W styczniowym "FRANCHISING" przedstawiamy koncepty franczyzowe z branży gastronomicznej. Sprawdź, o czym jeszcze przeczytasz w nowym numerze miesięcznika.
 

W styczniowym wydaniu 1/2020 (179)

RAPORT SPECJALNY

Zarabiamy na ekologii

Ekologia to coraz bardziej nośny temat. Jak wpisać się w ten trend i otworzyć dochodowy biznes, a przy okazji pomóc środowisku?

SUPERTEMAT

25 przepisów na knajpę

W ostatnich 20 latach wartość polskiego rynku gastronomicznego potroiła się i sięga dziś 36,6 mld zł. Jak znaleźć na nim swoje miejsce?

Otwieramy restaurację

Kuchnia gruzińska, polskie pierogi, szkocki klimat – wśród konceptów restauracyjnych wybór jest dość spory.

Pizzeria rządzi

Pizza niezmiennie od lat jest ulubionym daniem Polaków. Nic dziwnego, że nie brakuje konceptów franczyzowych w tym segmencie gastronomii.

Kuchnia na szybko

Fast foody to najszybciej rosnący segment polskiego rynku gastronomicznego.

Kawiarnia z pomysłem

Kawiarnia to dla wielu osób wymarzony biznes. Licencja pomoże w jego prowadzeniu.

Na słodko i na zimno

Franczyzobiorcy, którzy wolą „słodkie” koncepty, mają w czym wybierać.

Zyski z kranu

Pub z piwami kraftowymi to pomysł na biznes pod szyldem Jabeerwocky. Twórca konceptu ma duże doświadczenie w branży piw rzemieślniczych.

Kurier z obiadem

Delivery, czyli dostawy posiłków do klienta, to dziś jedna z najmocniej rozwijających się usług w gastronomii.

TARGI FRANCZYZA

Pomysł na biznes? Szukaj w Katowicach!

W marcu już po raz piąty franczyzodawcy i przyszli franczyzobiorcy spotkają się w Katowicach. Kup miesięcznik i odbierz darmowy bilet wstępu na Targi Franczyza.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Biznes z konopi

Sprzedaż produktów opartych na konopi włóknistej możliwa jest w Polsce już od kilku lat. Czy to intratny interes?

Portfel, którego nie da się zgubić

Pomysł stworzenia Wooleta, czyli inteligentnego portfela, okazał się na tyle innowacyjny, że jego twórcy zebrali ponad 1 mln zł na jego produkcję.

Biznesowy yin i yang

Połączenie sił doświadczonego spawacza i kreatywnej graficzki dało życie Blach-ostce, firmie produkującej metalowe elementy aranżacji wnętrz.

E-FIRMA

Interes sprzyjający przyrodzie

Olga Bukowska i Aleksandra Dutkowska postanowiły otworzyć sklep ogrodniczy w internecie. Okazał się dużym sukcesem, bo założycielki skupiły się
na ściśle określonej grupie klientów.

WŁASNY BIZNES

Uczę gotować i zarabiam

Chciałbym mieć restaurację, jednak musiałbym mieć komfort, że goście zawsze dostaną to, czego oczekują. We własnej knajpie przede wszystkim trzeba cały czas być. A ja lubię podróżować – mówi Grzegorz Łapanowski, kucharz, właściciel szkoły kulinarnej Food Lab Studio.

MÓJ FRANCHISING

Inwestycje z rozmachem

Tomasz Przybysz zaczynał od niewielkiej pizzerii w Ciechanowie. Dziś przygotowuje się do otwarcia dużego lokalu rozrywkowo-gastronomicznego, w którym pomieści prawie wszystkie franczyzowe marki firmy Wojtex.

Własna firma po urlopie macierzyńskim

Iza Poradowska nie mogła się odnaleźć w pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Postanowiła więc otworzyć szkołę programowania. Pomysł na tyle spodobał się jej mężowi, który również rzucił dotychczasową posadę i prowadzi biznes razem z żoną. Czy nie żałują swojej decyzji?

SONDA

Trudne początki

Franczyzobiorcy, którzy zaczynają przygodę z własnym biznesem, muszą się zmierzyć
z kilkoma przeszkodami. Co sprawia im największą trudność?

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

343 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Księgowość na własny rachunek

Co przedsiębiorca musi umieć, żeby samodzielnie rozliczać się z fiskusem?

ABC FRANCZYZY

Czy jesteś gotowy zostać franczyzodawcą?

Sprzedaż licencji na biznes może okazać się idealnym sposobem na rozwój firmy.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską: ok. 1-3 dni roboczych. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski przez Pocztę Polską: ok 7-14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Wszystkie zamówienia muszą być opłacone przed wysłaniem.

Lista dostępnych form płatności:

  • karty płatnicze: Google-Pay, Visa, MasterCard, American Express, maestro;
  • przez system bankowości internetowej: mBank, iPKO, ING, Bank Pekao S.A., Santander, Millenium, Alior, Credit Agricole, Inteligo, T-mobile, City-Handlowy,  BOŚ, Bank Nowy BFG, Toyota, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Bank Pocztowy, Plus Bank, PayPall, Kasa Stefczyka)
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni)

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, pozostałe artykuły mogą być zwracane w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres ksiegarnia@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.