Franczyza odporna na koronawirusa

Niski próg wejścia / Punkty paczkowe BTL można otworzyć praktycznie bez inwestycji. Trzeba tylko wynająć lokal i kupić sprzęt biurowy.
Wtorek
08.09.2020
Punkty paczkowe BTL zyskują na popularności w czasie pandemii. Przesyłek jest coraz więcej, chętnych na otwieranie franczyzy również.
 

Sieć BTL Logistik posiadająca ok. 100 punktów partnerskich, w ostatnim czasie co tydzień otwiera kilka nowych. To między innymi efekt pandemii.

– Mamy do obsłużenia ogromną liczbę przesyłek, ponieważ wiele osób przestawiło się na zakupy przez internet, nawet ci, którzy nigdy tego nie robili. Widzimy też coraz większe zainteresowanie otwieraniem biznesów w branży kurierskiej, postrzeganej obecnie jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny biznes – mówi Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistik.

Bez opłat na start

Nawiązanie współpracy franczyzowej nie wiąże się z żadnymi wstępnymi opłatami.

– Wychodzimy z założenia, że lepiej, żeby nasz partner przeznaczył pieniądze na promocję punktu na swoim terenie. Ogólnopolską promocję zapewniamy my  mówi Ireneusz Koniecko.

Tym samym cała inwestycja to wynajęcie lokalu o powierzchni 25-30 m2. Tyle miejsca potrzeba, żeby klienci mogli zostawiać i odbierać paczki.

W trakcie współpracy franczyzobiorcy są zobowiązani do regulowania miesięcznej opłaty w stałej kwocie 500 zł. W zamian mają dostęp do 15 firm kuriersko-spedycyjnych, z którymi współpracuje BTL a także otrzymuje dwóch opiekunów, gotowych pomagać mu w przypadku jakichkolwiek problemów. Jeśli chodzi o przychody, samodzielnie ustalają sobie marże za przesyłki, które sięgają nawet 100 zł.

– Stawki zależą od tego, jaka jest konkurencja w okolicy danego punktu. Pomagamy tworzyć cennik pod daną lokalizację – mówi Ireneusz Koniecko.

Sieć BTL nie ma własnych punktów. – Skupiamy się na rozwijaniu franczyzy i wspieraniu naszych franczyzobiorców. Dzięki temu też nasze punkty czują się bezpiecznie ponieważ nie ma zagrożenia, że nagle będziemy chcieli którykolwiek z nich przejąć – mówi Ireneusz Koniecko.

Punkty paczkowe zarabiają też na pakowaniu przesyłek. Otrzymują od franczyzobiorcy pakiet materiałów, takich koperty wszystkich przewoźników, etykiety do etykieciarki i tym podobne rzeczy.

Łączenie działalności

Przy tym we współpracę z BTL mogą zaangażować się również osoby, które już prowadzą jakiś biznes. 

– Wystarczy wygospodarować trochę miejsca na przesyłki i można dołączyć punkt paczkowy BTL do oferty swojej działalności. Coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie tych, których dotknęła pandemia, decyduje się na takie rozwiązanie – mówi Ireneusz Koniecko.

W takiej sytuacji franczyzodawca jest również w stanie pomóc w zaprojektowaniu i wydrukowaniu ulotek, łączących oferty różnych działalności danego partnera.

Jeśli chodzi o lokalizację punktów to franczyzodawca wymaga, żeby lokal znajdował się na parterze. Ważne jest także, żeby w pobliżu był parking. Natomiast nie ma większego znaczenia, czy to będzie duża aglomeracja, czy małe miasteczko, ani to, czy punkt znajdzie się w centrum, czy na uboczu.

– Zdarza się, że punkt w mniejszej miejscowości znacznie sobie lepiej radzi niż znajdujący się w dużej aglomeracji. Natomiast w przypadku lokalizacji punktu na uboczu miasta, trzeba się po prostu liczyć z większym kosztem rozreklamowania go – uważa Ireneusz Koniecko.

 

WIZYTÓWKA KURIER BTL FRANCZYZA

Sieć oferująca usługi kurierskie.

  • opłata wstępna: 0 zł,
  • opłata miesięczna: 500 zł,
  • liczba punktów partnerskich: około 100.

Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistik / „Widzimy coraz większe zainteresowanie otwieraniem biznesów w branży kurierskiej, postrzeganej obecnie jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny biznes”.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Radzę trzy razy się zastanowić. Aktualnie Firmy kurierskie same oferują swoje usługi w internecie poprzez swoje strony i to często w cenach lepszych niż brokerzy.

4 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2021
Interes pompowany helem

nie polecam właściciel franczyzy TOMASZ PODGÓRSKI NIE OPŁACA FAKTUR

1 wypowiedzi
ostatnia 12.05.2021
Broker Kurierski

podpinam się pod postem; udało się otworzyć taki punkt?

4 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2021
Samochodowa myjnia parowa, autokosmetyka

Hej Anna Kowalska, wiem że twój post ma 3 lata ale czy nadal prowadzisz ten biznes czy ew korzystasz z Franczyzy i masz do polecenia jakąś? ;) będę wdzięczny za odp na...

63 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2021
Miłość znaleziona w biurze

Infinity love- biuro które prowadzi pani oszustka i naciągaczką . Po co promujecie osoby z wyrokami sądów. Jak ludzie maja im zaufać swoje dane osobowe.Wstyd!!!

1 wypowiedzi
ostatnia 12.03.2021
Broker Kurierski

witam, prowadzi Pan taki punkt? z kim nawiązał Pan współpracę? Pozdrawiam

4 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2021
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

Hej, a zagłębialiście się w temat zastosowania myjni parowej? Jeśli nie to wejdźcie na...

34 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Broker Kurierski

Witam, Zastanawiam się nad otwarcie punktu brokera kurierskiego. W moim mieście jest firma, która ma na to monopol i nie jest, żadną sieciówką (miasto 150tyś.)...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2020