Wtorek
16.06.2020
Ruszyły targi i konferencje! Zarezerwuj czas na warszawskie Targi Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki, 15-17 października.
 

Rząd ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 roku, od 6 czerwca możliwe jest między innymi organizowanie targów, wystaw i konferencji. To bardzo dobra informacja również dla rynku franczyzy, który wyczekuje najważniejszego franczyzowego wydarzenia w Europie Środkowej – osiemnastej edycji Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W czasie trzydniowych Targów Franczyza (15-17 października), kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysły na własny biznes. Spotkają się tu obie strony franczyzowego biznesu – przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi markami na rynku franczyzy.

Wybierz markę

O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Już teraz zarejestrowanych jest ponad 50 wystawców reprezentujących blisko 70 marek i codziennie przybywają kolejne. Pierwsze stoiska zostały sprzedane jeszcze w czasie ubiegłorocznej edycji targów.

Do najliczniej reprezentowanych branż tradycyjnie należy gastronomia – na tegorocznych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych. Prym wśród nich wiodą marki restauracyjne, m.in.: McDonald’s, Pizza Hut, Subway, Bafra Kebab, Biesiadowo, Lodolandia, New York Pizza Department, Kurcze Pieczone, Sushi Royal, Sushi Wok, Western Chicken czy Western Tortilla. Wśród franczyz handlowych pojawią się marki: Auchan, Biedronka, Carrefour, Żabka, Sorvella, 5-10-15, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Intermarche, Bricomarche. Nie zabraknie też konceptów z branży finansowej, nieruchomości czy edukacyjnej (PKO BP, Nest Bank, Santander, Metrohouse, Edukido)

Franczyzobiorcy o biznesie

Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym przyszły franczyzobiorca może spotkać praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę. W tym roku po raz pierwszy głos zabiorą franczyzobiorcy wystawiających się firm. Opowiedzą, jak prowadzi im się własny biznes pod marką franczyzodawcy, jak oceniają współpracę z centralą, na jakie wsparcie mogą liczyć etc. To znakomita okazja by z pierwszej ręki pozyskać informacje o codziennej pracy franczyzobiorcy, zadać pytania i dobrze wybrać. Gościem specjalnym Forum będzie Maciej Orłoś, dziennikarz i szkoleniowiec, który opowie o własnych doświadczeniach biznesowych i prowadzeniu kanału na YouTubie.
 Kiedy dwa lata temu na dobre rozstałem się z telewizją, zastanawiałem się co dalej, w którą pójść stronę – mówi Maciej Orłoś. – Postanowiłem, że zostanę człowiekiem biznesu. Stwierdziłem też, że nie będę otwierał fabryki czekoladek czy gwoździ, tylko będę robił to, na czym się znam, co czuję i lubię. I do takich działań będę namawiał uczestników Forum Własnego Biznesu na Targach Franczyza.

Postaw na swoim z franczyzą

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa już 1300 konceptów franczyzowych. 80 proc. należy do polskich firm, zaś jedynie 20 proc. to koncepty zagraniczne. Na rynku polskim działa 83 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikrofirm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).
– Jeśli zadziałają pakiety pomocowe dla przedsiębiorców, franczyza ma szansę odegrać istotną rolę w gospodarce, bo ten model współpracy naprawdę działa. Pomysły na biznes pod znaną marką przyjęły się zarówno wśród początkujących przedsiębiorców, jak i wśród osób z doświadczeniem, które dywersyfikują portfel inwestycji – mówi Monika Dąbrowska, prezes zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.  

Organizatorem Targów Franczyza jest firma PROFIT system oraz portal Franchising.pl. Partnerem Targów jest firma Żabka.


Praktycy o biznesie / Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym przyszły franczyzobiorca może spotkać praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021