Warsztat z konkretną specjalizacją

Główna oferta / Franczyzobiorcy Auto Gamma zarabiają przede wszystkim na regeneracji oświetlenia, naprawach szyb oraz usuwaniu wgnieceń metodą PDR.
Środa
06.04.2022
Franczyzobiorcy Auto Gammy zarabiają przede wszystkim na regeneracji i adaptacji oświetlenia aut. Jak otworzyć salon pod tym szyldem?
 

Auto Gamma oferuje usługi związane z regeneracją i adaptacją oświetlenia w pojazdach.

– Jesteśmy również bezpośrednim importerem części i elementów związanych z oświetleniem samochodowym – mówi Karol Pabijan, prezes i właściciel firma Auto Gamma.

Specjaliści od oświetlenia

Firma pojawiła się na rynku w 1993 r. Celem było wprowadzenie usług, które wyróżniałyby ją na tle innych warsztatów samochodowych. Wiele z nich oferuje usługi związane z detailingiem, gdzie można m.in. wypolerować lampy. Auto Gamma proponuje więcej - począwszy od polerowania, po całkowitą regenerację. Ponadto firma ma dostęp do wszelkich części, niezbędnych do regeneracji oraz napraw lamp. I dotyczy to wszystkich modeli samochodów, obecnych na rynku. Klienci firmy to również osoby, które sprowadzają samochody z Anglii bądź Stanów Zjednoczonych .

– Taki klient ze względów bezpieczeństwa oraz panujących przepisów UE trafia do nas w celu adaptacji oświetlenia do warunków unijnych – mówi Karol Pabijan.

Jego zdaniem firmę wyróżnia też otwarte podejście do klienta.

– Wiemy jak trafić do miłośników motoryzacji, rozmawiać z nimi, aby dostosować do nich ofertę, tworząc skomplikowane i nawet najbardziej wymyślne projekty - zapewnia właściciel marki.

Franczyza z potrzeby rynku

Auto Gamma postanowiła rozwijać się we franczyzie.

– Pomysł na franczyzę powstał m.in. dzięki naszej konkurencji, która nie jest duża. Większość warsztatów zaopatruje się u nas w części niezbędne do regeneracji lamp. Mieliśmy wiele pytań o możliwość współpracy, bądź uzyskania niższych hurtowych cen. Tak powstała idea działania na zasadzie franczyzy – wyjaśnia Karol Pabijan.

Obecnie funkcjonuje jedna placówka franczyzowa Auto Gamma w Jabłonnej. Od potencjalnych franczyzobiorców marka oczekuje zaangażowania w rozwój placówki. Ważny jest zmysł organizacyjny, doświadczenie w pracy z ludźmi, odpowiedzialność oraz pasja.

Wstępna opłata licencyjna wynosi 40 tys. zł netto. W jej ramach franczyzobiorca dostaje m.in. prawo do korzystania z marki, stały transfer know-how, szkolenia, a także wsparcie merytoryczne i organizacyjne w trakcie procesu uruchamiania salonu.

Miesięczne koszty to opłata rzędu 8,5 proc. od obrotu netto. Do tego dochodzi kolejne 2 proc. opłaty marketingowej.

– Franczyzobiorca zarabia przede wszystkim na wykonywaniu usług regeneracji lamp, naprawach szyb oraz usuwaniu wgnieceń metodą PDR. Dodatkowo ma możliwość zarabiania również na częściach, które są niezbędne do zrealizowania niektórych usług. Można je nabyć w naszym magazynie w atrakcyjnych cenach – mówi Karol Pabijan.

Całkowita kwota inwestycji w salon to ok. 120 tys. zł netto. Jak zapewnia franczyzodawca, na zwrot z inwestycji można liczyć właściwie już w pierwszym półroczu. Najlepsza lokalizacja dla salonu Auto Gamma to miejsca z łatwym dojazdem, przy głównych ulicach. Ważne, żeby była tam możliwość zaparkowania auta. Salon można otworzyć na obrzeżach miasta, gdzie stawki za najem lokalu są atrakcyjne.

WIZYTÓWKA AUTO GAMMA

Firma oferująca usługi związane z regeneracją i adaptacją reflektorów

  • Liczba placówek – 1 własna i 1 franczyzowa
  • kwota inwestycji – 120 tys. zł netto
  • opłaty – 8,5 proc. od obrotu plus opłata marketingowa 2 proc. od obrotu.

 


Pieniądze na biznes / Całkowita kwota inwestycji w salon Auto Gamma to ok. 120 tys. zł netto.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021