Wtorek
16.06.2020
Ruszyły targi i konferencje! Zarezerwuj czas na warszawskie Targi Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki, 15-17 października.
 

Rząd ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 roku, od 6 czerwca możliwe jest między innymi organizowanie targów, wystaw i konferencji. To bardzo dobra informacja również dla rynku franczyzy, który wyczekuje najważniejszego franczyzowego wydarzenia w Europie Środkowej – osiemnastej edycji Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W czasie trzydniowych Targów Franczyza (15-17 października), kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysły na własny biznes. Spotkają się tu obie strony franczyzowego biznesu – przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi markami na rynku franczyzy.

Wybierz markę

O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Już teraz zarejestrowanych jest ponad 50 wystawców reprezentujących blisko 70 marek i codziennie przybywają kolejne. Pierwsze stoiska zostały sprzedane jeszcze w czasie ubiegłorocznej edycji targów.

Do najliczniej reprezentowanych branż tradycyjnie należy gastronomia – na tegorocznych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych. Prym wśród nich wiodą marki restauracyjne, m.in.: McDonald’s, Pizza Hut, Subway, Bafra Kebab, Biesiadowo, Lodolandia, New York Pizza Department, Kurcze Pieczone, Sushi Royal, Sushi Wok, Western Chicken czy Western Tortilla. Wśród franczyz handlowych pojawią się marki: Auchan, Biedronka, Carrefour, Żabka, Sorvella, 5-10-15, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Intermarche, Bricomarche. Nie zabraknie też konceptów z branży finansowej, nieruchomości czy edukacyjnej (PKO BP, Nest Bank, Santander, Metrohouse, Edukido)

Franczyzobiorcy o biznesie

Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym przyszły franczyzobiorca może spotkać praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę. W tym roku po raz pierwszy głos zabiorą franczyzobiorcy wystawiających się firm. Opowiedzą, jak prowadzi im się własny biznes pod marką franczyzodawcy, jak oceniają współpracę z centralą, na jakie wsparcie mogą liczyć etc. To znakomita okazja by z pierwszej ręki pozyskać informacje o codziennej pracy franczyzobiorcy, zadać pytania i dobrze wybrać. Gościem specjalnym Forum będzie Maciej Orłoś, dziennikarz i szkoleniowiec, który opowie o własnych doświadczeniach biznesowych i prowadzeniu kanału na YouTubie.
 Kiedy dwa lata temu na dobre rozstałem się z telewizją, zastanawiałem się co dalej, w którą pójść stronę – mówi Maciej Orłoś. – Postanowiłem, że zostanę człowiekiem biznesu. Stwierdziłem też, że nie będę otwierał fabryki czekoladek czy gwoździ, tylko będę robił to, na czym się znam, co czuję i lubię. I do takich działań będę namawiał uczestników Forum Własnego Biznesu na Targach Franczyza.

Postaw na swoim z franczyzą

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa już 1300 konceptów franczyzowych. 80 proc. należy do polskich firm, zaś jedynie 20 proc. to koncepty zagraniczne. Na rynku polskim działa 83 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikrofirm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).
– Jeśli zadziałają pakiety pomocowe dla przedsiębiorców, franczyza ma szansę odegrać istotną rolę w gospodarce, bo ten model współpracy naprawdę działa. Pomysły na biznes pod znaną marką przyjęły się zarówno wśród początkujących przedsiębiorców, jak i wśród osób z doświadczeniem, które dywersyfikują portfel inwestycji – mówi Monika Dąbrowska, prezes zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.  

Organizatorem Targów Franczyza jest firma PROFIT system oraz portal Franchising.pl. Partnerem Targów jest firma Żabka.


Praktycy o biznesie / Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym przyszły franczyzobiorca może spotkać praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Księgowość na własny rachunek

Do rozliczeń firmy korzystam z taxeon - wg mnie najprostszy program do rozliczania działalności i wszystko za 19 pln :) polecam

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Cześć! Piszę mgr o franczyzie bankowej i niestety brakuję mi materiałów :( Ktoś poratuje ?

209 wypowiedzi
ostatnia 30.12.2020
Wolność kocham i rozumiem

Panie rzeczniku , chyba powinien Pan już przejść na zasłużoną emeryturę.

1 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020
Franczyzobiorcy zabki

Witam, jestem studentką FIR i proszę o wypełnienie ankiety na temat "franczyza jako źródła finansowania przedsiębiorstwa". Link...

1 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2020
Klient może spać spokojnie

czy dotyczy to umów frnczyzowych podpisanych listownie

1 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2020
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Teraz alarm to podstawa, nie wyobrażam sobie sklepu bez systemu alarmowego. My tez oczywiście go mamy.

36 wypowiedzi
ostatnia 07.09.2020
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszy jest program do pełnej księgowości to zdecydowanie był świetny zakup.

31 wypowiedzi
ostatnia 20.05.2020
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiety do pracy licencjackiej

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020