Niski próg wejścia / Punkty paczkowe BTL można otworzyć praktycznie bez inwestycji. Trzeba tylko wynająć lokal i kupić sprzęt biurowy.
Wtorek
08.09.2020
Punkty paczkowe BTL zyskują na popularności w czasie pandemii. Przesyłek jest coraz więcej, chętnych na otwieranie franczyzy również.
 

Sieć BTL Logistik posiadająca ok. 100 punktów partnerskich, w ostatnim czasie co tydzień otwiera kilka nowych. To między innymi efekt pandemii.

– Mamy do obsłużenia ogromną liczbę przesyłek, ponieważ wiele osób przestawiło się na zakupy przez internet, nawet ci, którzy nigdy tego nie robili. Widzimy też coraz większe zainteresowanie otwieraniem biznesów w branży kurierskiej, postrzeganej obecnie jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny biznes – mówi Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistik.

Bez opłat na start

Nawiązanie współpracy franczyzowej nie wiąże się z żadnymi wstępnymi opłatami.

– Wychodzimy z założenia, że lepiej, żeby nasz partner przeznaczył pieniądze na promocję punktu na swoim terenie. Ogólnopolską promocję zapewniamy my  mówi Ireneusz Koniecko.

Tym samym cała inwestycja to wynajęcie lokalu o powierzchni 25-30 m2. Tyle miejsca potrzeba, żeby klienci mogli zostawiać i odbierać paczki.

W trakcie współpracy franczyzobiorcy są zobowiązani do regulowania miesięcznej opłaty w stałej kwocie 500 zł. W zamian mają dostęp do 15 firm kuriersko-spedycyjnych, z którymi współpracuje BTL a także otrzymuje dwóch opiekunów, gotowych pomagać mu w przypadku jakichkolwiek problemów. Jeśli chodzi o przychody, samodzielnie ustalają sobie marże za przesyłki, które sięgają nawet 100 zł.

– Stawki zależą od tego, jaka jest konkurencja w okolicy danego punktu. Pomagamy tworzyć cennik pod daną lokalizację – mówi Ireneusz Koniecko.

Sieć BTL nie ma własnych punktów. – Skupiamy się na rozwijaniu franczyzy i wspieraniu naszych franczyzobiorców. Dzięki temu też nasze punkty czują się bezpiecznie ponieważ nie ma zagrożenia, że nagle będziemy chcieli którykolwiek z nich przejąć – mówi Ireneusz Koniecko.

Punkty paczkowe zarabiają też na pakowaniu przesyłek. Otrzymują od franczyzobiorcy pakiet materiałów, takich koperty wszystkich przewoźników, etykiety do etykieciarki i tym podobne rzeczy.

Łączenie działalności

Przy tym we współpracę z BTL mogą zaangażować się również osoby, które już prowadzą jakiś biznes. 

– Wystarczy wygospodarować trochę miejsca na przesyłki i można dołączyć punkt paczkowy BTL do oferty swojej działalności. Coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie tych, których dotknęła pandemia, decyduje się na takie rozwiązanie – mówi Ireneusz Koniecko.

W takiej sytuacji franczyzodawca jest również w stanie pomóc w zaprojektowaniu i wydrukowaniu ulotek, łączących oferty różnych działalności danego partnera.

Jeśli chodzi o lokalizację punktów to franczyzodawca wymaga, żeby lokal znajdował się na parterze. Ważne jest także, żeby w pobliżu był parking. Natomiast nie ma większego znaczenia, czy to będzie duża aglomeracja, czy małe miasteczko, ani to, czy punkt znajdzie się w centrum, czy na uboczu.

– Zdarza się, że punkt w mniejszej miejscowości znacznie sobie lepiej radzi niż znajdujący się w dużej aglomeracji. Natomiast w przypadku lokalizacji punktu na uboczu miasta, trzeba się po prostu liczyć z większym kosztem rozreklamowania go – uważa Ireneusz Koniecko.

 

WIZYTÓWKA KURIER BTL FRANCZYZA

Sieć oferująca usługi kurierskie.

  • opłata wstępna: 0 zł,
  • opłata miesięczna: 500 zł,
  • liczba punktów partnerskich: około 100.

Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistik / „Widzimy coraz większe zainteresowanie otwieraniem biznesów w branży kurierskiej, postrzeganej obecnie jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny biznes”.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

witam, prowadzi Pan taki punkt? z kim nawiązał Pan współpracę? Pozdrawiam

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2021
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

Hej, a zagłębialiście się w temat zastosowania myjni parowej? Jeśli nie to wejdźcie na...

34 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Broker Kurierski

Witam, Zastanawiam się nad otwarcie punktu brokera kurierskiego. W moim mieście jest firma, która ma na to monopol i nie jest, żadną sieciówką (miasto 150tyś.)...

2 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2020
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Pewnie, że to dobry biznes. Wiadomo, że trzeba konsekwencji no i na początku sporo zaangażowania. Sprzęt nie jest tani (jeżeli mówimy o takim dobry) ale zawsze możesz...

72 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2020
Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019