Franczyza odporna na koronawirusa

Niski próg wejścia / Punkty paczkowe BTL można otworzyć praktycznie bez inwestycji. Trzeba tylko wynająć lokal i kupić sprzęt biurowy.
Wtorek
08.09.2020
Punkty paczkowe BTL zyskują na popularności w czasie pandemii. Przesyłek jest coraz więcej, chętnych na otwieranie franczyzy również.
 

Sieć BTL Logistik posiadająca ok. 100 punktów partnerskich, w ostatnim czasie co tydzień otwiera kilka nowych. To między innymi efekt pandemii.

– Mamy do obsłużenia ogromną liczbę przesyłek, ponieważ wiele osób przestawiło się na zakupy przez internet, nawet ci, którzy nigdy tego nie robili. Widzimy też coraz większe zainteresowanie otwieraniem biznesów w branży kurierskiej, postrzeganej obecnie jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny biznes – mówi Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistik.

Bez opłat na start

Nawiązanie współpracy franczyzowej nie wiąże się z żadnymi wstępnymi opłatami.

– Wychodzimy z założenia, że lepiej, żeby nasz partner przeznaczył pieniądze na promocję punktu na swoim terenie. Ogólnopolską promocję zapewniamy my  mówi Ireneusz Koniecko.

Tym samym cała inwestycja to wynajęcie lokalu o powierzchni 25-30 m2. Tyle miejsca potrzeba, żeby klienci mogli zostawiać i odbierać paczki.

W trakcie współpracy franczyzobiorcy są zobowiązani do regulowania miesięcznej opłaty w stałej kwocie 500 zł. W zamian mają dostęp do 15 firm kuriersko-spedycyjnych, z którymi współpracuje BTL a także otrzymuje dwóch opiekunów, gotowych pomagać mu w przypadku jakichkolwiek problemów. Jeśli chodzi o przychody, samodzielnie ustalają sobie marże za przesyłki, które sięgają nawet 100 zł.

– Stawki zależą od tego, jaka jest konkurencja w okolicy danego punktu. Pomagamy tworzyć cennik pod daną lokalizację – mówi Ireneusz Koniecko.

Sieć BTL nie ma własnych punktów. – Skupiamy się na rozwijaniu franczyzy i wspieraniu naszych franczyzobiorców. Dzięki temu też nasze punkty czują się bezpiecznie ponieważ nie ma zagrożenia, że nagle będziemy chcieli którykolwiek z nich przejąć – mówi Ireneusz Koniecko.

Punkty paczkowe zarabiają też na pakowaniu przesyłek. Otrzymują od franczyzobiorcy pakiet materiałów, takich koperty wszystkich przewoźników, etykiety do etykieciarki i tym podobne rzeczy.

Łączenie działalności

Przy tym we współpracę z BTL mogą zaangażować się również osoby, które już prowadzą jakiś biznes. 

– Wystarczy wygospodarować trochę miejsca na przesyłki i można dołączyć punkt paczkowy BTL do oferty swojej działalności. Coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie tych, których dotknęła pandemia, decyduje się na takie rozwiązanie – mówi Ireneusz Koniecko.

W takiej sytuacji franczyzodawca jest również w stanie pomóc w zaprojektowaniu i wydrukowaniu ulotek, łączących oferty różnych działalności danego partnera.

Jeśli chodzi o lokalizację punktów to franczyzodawca wymaga, żeby lokal znajdował się na parterze. Ważne jest także, żeby w pobliżu był parking. Natomiast nie ma większego znaczenia, czy to będzie duża aglomeracja, czy małe miasteczko, ani to, czy punkt znajdzie się w centrum, czy na uboczu.

– Zdarza się, że punkt w mniejszej miejscowości znacznie sobie lepiej radzi niż znajdujący się w dużej aglomeracji. Natomiast w przypadku lokalizacji punktu na uboczu miasta, trzeba się po prostu liczyć z większym kosztem rozreklamowania go – uważa Ireneusz Koniecko.

 

WIZYTÓWKA KURIER BTL FRANCZYZA

Sieć oferująca usługi kurierskie.

  • opłata wstępna: 0 zł,
  • opłata miesięczna: 500 zł,
  • liczba punktów partnerskich: około 100.

Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistik / „Widzimy coraz większe zainteresowanie otwieraniem biznesów w branży kurierskiej, postrzeganej obecnie jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny biznes”.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021