Ważni klienci / Klientami wypożyczalni samochodów dostawczych są m.in.: firmy kurierskie, budowlane i eventowe.
Piątek
17.07.2020
Czy wypożyczalnię samochodów dostawczych można otworzyć inwestując zaledwie 5 tys. zł? Jest to możliwe, ale trzeba spełnić pewien warunek.
 

Pomysłodawcy konceptu Wynajmijdostawczaka od kilkunastu lat zajmują się wynajmem kamperów, a od kilku również samochodów dostawczych. Mniej więcej dwa lata temu wystartowali z franczyzą, obecnie sieć liczy siedem wypożyczalni, jedna własna (w Kolonii Lesznowola niedaleko Piaseczna koło Warszawy) i sześć franczyzowych (w Warszawie, Trójmieście, Stalowej Woli, w Białymstoku i w Poznaniu).

Franczyzobiorca z Trójmiasta współpracuje z nami od 1,5 roku i posiada flotę liczącą kilkanaście samochodów. Dobrze sobie radzi też partner ze Stalowej Woli, który po roku dysponuje już prawie 20 autami na wynajem – mówi Łukasz Złotnicki, franczyzodawca WynajmijDostawczaka.

Kompatybilny interes

Franczyzodawca Wynajmijdostawczaka chce nawiązać współpracę z właścicielami m.in. warsztatów samochodowych, firm transportowych, myjni i stacji paliw. Bo tylko w tym przypadku inwestycja początkowa w wypożyczalnię samochodów dostawczych wyniesie 5 tys. zł.

 Franczyza Wynajmijdostawczaka jak sama nazwa wskazuje polega na wynajmie samochodów dostawczych. Udostępniamy pojazdy, które następnie franczyzobiorca wypożycza klientom na własne konto i własne ryzyko. Za każdy przekazany przez nas samochód pobieramy opłatę w wysokości równowartości kwoty za 10 dni jego wypożyczenia klientowi. Zazwyczaj jest to suma 2,5 tys. zł. Na początek licencjobiorcy wystarczą dwa pojazdy, w ramach rozwoju biznesu może sukcesywnie powiększać swoją flotę – mówi Łukasz Złotnicki.

W ramach tej kwoty franczyzobiorca otrzymuje obrandowany nowy samochód (np. Peugeot Boxer, Peugeot Partner, Ford Transit, Fiat Ducato) wyposażony w GPS. Ma zapewnione też oznakowanie punktu sprzedaży. Dodatkowo franczyzodawca prowadzi na własny koszt ogólnopolską kampanię reklamową w internecie i w mediach społecznościowych.

Najpierw licencjodawca zawiera umowę na okres próbny, który trwa 3-6 miesięcy. Przez ten czas licencjobiorca może sprawdzić, czy uda mu się pozyskać klientów i osiągnąć satysfakcjonujące przychody. Jeśli tak, wówczas podpisywana jest właściwa umowa na dwa lata.

Osoby, które nie prowadzą żadnego biznesu też mogą zostać naszymi franczyzobiorcami, ale powinny się liczyć z tym, że inwestycja w ich przypadku będzie wyższa. Muszą przecież wynająć np. lokal, który będzie siedzibą wypożyczalni. Nie musi być duży, ale dobrze jeśli będzie znajdował się w pobliżu dużego miasta, przy drodze wojewódzkiej, co by był widoczny dla przejeżdżających obok potencjalnych klientów. I oczywiście potrzebny jest parking dla samochodów – mówi Łukasz Złotnicki.

Franczyzodawca szuka franczyzobiorców przede wszystkim z południowej i zachodniej Polski, bo tam nie ma jeszcze wypożyczalni Wynajmijdostawczaka.

Kto wynajmuje samochody dostawcze?

Klientami wypożyczalni samochód dostawczych są przede wszystkich firmy kurierskie, budowlane i eventowe. A także klienci indywidualni, którzy potrzebują np. auta do przeprowadzki lub przewiezienia dużych zakupów – m.in. mebli.

Wynajmy długookresowe są najbardziej opłacalne. Teraz w okresie pandemii, gdy zapotrzebowanie na usługi kurierskie wzrosło, podwoiło się zainteresowanie wynajmem samochodów dostawczych. Firmy zatrudniły bowiem dodatkowych kurierów i potrzebowały pojazdów dla nich – mówi Łukasz Złotnicki.

W ofercie firmy Wynajmijdostawczaka są też busy wieloosobowe.

Wynajmują je najczęściej agencje pośrednictwa pracy do przewozu pracowników – dodaje.

Franczyzodawca wypożycza swoje samochody również firmom o zasięgu ogólnopolskim, takim jak np. InPost, DPD, StiloEnergy. Nowy franczyzobiorca otrzyma kontakty do najbliższych dla swojej siedziby oddziałów tych firm oraz przygotowaną dla nich ofertę.

To powinno znacznie ułatwić pozyskanie pierwszych klientów – stwierdzała Łukasz Złotnicki.

Na jaki zarobek może liczyć franczyzobiorca marki?

Trzeba przyjąć, że jeden samochód jest wynajęty przez średnio 20 dni w miesiącu. Za każdy dzień klient płaci mniej więcej 250 zł, co  w sumie daje 5 tys. zł przychodu. Przy dwudziestu pojazdach wzrasta on do 100 tys. zł miesięcznie – mówi franczyzodawca Wynajmijdostawczaka.

Oczywiście z tego przychodu franczyzobiorca musi pokryć koszt wynajmu aut oraz własne koszty prowadzenia działalności.

WIZYTÓWKA WYNAJMIJDOSTAWCZAKA

Sieć wypożyczalni samochodów dostawczych.

  • 1 wypożyczalnia własna, franczyzowych
  • minimalna kwota inwestycji: 5 tys. zł

Obszar do zagospodarowania / Franczyzodawca szuka franczyzobiorców przede wszystkim z południowej i zachodniej Polski, bo tam nie ma jeszcze wypożyczalni Wynajmijdostawczaka.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021