Ważni klienci / Klientami wypożyczalni samochodów dostawczych są m.in.: firmy kurierskie, budowlane i eventowe.
Piątek
17.07.2020
Czy wypożyczalnię samochodów dostawczych można otworzyć inwestując zaledwie 5 tys. zł? Jest to możliwe, ale trzeba spełnić pewien warunek.
 

Pomysłodawcy konceptu Wynajmijdostawczaka od kilkunastu lat zajmują się wynajmem kamperów, a od kilku również samochodów dostawczych. Mniej więcej dwa lata temu wystartowali z franczyzą, obecnie sieć liczy siedem wypożyczalni, jedna własna (w Kolonii Lesznowola niedaleko Piaseczna koło Warszawy) i sześć franczyzowych (w Warszawie, Trójmieście, Stalowej Woli, w Białymstoku i w Poznaniu).

Franczyzobiorca z Trójmiasta współpracuje z nami od 1,5 roku i posiada flotę liczącą kilkanaście samochodów. Dobrze sobie radzi też partner ze Stalowej Woli, który po roku dysponuje już prawie 20 autami na wynajem – mówi Łukasz Złotnicki, franczyzodawca WynajmijDostawczaka.

Kompatybilny interes

Franczyzodawca Wynajmijdostawczaka chce nawiązać współpracę z właścicielami m.in. warsztatów samochodowych, firm transportowych, myjni i stacji paliw. Bo tylko w tym przypadku inwestycja początkowa w wypożyczalnię samochodów dostawczych wyniesie 5 tys. zł.

 Franczyza Wynajmijdostawczaka jak sama nazwa wskazuje polega na wynajmie samochodów dostawczych. Udostępniamy pojazdy, które następnie franczyzobiorca wypożycza klientom na własne konto i własne ryzyko. Za każdy przekazany przez nas samochód pobieramy opłatę w wysokości równowartości kwoty za 10 dni jego wypożyczenia klientowi. Zazwyczaj jest to suma 2,5 tys. zł. Na początek licencjobiorcy wystarczą dwa pojazdy, w ramach rozwoju biznesu może sukcesywnie powiększać swoją flotę – mówi Łukasz Złotnicki.

W ramach tej kwoty franczyzobiorca otrzymuje obrandowany nowy samochód (np. Peugeot Boxer, Peugeot Partner, Ford Transit, Fiat Ducato) wyposażony w GPS. Ma zapewnione też oznakowanie punktu sprzedaży. Dodatkowo franczyzodawca prowadzi na własny koszt ogólnopolską kampanię reklamową w internecie i w mediach społecznościowych.

Najpierw licencjodawca zawiera umowę na okres próbny, który trwa 3-6 miesięcy. Przez ten czas licencjobiorca może sprawdzić, czy uda mu się pozyskać klientów i osiągnąć satysfakcjonujące przychody. Jeśli tak, wówczas podpisywana jest właściwa umowa na dwa lata.

Osoby, które nie prowadzą żadnego biznesu też mogą zostać naszymi franczyzobiorcami, ale powinny się liczyć z tym, że inwestycja w ich przypadku będzie wyższa. Muszą przecież wynająć np. lokal, który będzie siedzibą wypożyczalni. Nie musi być duży, ale dobrze jeśli będzie znajdował się w pobliżu dużego miasta, przy drodze wojewódzkiej, co by był widoczny dla przejeżdżających obok potencjalnych klientów. I oczywiście potrzebny jest parking dla samochodów – mówi Łukasz Złotnicki.

Franczyzodawca szuka franczyzobiorców przede wszystkim z południowej i zachodniej Polski, bo tam nie ma jeszcze wypożyczalni Wynajmijdostawczaka.

Kto wynajmuje samochody dostawcze?

Klientami wypożyczalni samochód dostawczych są przede wszystkich firmy kurierskie, budowlane i eventowe. A także klienci indywidualni, którzy potrzebują np. auta do przeprowadzki lub przewiezienia dużych zakupów – m.in. mebli.

Wynajmy długookresowe są najbardziej opłacalne. Teraz w okresie pandemii, gdy zapotrzebowanie na usługi kurierskie wzrosło, podwoiło się zainteresowanie wynajmem samochodów dostawczych. Firmy zatrudniły bowiem dodatkowych kurierów i potrzebowały pojazdów dla nich – mówi Łukasz Złotnicki.

W ofercie firmy Wynajmijdostawczaka są też busy wieloosobowe.

Wynajmują je najczęściej agencje pośrednictwa pracy do przewozu pracowników – dodaje.

Franczyzodawca wypożycza swoje samochody również firmom o zasięgu ogólnopolskim, takim jak np. InPost, DPD, StiloEnergy. Nowy franczyzobiorca otrzyma kontakty do najbliższych dla swojej siedziby oddziałów tych firm oraz przygotowaną dla nich ofertę.

To powinno znacznie ułatwić pozyskanie pierwszych klientów – stwierdzała Łukasz Złotnicki.

Na jaki zarobek może liczyć franczyzobiorca marki?

Trzeba przyjąć, że jeden samochód jest wynajęty przez średnio 20 dni w miesiącu. Za każdy dzień klient płaci mniej więcej 250 zł, co  w sumie daje 5 tys. zł przychodu. Przy dwudziestu pojazdach wzrasta on do 100 tys. zł miesięcznie – mówi franczyzodawca Wynajmijdostawczaka.

Oczywiście z tego przychodu franczyzobiorca musi pokryć koszt wynajmu aut oraz własne koszty prowadzenia działalności.

WIZYTÓWKA WYNAJMIJDOSTAWCZAKA

Sieć wypożyczalni samochodów dostawczych.

  • 1 wypożyczalnia własna, franczyzowych
  • minimalna kwota inwestycji: 5 tys. zł

Obszar do zagospodarowania / Franczyzodawca szuka franczyzobiorców przede wszystkim z południowej i zachodniej Polski, bo tam nie ma jeszcze wypożyczalni Wynajmijdostawczaka.

POPULARNE NA FORUM

Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Pewnie, że to dobry biznes. Wiadomo, że trzeba konsekwencji no i na początku sporo zaangażowania. Sprzęt nie jest tani (jeżeli mówimy o takim dobry) ale zawsze możesz...

72 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2020
Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018