W sierpniowym numerze "WBF": Jak odnieść sukces w biznesie? Przedstawiamy historie ludzi, którym się to udało. Piszemy o wirtualnej restauracji, sprawdzamy m.in. jak otworzyć odzieżowy sklep outletowy, produkujemy kombuchę.
 

W wydaniu 8/2021 (194)

RAPORT SPECJALNY

7 sukcesów w biznesie. Im się udało

Jak odnieść sukces w biznesie? Oto historie ludzi, którym się to udało.

SUPERTEMAT

Franczyza na usługach biznesu

Usługi dla biznesu przeszły przez kryzys suchą stopą, choć niektóre firmy z tej branży też mierzyły się z trudnymi momentami. W które koncepty warto zainwestować?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Wirtualna restauracja, realne zyski

Wirtualne marki gastronomiczne coraz gęściej pojawiają się na rynku. Czym jest wirtualna restauracja? I jak ją prowadzić?

Elastyczne biura we franczyzie

Grupa IWG, operator elastycznych przestrzeni do pracy, szuka franczyzobiorców. Proponuje cztery marki i daje dużą swobodę w wyborze lokalizacji.

Jak otworzyć odzieżowy sklep outletowy

Lubimy dobre ubrania w niskich cenach. Dlatego outlety mają wielu klientów. Czy opłaca się otworzyć taki sklep?

Produkujemy kombuchę

Paweł Sasin wyremontował rodzinną stodołę i postawił na produkcję kombuchy - napoju, którego próżno było wówczas szukać na polskim rynku. Czy biznes w niszy się opłaca?

Handel wolnym miejscem

„Door to door” to nowy pomysł na biznes w obrębie branży związanej z przechowywaniem rzeczy. Pod drzwi zleceniodawcy podstawiany jest plastikowy pojemnik, który po wypełnieniu trafia do specjalnego magazynu. Jak zareagowali na ten pomysł klienci?

E-FIRMA

Ile można zarobić na graniu w gry?

Polski rynek gier rozwija się coraz szybciej. W ciągu trzech lat przychody branży gamingowej osiągną 3 mld zł. Częścią tego przemysłu są rozgrywki e-sportowe. Najlepsi polscy zawodnicy w czasie całej kariery zarobili ponad 3,5 mln zł.

Nowy sposób zarobkowania w Polsce

Moda na petsitting, czyli opiekowanie się zwierzęciem pod nieobecność właściciela, przywędrowała z Zachodu. Coraz chętniej właściciele czworonogów wynajmują opiekunów dla swoich pupili, kiedy z różnych względów nie mogą się nimi zajmować, a nie chcą ich umieszczać w hotelu dla zwierząt.

BIZNES STYLE

Im wcześniej, tym lepiej

Własna firma tuż po studiach? A może jeszcze na studiach? Wejście na biznesową ścieżkę w młodym wieku daje sporą przewagę.

MÓJ FRANCHISING

Biznes w dwa tygodnie

Beata i Sebastian Szumni decyzję o inwestycji w punkt Bafra Kebab podjęli z dnia na dzień, natomiast umowę o współpracy podpisali następnego dnia, po pierwszym spotkaniu z firmą. Minęło zaledwie kilka miesięcy działalności i franczyzobiorcy myślą o kolejnym punkcie.

Piwo z kranu lepsze niż komputer

Rafał Jagielski zamienił monitor komputera na własny pub. Okoliczności spowodowały, że musiał długo czekać, aby wystartować z biznesem.

WŁASNY BIZNES

Biznes na Bali i na YouTubie

- Oferujemy naszym klientom produkty handmade, które wykonują specjalnie dla nas mieszkańcy indonezyjskiej wyspy Bali - mówi Paulina Wilkiewicz, czyli youtuberka o nicku Patinka, która ze swoją wspólniczką Dominiką Gałaszewską otworzyła nietypowy sklep internetowy.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Czterykolory klientów

Model Insights Discovery identyfikuje cztery energie kolorystyczne: zieloną, czerwoną, żółtą i niebieską, które charakteryzują się odmiennymi sposobami komunikacji. Zgłębienie jego tajników zwiększa szanse sprzedawców na udaną transakcję.

ABC FRANCZYZY

Czy duży zawszemoże więcej?

Jeden z elementów współpracy franczyzowej to obowiązek nabywania przez franczyzobiorców określonych produktów od franczyzodawcy lub od wskazanych przez niego dostawców. Czy jest to korzystne rozwiązanie dla licencjobiorców?

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748