Wypożyczalnia hulajnóg we franczyzie

Pomysł na biznes w mieście / Wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych to biznes, który sprawdzi się w miastach zamieszkałych przez co najmniej 70 tys. osób.
Piątek
31.07.2020
Volt Scooters chce zbudować franczyzową sieć wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. Ile trzeba zainwestować?
 

Zgłosił się do nas franczyzobiorca, który postanowił na sezon wiosenno-letni otworzyć wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych na Półwyspie Helskim. To był strzał w dziesiątkę. Do miejscowości tu położonych można dojechać koleją, więc wielu turystów przyjeżdża na urlop bez samochodu. A hulajnogi elektryczne są idealnym środkiem transportu, nawet na dłuższe odległości. Poza tym jazda nimi jest też dużą atrakcją – mówi Zbigniew Zaborowski, franczyzodawca Volt Scooters.

Franczyzodawca zapewnia, że obecnie jest idealny moment na inwestycję w wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych.

Ludzie nauczyli się ich prawidłowo używać, mniej jest usterek. Poza tym wiele osób traktuje obecnie hulajnogi jako codzienny środek transportu do pracy, na uczelnię czy do szkoły. To są nasi stali klienci – mówi Zbigniew Zaborowski.

Jak wypożyczyć hulajnogę elektryczną

Zanim klient zacznie przejażdżkę musi ściągnąć aplikację na smartfona dedykowaną konkretnej wypożyczalni, zarejestrować się, a następnie w aplikacji sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa hulajnoga. Najczęściej są one ustawione wokół głównych węzłów komunikacyjnych miasta. Gdy dotrzemy do hulajnogi, wówczas należy zeskanować kod QR do niej przyklejony lub wpisać sześciocyfrowy kod znajdujący się poniżej kodu QR i pojazd zostaje uruchomony. Hulajnogą mogą jeździć pełnoletnie osoby, tylko po chodniku i z prędkością nieprzekraczającą 25 km/h. Na w pełni naładowanym akumulatorze możemy przejechać 25-30 km. Gdy skończymy jazdę, wystarczy odstawić pojazd, tylko najpierw należy upewnić się, że nie blokujemy chodnika, ulicy czy wjazdów do posesji.

A ile będzie nas kosztować taka przejażdżka? Opłata startowa to 2 zł, a następnie 50 groszy za każdą minutę jazdy.

Pomysł na biznes w mieście

Właściciel marki twierdzi, że jego biznes sprawdza się w miastach zamieszkałych przez co najmniej 70 tys. osób. Wówczas wystarczy zainwestować w 40-50 hulajnóg. W większych miastach powinno ich być na początek 150-160.

W Łodzi, gdzie mieszka 700 tys. mieszkańców docelowo chcemy mieć 300-350 hulajnóg – mówi franczyzodawca Volt Scooters.

Obecnie Volt Scooters ma czterech franczyzobiorców, którzy działają w Szczecinie, Toruniu, Lublinie i na Półwyspie Helskim.

Ile kosztuje otwarcie wypożyczalni?

Potencjalny franczyzobiorca Volt Scooters powinien mieć co najmniej 50 tys. zł na inwestycję. Jej wysokość jest zależna od zapotrzebowania na hulajnogi w mieście, w którym będzie chciał działać. Za tę kwotę można nabyć ich około 40.

Dobrze jeśli przyszły właściciel wypożyczalni ma lub może kupić samochód typu cargo do transportu hulajnóg. W końcu trzeba będzie je codziennie zabierać z miasta, żeby naładować im akumulatory bądź naprawić usterki. Dlatego niezbędny jest też magazyn z dostępem do instalacji elektrycznej.

Franczyzobiorca może oczywiście wykonanie tej usługi zlecić firmie zewnętrznej – mówi Zbigniew Zaborowski.

Z racji tego, że zimy w Polsce są coraz łagodniejsze, hulajnogi można wypożyczać przez cały rok. – Ale najwięcej wypożyczeń notujemy od marca do listopada – mówi franczyzodawca Volt Scooters.

Zarobek na hulajnogach

W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany uiszczać franczyzodawcy tzw. opłatę systemową w wysokości 20 zł miesięcznie od każdej działającej hulajnogi.

Franczyzobiorca z Półwyspu Helskiego jest w stanie na czysto zarobić 100 zł na jednej hulajnodze każdego dnia w sezonie. Ale w kalkulacjach bezpiecznie jest przyjąć 40-50 zł dziennego przychodu z hulajnogi, szczególnie jeśli mają być one wypożyczane przez cały rok – stwierdza Zbigniew Zaborowski.

 

WIZYTÓWKA VOLT SCOOTERS

Sieć wypożyczalni hulajnóg elektrycznych.

  • kwota inwestycji: minimum 50 tys. zł
  • wypożyczalnia własna: 1
  • wypożyczalnie franczyzowe: 4

Adekwatnie do potrzeb / Potencjalny franczyzobiorca Volt Scooters powinien mieć co najmniej 50 tys. zł na inwestycję. Jej wysokość jest zależna od zapotrzebowania na hulajnogi w mieście, w którym będzie chciał działać.

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Radzę trzy razy się zastanowić. Aktualnie Firmy kurierskie same oferują swoje usługi w internecie poprzez swoje strony i to często w cenach lepszych niż brokerzy.

4 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2021
Interes pompowany helem

nie polecam właściciel franczyzy TOMASZ PODGÓRSKI NIE OPŁACA FAKTUR

1 wypowiedzi
ostatnia 12.05.2021
Broker Kurierski

podpinam się pod postem; udało się otworzyć taki punkt?

4 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2021
Samochodowa myjnia parowa, autokosmetyka

Hej Anna Kowalska, wiem że twój post ma 3 lata ale czy nadal prowadzisz ten biznes czy ew korzystasz z Franczyzy i masz do polecenia jakąś? ;) będę wdzięczny za odp na...

63 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2021
Miłość znaleziona w biurze

Infinity love- biuro które prowadzi pani oszustka i naciągaczką . Po co promujecie osoby z wyrokami sądów. Jak ludzie maja im zaufać swoje dane osobowe.Wstyd!!!

1 wypowiedzi
ostatnia 12.03.2021
Broker Kurierski

witam, prowadzi Pan taki punkt? z kim nawiązał Pan współpracę? Pozdrawiam

4 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2021
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

Hej, a zagłębialiście się w temat zastosowania myjni parowej? Jeśli nie to wejdźcie na...

34 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Broker Kurierski

Witam, Zastanawiam się nad otwarcie punktu brokera kurierskiego. W moim mieście jest firma, która ma na to monopol i nie jest, żadną sieciówką (miasto 150tyś.)...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2020