Wtorek
16.06.2020
Ruszyły targi i konferencje! Zarezerwuj czas na warszawskie Targi Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki, 15-17 października.
 

Rząd ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 roku, od 6 czerwca możliwe jest między innymi organizowanie targów, wystaw i konferencji. To bardzo dobra informacja również dla rynku franczyzy, który wyczekuje najważniejszego franczyzowego wydarzenia w Europie Środkowej – osiemnastej edycji Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W czasie trzydniowych Targów Franczyza (15-17 października), kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysły na własny biznes. Spotkają się tu obie strony franczyzowego biznesu – przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi markami na rynku franczyzy.

Wybierz markę

O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Już teraz zarejestrowanych jest ponad 50 wystawców reprezentujących blisko 70 marek i codziennie przybywają kolejne. Pierwsze stoiska zostały sprzedane jeszcze w czasie ubiegłorocznej edycji targów.

Do najliczniej reprezentowanych branż tradycyjnie należy gastronomia – na tegorocznych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych. Prym wśród nich wiodą marki restauracyjne, m.in.: McDonald’s, Pizza Hut, Subway, Bafra Kebab, Biesiadowo, Lodolandia, New York Pizza Department, Kurcze Pieczone, Sushi Royal, Sushi Wok, Western Chicken czy Western Tortilla. Wśród franczyz handlowych pojawią się marki: Auchan, Biedronka, Carrefour, Żabka, Sorvella, 5-10-15, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Intermarche, Bricomarche. Nie zabraknie też konceptów z branży finansowej, nieruchomości czy edukacyjnej (PKO BP, Nest Bank, Santander, Metrohouse, Edukido)

Franczyzobiorcy o biznesie

Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym przyszły franczyzobiorca może spotkać praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę. W tym roku po raz pierwszy głos zabiorą franczyzobiorcy wystawiających się firm. Opowiedzą, jak prowadzi im się własny biznes pod marką franczyzodawcy, jak oceniają współpracę z centralą, na jakie wsparcie mogą liczyć etc. To znakomita okazja by z pierwszej ręki pozyskać informacje o codziennej pracy franczyzobiorcy, zadać pytania i dobrze wybrać. Gościem specjalnym Forum będzie Maciej Orłoś, dziennikarz i szkoleniowiec, który opowie o własnych doświadczeniach biznesowych i prowadzeniu kanału na YouTubie.
 Kiedy dwa lata temu na dobre rozstałem się z telewizją, zastanawiałem się co dalej, w którą pójść stronę – mówi Maciej Orłoś. – Postanowiłem, że zostanę człowiekiem biznesu. Stwierdziłem też, że nie będę otwierał fabryki czekoladek czy gwoździ, tylko będę robił to, na czym się znam, co czuję i lubię. I do takich działań będę namawiał uczestników Forum Własnego Biznesu na Targach Franczyza.

Postaw na swoim z franczyzą

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa już 1300 konceptów franczyzowych. 80 proc. należy do polskich firm, zaś jedynie 20 proc. to koncepty zagraniczne. Na rynku polskim działa 83 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikrofirm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).
– Jeśli zadziałają pakiety pomocowe dla przedsiębiorców, franczyza ma szansę odegrać istotną rolę w gospodarce, bo ten model współpracy naprawdę działa. Pomysły na biznes pod znaną marką przyjęły się zarówno wśród początkujących przedsiębiorców, jak i wśród osób z doświadczeniem, które dywersyfikują portfel inwestycji – mówi Monika Dąbrowska, prezes zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.  

Organizatorem Targów Franczyza jest firma PROFIT system oraz portal Franchising.pl. Partnerem Targów jest firma Żabka.


Praktycy o biznesie / Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym przyszły franczyzobiorca może spotkać praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Klient może spać spokojnie

czy dotyczy to umów frnczyzowych podpisanych listownie

1 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2020
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Teraz alarm to podstawa, nie wyobrażam sobie sklepu bez systemu alarmowego. My tez oczywiście go mamy.

36 wypowiedzi
ostatnia 07.09.2020
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszy jest program do pełnej księgowości to zdecydowanie był świetny zakup.

31 wypowiedzi
ostatnia 20.05.2020
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiety do pracy licencjackiej

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020
Własny biznes z małym kapitałem

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

126 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020
Własny biznes z małym kapitałem

Drodzy, wielka prośba do osób, które prowadzą swoją działalność. Możecie wypełnić poniższą ankietę? Zajmie Wam to maks 1 min. Przygotowuje narzędzie, które ma...

126 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2020
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, jestem studentką III roku finansów menedżerskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i prowadzę badania do pracy licencjackiej na temat źródła finansowania...

208 wypowiedzi
ostatnia 18.02.2020
Franczyza

Jakie sieci handlowe nie blokują decyzji podejmowanych przez partnera? Chciałbym wejść na rynek, bo mam już pewne doświadczenie, ale właśnie boję się mocnego...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020