Niezbędne podstawy / Partnerzy Za4kola.pl muszą mieć podstawową znajomość motoryzacji. Powinni wiedzieć, czym handlują i znać podstawowe techniki sprzedaży.
Poniedziałek
05.09.2022
– Na rynku brakuje nowych samochodów i czas oczekiwania na nie jest bardzo długi, więc popyt na auta używane jest coraz większy – mówi Bartosz Znamirowski z Za4kola.pl.
 

Czym się zajmuje Za4kola.pl?

Nasz biznes polega na skupie i sprzedaży samochodów o niewielkiej wartości, rzędu ok. 4 tys. zł. Są to auta w dobrym stanie technicznym i ładne wizualnie. Zależy nam na tym, żeby nasi nabywcy mogli do nich od razu wsiąść i jeździć. Dlatego każdy samochód szczegółowo weryfikujemy przed zakupem.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na rozwój we franczyzie?

Handlem autami zajmujemy się od wielu lat. W ostatnim czasie obserwujemy wzmożony popyt na samochody i doszliśmy do wniosku, że warto nasze doświadczenie rozszerzyć i stworzyć sieć komisów. Na pewno wielu osobom, którzy chcieliby taki biznes prowadzić, możemy pomóc tak, żeby nie popełniali błędów, które nam się zdarzały na początku prowadzenia działalności. Pułapek i kruczków, w które łatwo wpaść, gdy się nie ma doświadczenia, jest naprawdę sporo.

Jakie jest zainteresowanie otwieraniem komisów pod szyldem Za4kola.pl? Jak sobie radzą partnerzy?

W ramach franczyzy działamy od połowy 2021 roku. W tej chwili mamy dwie jednostki własne i pięć franczyzowych. Nasi pierwsi partnerzy są bardzo zadowoleni ze współpracy. Udało im się niespodziewanie szybko osiągnąć zwrot z inwestycji. Jeden plac, który ruszył 18 maja tego roku, już na koniec tego samego miesiąca zarobił na koszty, a partner otrzymał wypłatę. W przypadku tak świeżego interesu, to jest bardzo dobry wynik.

Jakie są warunki współpracy z Państwem?

Nasi partnerzy muszą mieć podstawową znajomość motoryzacji. Powinni wiedzieć, czym handlują i znać podstawowe techniki sprzedaży. Reszty ich nauczymy. W zasadzie wystarczy, że mają żyłkę handlowca i podstawową wiedzę na temat motoryzacji. Dla wielu osób sporym plusem jest to, że w naszym biznesie lokalizacja nie ma znaczenia – klient zainteresowany zakupem auta przyjedzie w zasadzie w każde miejsce.

Kwota inwestycji wynosi 60-70 tys. zł. Tyle trzeba zainwestować w zakup samochodów. Trzeba też dysponować własnym albo wynajętym placem, który pomieści 20-30 aut. Zakładamy, że cały asortyment wymieniamy w ciągu miesiąca. Marża na sprzedaży auta wynosi około 30 proc. Oczywiście do tego dochodzi też opłata dla nas jako franczyzodawcy, ale obecnie jest ona elastyczna i uzależniona od tego, czy ktoś dopiero w tę inwestycję wchodzi, czy już ma doświadczenie i prowadzi jakiś komis, ale chce do nas dołączyć. Średnio miesięczna opłata sięga ona 3-5 tys. zł. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych.

Jak dzisiaj funkcjonuje rynek aut używanych? Czy problemy na rynku nowych samochodów sprzyjają Państwa biznesowi?

Ponieważ na rynku brakuje nowych samochodów i czas oczekiwania na nie jest bardzo długi, to popyt na auta używane jest coraz większy i będzie rósł. W końcu nawet jak ktoś zamówił nowy samochód, to w czasie oczekiwania na niego, też czymś musi jeździć. Dlatego klientów mamy coraz więcej i sądzimy, że nadal będzie ich przybywać, pomimo tego, że stosunkowo niedrogie auta używane też drożeją. Sytuacja w gospodarce jest niepewna, z tego powodu też chętnych na tańsze samochody może być więcej.

Rozmawiał Leon Nowak

 

WIZYTÓWKA SIECI ZA4KOLA.PL

  • Liczba placówek – 2 własne i 5 franczyzowych
  • kwota inwestycji – 60-70 tys. zł
  • opłaty miesięczne – 3-5 tys. zł

Bartosz Znamirowski, właściciel Za4kola.pl / "W ostatnim czasie obserwujemy wzmożony popyt na samochody i doszliśmy do wniosku, że warto nasze doświadczenie rozszerzyć i stworzyć sieć komisów".

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021