Ślubna Pracownia wprowadza nowe opłaty licencyjne

Ślubna Pracownia powstała w 2006 roku. Dziś liczy pięć placówek.
Środa
12.01.2011
Z początkiem 2011 sieć zmieniła też zasady rekrutacji i warunki współpracy z franczyzobiorcami.
 

Od nowego roku wysokość wstępnej opłaty licencyjnej zależy do wielkości miejscowości, w której otwierany jest punkt Ślubnej Pracowni. Podstawowa kwota waha się od 10,5 do 15 tys. zł netto, ale przedział ten nie dotyczy największych aglomeracji.

- Największe polskie miasta, które wymagają większej inwestycji początkowej w promocję ze strony franczyzodawcy, są objęte licencją w wysokości 20 tys. zł netto - mówi Zuza Kuczbajska, właścicielka Ślubnej Pracowni, członek Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Bieżąca opłata licencyjna wynosi 10 proc. od wynagrodzenia firmy miesięcznie, ale nie mniej niż 150 zł netto miesięcznie. W jej ramach franczyzobiorca może liczyć na bieżące wsparcie merytoryczne ze strony franczyzodawcy, który zapewnia też ogólne działania PR.

W Ślubnej Pracowni zmieniła się też forma procesu rekrutacyjnego. Sieć zdecydowała się na organizację specjalnych szkoleń dla przyszłych konsultantów ślubnych.

- Dzięki temu Kandydaci na Franczyzobiorców będą mogli dokładniej przyjrzeć się branży, sieci i własnym predyspozycjom. Przeanalizować, czy ten biznes jest stworzony dla nich, czy rozumieją i akceptują zasady franchisingu - tłumaczy Kuczbajska. - Szkolenie jest odpłatne, natomiast w przypadku wykupienia licencji franczyzowej koszt ten wchodzi w zakres opłaty licencyjnej.

Ślubna Pracownia powstała w 2006 roku. Jej konsultanci zajmują się kompleksową organizacją ekskluzywnych ślubów i wesel. Obecnie działa pięć biur sieci - placówka pilotażowa w Warszawie oraz firmy franczyzobiorców w Trójmieście, Olsztynie, na Śląsku, a także przedstawicielstwo w Londynie.

(gum)


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018