Nie za duża powierzchnia / Marka stawia na małe sklepy, o powierzchni 30-50 m2.
Czwartek
01.10.2020
Marka Danish Design chce otwierać małe sklepy, aby ograniczać stałe koszty działalności. To pozwala szybciej osiągnąć rentowność.
 

Outlety Danish Design mają w ofercie kilkanaście duńskich marek odzieżowych. Ubrania sprowadzane są prosto od producentów i sprzedawane w cenach średnio o połowę niższych, niż te na metkach. 

– Nazwa „outlet” przyciąga jak magnes – mówi Bartłomiej Korcz, właściciel Danish Design. – Klientki pojawiają się w naszych sklepach od pierwszego dnia i sprzedaż od razu osiąga dobry poziom. Często biznes staje się rentowny od pierwszego miesiąca.

Mała powierzchnia, szybsza rentowność

Franczyzodawca Danish Design nie ukrywa, że pandemia dała się sieci we znaki – jak całej branży odzieżowej. 

– Niestety, musieliśmy zamknąć cztery sklepy – przyznaje Bartłomiej Korcz. – Na szczęście tylko połowa naszych placówek mieści się w galeriach handlowych, reszta jest w lokalizacjach przyulicznych. Te drugie już wiosną i latem dobrze prosperowały. Sklepy w galeriach w tej chwili też już wracają do normy.

Z obserwacji właściciela marki wynika, że lepiej funkcjonują sklepy w mniejszych galeriach, osiedlowych, tzw. convenience. 

– Sprzedaż w takich miejscach jest obecnie wyższa, a czynsze najmu sporo niższe, niż w dużych galeriach handlowych – zauważa Bartłomiej Korcz. – Dlatego chcemy otwierać nowe placówki w takich właśnie lokalizacjach.

Marka stawia na małe sklepy, o powierzchni 30-50 m2. Ważne, aby mieściły się na parterze.

– Akceptowalny czynsz najmu to do 4 tys. zł netto – podkreśla Bartłomiej Korcz. – Pomagamy w negocjowaniu stawki. Na szczęście obecnie zarządcy centrów handlowych są skorzy do rozmów.

Jak podkreśla licencjodawca, mała powierzchnia, którą może obsługiwać jeden pracownik i niewysoki czynsz pozwalają w szybszym osiągnięciu rentowności.

Wydatki na wyposażenie sklepu to – według szacunków franczyzodawcy – maksymalnie 25 tys. zł. Centrala pobiera też 10 tys. zł kaucji zwrotnej, na poczet towaru, powierzanego licencjobiorcy w depozyt. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci, ani żadnych opłat miesięcznych.

Unikalny asortyment

Oprócz pomocy w doborze lokalu i negocjacjach czynszowych, centrala zapewnia również stałe wsparcie opiekuna ds. sklepów franczyzowych. Uczy on m. in. personel obsługi klienta, aranżacji i dekoracji sklepów. Licencjodawca co tydzień zapewnia dostawy nowego towaru. 

– Odzież, która jest w sklepie cztery tygodnie i nie została sprzedana, zabieramy. Można więc powiedzieć, że co miesiąc następuje pełna wymiana asortymentu – mówi Bartłomiej Korcz. – Co ważne dla naszych klientek, mamy pojedyncze sztuki różnych modeli, a ze względu na różnorodność marek, jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkie gusta.

Obecnie pod szyldem Danish Design działa 13 sklepów. Marka chce się rozwijać w miastach liczących powyżej 60 tys. mieszkańców.

 

WIZYTÓWKA DANISH DESIGN

Sklepy outletowe z damską odzieżą duńską.

 

  • 13 sklepów
  • kwota inwestycji do 25 tys.
  • miasta powyżej 60 tys. mieszkańców

 


Moda z Danii / Outlety Danish Design mają w ofercie kilkanaście duńskich marek odzieżowych.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

34 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020