stoiska samodzielnie lub zatrudnia do pomocy pracownika. Po jego stronie leży również znalezienie odpowiedniego miejsca. Dlatego szukamy osób otwartych, z dobrym podejściem handlowym, które chcą towarzyszyć w budowaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Jesteśmy gotowi na współpracę z franczyzobiorcami z całej Polski.

Na początku współpracy dajecie sporo swobody franczyzobiorcom?

Projekt jest dopiero w fazie wstępnej, istnieje wiele kwestii, które na początku współpracy z klientem będzie ustalanych indywidualnie. Zarówno marża, jak i sprawy dotyczące sprzedaży sprzętu czy jego wypożyczenia. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Zakładam, że mogą się pojawić partnerzy, chętni na współpracę jedynie kilkumiesięczną, ale znajdą się i tacy, którzy będą chcieli zainwestować w stabilny biznes. 

Jak wygląda popyt na tego typu usługi?

Rynek jednośladów elektrycznych rozwija się bardzo dynamicznie. W Polce jest to około 300 proc. wzrostu rok do roku. Według badań TNS OBOP za 2018 rok, 75 proc. ankietowanych chciałoby mieć rower elektryczny, a 85 proc. zamieniłoby środki komunikacji miejskiej na rower elektryczny. Widać zatem, że popyt na ekologiczne jednoślady rośnie. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadomie i wie, że wybór elektrycznych pojazdów to nie tylko inwestycja w siebie, swoje zdrowie, ale też w ochronę środowiska.

Ile kosztuje sprzęt TrybEco?

Za rower hybrydowy TrybEco klient detaliczny będzie musiał zapłacić od 2,7 tys. zł do 4,9 tys. zł brutto, natomiast za skuter elektryczny od 4,9 tys. zł do 8,9 tys zł brutto. Cena hulajnóg elektrycznych kształtuje się od 1,49 tys. zł do 2,4 tys. zł brutto.

Ile franczyzobiorca jest w stanie zarobić?

Marże handlowe kształtują się na poziomie 15-20 proc. Jak szacujemy, przy sprzedaży 15 sztuk sprzętu franczyzobiorca jest w stanie wypracować ponad 5,5 tys. zł zysku miesięcznie. Natomiast przy sprzedaży 30 sztuk – ponad 16 tys. zł netto miesięcznie.

Rozmawiała: Maryla Pałasz

WIZYTÓWKA MARKI TRYBECO

TrybEco to polska marka rowerów i skuterów elektrycznych.

  • 1 jednostka własna;
  • 67 jednostek partnerskich;
  • od 2,7 tys. zł do 4,9 tys. zł brutto – tyle trzeba zapłacić za rower hybrydowy TrybEco.

Ambitne plany / TrybEco do końca tego roku planuje otworzyć 10 punktów w Polsce. W tej chwili negocjowane są pierwsze trzy umowy.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018