Potencjał w serach
Jak długo Kraina Serów działa w Polsce? Skąd pomysł na taki sklep?
Działamy od grudnia 2016 roku. Otrzymaliśmy model od naszego partnera, który pracuje w Estonii od 2013 roku. Pierwszy lokal pod naszym szyldem został otwarty w Warszawie w Hali Koszyki. Polacy są coraz bardziej ciekawi świata i rośnie ich zainteresowanie produktami wysokiej jakości. Uważamy, że jedzenie sera jest częścią kultury kulinarnej ze swoją własną bogatą tradycją i historią, dlatego zależy nam na jej rozwijaniu. W naszym sklepie klienci wyruszają w kulinarną podróż pełną niezapomnianych doznań.
Czy specjalistyczne sklepy z dobrej jakości serami mają rację bytu w Polsce?
Oczywiście, zapotrzebowanie konsumentów na dobre produkty i zdrową żywność cały czas rośnie. Świadomość ludzi na temat zdrowego odżywiania też jest większa. Coraz częściej sięgają oni po jakościowe produkty. A Kraina Serów oferuje najwyższą jakość w dobrej cenie, co przekłada się na coraz większą liczbę naszych stałych klientów a także pozyskiwanie nowych. Uważam, że potencjał tego rynku jest ogromny. Jesteśmy pierwszym w Polsce specjalistycznym sklepem z serami a nasz malowniczy wystrój lokali przykuwa uwagę. Oferujemy klientom pomoc w wyborze najlepszych produktów dostosowanych do ich potrzeb i oczekiwań. Dajemy możliwość próbowania serów i pełnimy funkcję edukacyjną, dzieląc się z klientami różnymi serowymi ciekawostkami i legendami. Dostrzegamy w Polsce rozwój kultury jedzenia sera i picia dobrego wina. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie na takie sklepy jest bardzo duże.
Ile trzeba zainwestować w sklep pod szyldem Kraina Serów?
Koszt inwestycji to 60-90 tys. zł. Do tego dochodzi jednorazowa opłata rzędu 4 tys. euro. Franczyzodawca przez pierwsze trzy miesiące pobiera 2 proc. od obrotu netto a następnie – 4 proc. Zwrot inwestycji można osiągnąć w czasie od 8 do 24 miesięcy.
Jak duża jest sieć dzisiaj i jakie macie Plany na najbliższy czas?
Obecnie prowadzimy pięć sklepów własnych – w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku oraz dwie franczyzy – w Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. W minionym roku podpisaliśmy kontrakt z nowym franczyzobiorcą. Nasz plan na ten rok to otworzyć trzy nowe franczyzy. Zależy nam na zdobywaniu partnerów biznesowych, którzy tak jak my kochają ser i chcą się rozwijać w tej branży.
W jakich lokalizacjach szukają Państwo franczyzobiorców?
Szukamy franczyzobiorców ze Szczecina, Zielonej Góry, Białegostoku, Gdyni, Elbląga, Olsztyna, Kalisza, Kołobrzegu, Grudziądza, Piły, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Włocławka, Lublina, Siedlec, Radomia, Kielc, Nowego Sącza, Zakopanego, Bielsko-Białej, Jeleniej Góry, Legnicy, Opola, Częstochowy, Wałbrzycha oraz Warszawy Północnej – Łomianki i Legionowo.
Ile można zarobić, prowadząc lokal pod szyldem Krainy Serów?
Franczyzobiorca może zarobić od 8,5 do 25 tysięcy miesięcznie.
Kto może zostać franczyzobiorcą?
Przede wszystkim ludzie, którzy kochają ser, lubią pracować i pragną się wspólnie rozwijać. Nie wymagamy doświadczenia, chociaż jest oczywiście mile widziane.
Jaki lokal jest potrzebny, żeby prowadzić działalność pod Państwa
szyldem?
Nasze wymagania techniczne na pomieszczenie to 35-55 m² (optymalnie 45 m² ), woda, klimatyzacja, wentylacja oraz przeszklone drzwi lokalu.
WIZYTÓWKA MARKI KRAINA SERÓW
Sieć specjalistycznych sklepów z serami
- kwota inwestycji: 60-90 tys. zł
- opłata wstępna – 4 tys. euro
- opłaty miesięczne – 4 proc. od obrotu
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Dawid Maciołek po wielu latach pracy dla dużej korporacji, otworzył sklep Kraina Serów. Dlaczego zdecydował się na tę markę?
Już 15 i 16 marca na Targach Franczyza na PGE Narodowym pojawi się mniej więcej 50 wystawców. Wśród nich firmy z branży spożywczej.
Listopadowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży!
Największe marki rynku spożywczego pojawią się w Pałacu Kultury i Nauki 19-21 października, na tegorocznych Targach Franczyza.
Sieć specjalistycznych sklepików z serami chce otworzyć w Polsce około 20 placówek franczyzowych. Jak jej idzie?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Fiskus walczy z tzw. fikcyjnym samozatrudnieniem, traktując umowy B2B jako unikanie opodatkowania.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów