Milea ma pierwszego franczyzobiorcę
Milea w założeniu ma być ogólnopolską siecią delikatesów w formacie "blisko domu". Sklepy o powierzchni od 100 do 400 m.kw. są lokalizowane na osiedlach, w osobnych budynkach, a także na parterach kamienic oraz w mniejszych galeriach handlowych.
Organizatorem sieci i właścicielem marki Milea jest spółka Detal Koncept. Na zasadach franczyzy spółka prowadzi od 8 lat koncept Groszek, liczący obecnie ponad 800 sklepów w całej Polsce. Detal Koncept wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia, jednej z największych grup handlowych w branży FMCG w Polsce.
- Testy konceptu Milea dowiodły, że przyjęty model franczyzowy, pozwoli biorcom licencji generować godziwe zyski - mówi Dariusz Bożek, prezes Detal Koncept. - Franczyzobiorca stanie się właścicielem sklepu o wysokim standardzie i atrakcyjnym asortymencie, będzie miał silną pozycję konkurencyjną wobec innych sklepów.
Aktualnie sieć Milea to prawie 40 delikatesów własnych, z czego 27 placówek jest na etapie dostosowania do standardów sieci. Spółka Detal Koncept zawarła też kilkanaście przedwstępnych umów franczyzowych, a do końca bieżącego roku planuje uruchomić ponad 20 franczyzowych placówek Milea. Pierwszy sklep franczyzowy został otwarty w miejscowości Jabłoń, w województwie lubelskim.
Potencjalny franczyzobiorca musi spełniać określone warunki:
- prowadzić działalność gospodarczą,
- być gotowym do zaangażowanie środków własnych w uruchomienie delikatesów (od 50 tys. zł wzwyż, w zależności od powierzchni lokalu i jego stanu technicznego),
- wziąć udział w miesięcznym stażu szkoleniowym.
Z oferty Milea mogą skorzystać przedsiębiorcy dysponujący lokalem handlowym o powierzchni sprzedaży od 100 do 400 mkw. Nie jest to jednak warunek konieczny.
(as)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Chcemy się rozwijać we franczyzie, dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi Adam Małojec, country manager w Candy Pop.
W branży spożywczej nie brakuje silnych marek, które rozwijają się przez franczyzę. Przyjdź na Targi Franczyza 24-26 października i poznaj ich licencję na biznes.
22 października 2024 roku o godz. 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. "5 kroków do otwarcia własnej Żabki". Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. franczyzy Żabki, a gościem specjalnym będzie franczyzobiorca sieci.
W związku z planowanym wejściem na warszawską giełdę Żabka – w ramach oferty publicznej – sprzedaje akcje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ile trzeba za nie zapłacić?
Żabka wprowadziła nowy program „Bezpieczny Start” skierowany do osób, które rozważają otwarcie własnej firmy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Z kosmetyczną marką Yves Rocher można współpracować w dwóch modelach. Czym się różnią?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów