To problem dla całej branży
Jak upadłość sieci Grosik wpłynie na rynek pośrednictwa finansowego?
Z pewnością odbije się to na całej branży. Upadła bowiem duża ogólnopolska sieć, licząca niemal dwieście punktów. Takie przypadki niosą zagrożenie, że klienci przestaną ufać wszystkim pośrednikom finansowym bez względu na jakość oferowanych usług i zabezpieczenia. Grosik jednak nie upadł z dnia na dzień - tak naprawdę upadał już od miesiąca – już wtedy były problemy z terminowością przelewów, pojawiały się też przypadki, że pieniądze nie docierały na rachunek wystawcy i już wtedy się o tym mówiło. Ludzie mimo to wpłacali pieniądze do punktów Grosika, nie zważając na niepokojące sygnały. Jest to bardziej brak świadomości wyboru niż beztroska. Niestety wielu klientów korzystających z usług agencji finansowych nie odróżnia poszczególnych firm, a świadomość marki na tym rynku nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym. Dla wielu ludzi te firmy niczym się nie różnią, nie zwracają więc uwagi, gdzie wpłacają swoje pieniądze.
Czy są jakieś zalety tej sytuacji?
W dłuższej perspektywie tak. Po pierwsze może to doprowadzić do samooczyszczenia się branży. Po drugie jest nadzieja, że doczekamy jakichś regulacji dla tej branży. Nie mówię tu o ograniczeniu dostępu do rynku, a o wymogach, jakie należałoby stawiać przed wszystkimi pośrednikami finansowymi. Na te regulacje trzeba będzie jeszcze poczekać - życie zawsze wyprzedza prawodawstwo. Najpierw pojawiły się samochody, a dopiero potem zaczęto myśleć nad kodeksem drogowym... Podobnie będzie i teraz.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.