Pomysł na biznes w mieście / Wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych to biznes, który sprawdzi się w miastach zamieszkałych przez co najmniej 70 tys. osób.
Piątek
31.07.2020
Volt Scooters chce zbudować franczyzową sieć wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. Ile trzeba zainwestować?
 

Zgłosił się do nas franczyzobiorca, który postanowił na sezon wiosenno-letni otworzyć wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych na Półwyspie Helskim. To był strzał w dziesiątkę. Do miejscowości tu położonych można dojechać koleją, więc wielu turystów przyjeżdża na urlop bez samochodu. A hulajnogi elektryczne są idealnym środkiem transportu, nawet na dłuższe odległości. Poza tym jazda nimi jest też dużą atrakcją – mówi Zbigniew Zaborowski, franczyzodawca Volt Scooters.

Franczyzodawca zapewnia, że obecnie jest idealny moment na inwestycję w wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych.

Ludzie nauczyli się ich prawidłowo używać, mniej jest usterek. Poza tym wiele osób traktuje obecnie hulajnogi jako codzienny środek transportu do pracy, na uczelnię czy do szkoły. To są nasi stali klienci – mówi Zbigniew Zaborowski.

Jak wypożyczyć hulajnogę elektryczną

Zanim klient zacznie przejażdżkę musi ściągnąć aplikację na smartfona dedykowaną konkretnej wypożyczalni, zarejestrować się, a następnie w aplikacji sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa hulajnoga. Najczęściej są one ustawione wokół głównych węzłów komunikacyjnych miasta. Gdy dotrzemy do hulajnogi, wówczas należy zeskanować kod QR do niej przyklejony lub wpisać sześciocyfrowy kod znajdujący się poniżej kodu QR i pojazd zostaje uruchomony. Hulajnogą mogą jeździć pełnoletnie osoby, tylko po chodniku i z prędkością nieprzekraczającą 25 km/h. Na w pełni naładowanym akumulatorze możemy przejechać 25-30 km. Gdy skończymy jazdę, wystarczy odstawić pojazd, tylko najpierw należy upewnić się, że nie blokujemy chodnika, ulicy czy wjazdów do posesji.

A ile będzie nas kosztować taka przejażdżka? Opłata startowa to 2 zł, a następnie 50 groszy za każdą minutę jazdy.

Pomysł na biznes w mieście

Właściciel marki twierdzi, że jego biznes sprawdza się w miastach zamieszkałych przez co najmniej 70 tys. osób. Wówczas wystarczy zainwestować w 40-50 hulajnóg. W większych miastach powinno ich być na początek 150-160.

W Łodzi, gdzie mieszka 700 tys. mieszkańców docelowo chcemy mieć 300-350 hulajnóg – mówi franczyzodawca Volt Scooters.

Obecnie Volt Scooters ma czterech franczyzobiorców, którzy działają w Szczecinie, Toruniu, Lublinie i na Półwyspie Helskim.

Ile kosztuje otwarcie wypożyczalni?

Potencjalny franczyzobiorca Volt Scooters powinien mieć co najmniej 50 tys. zł na inwestycję. Jej wysokość jest zależna od zapotrzebowania na hulajnogi w mieście, w którym będzie chciał działać. Za tę kwotę można nabyć ich około 40.

Dobrze jeśli przyszły właściciel wypożyczalni ma lub może kupić samochód typu cargo do transportu hulajnóg. W końcu trzeba będzie je codziennie zabierać z miasta, żeby naładować im akumulatory bądź naprawić usterki. Dlatego niezbędny jest też magazyn z dostępem do instalacji elektrycznej.

Franczyzobiorca może oczywiście wykonanie tej usługi zlecić firmie zewnętrznej – mówi Zbigniew Zaborowski.

Z racji tego, że zimy w Polsce są coraz łagodniejsze, hulajnogi można wypożyczać przez cały rok. – Ale najwięcej wypożyczeń notujemy od marca do listopada – mówi franczyzodawca Volt Scooters.

Zarobek na hulajnogach

W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany uiszczać franczyzodawcy tzw. opłatę systemową w wysokości 20 zł miesięcznie od każdej działającej hulajnogi.

Franczyzobiorca z Półwyspu Helskiego jest w stanie na czysto zarobić 100 zł na jednej hulajnodze każdego dnia w sezonie. Ale w kalkulacjach bezpiecznie jest przyjąć 40-50 zł dziennego przychodu z hulajnogi, szczególnie jeśli mają być one wypożyczane przez cały rok – stwierdza Zbigniew Zaborowski.

 

WIZYTÓWKA VOLT SCOOTERS

Sieć wypożyczalni hulajnóg elektrycznych.

  • kwota inwestycji: minimum 50 tys. zł
  • wypożyczalnia własna: 1
  • wypożyczalnie franczyzowe: 4

Adekwatnie do potrzeb / Potencjalny franczyzobiorca Volt Scooters powinien mieć co najmniej 50 tys. zł na inwestycję. Jej wysokość jest zależna od zapotrzebowania na hulajnogi w mieście, w którym będzie chciał działać.

POPULARNE NA FORUM

Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Pewnie, że to dobry biznes. Wiadomo, że trzeba konsekwencji no i na początku sporo zaangażowania. Sprzęt nie jest tani (jeżeli mówimy o takim dobry) ale zawsze możesz...

72 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2020
Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018