Iceland zmrozi rynek

Iceland Foods, brytyjska sieć sklepów specjalizujących się w sprzedaży żywności mrożonej, zamierza otwierać placówki w Europie Centralnej i Wschodniej. W sklepowych lodówkach można znaleźć m.in. ryby, warzywa, mięso, lody oraz gotowe dania. Pierwszy testowy sklep powstał w Czechach, w Pilznie. Jest to punkt działający na zasadzie franczyzy o powierzchni ponad 230 m2.
Rzecznik prasowy firmy mówi, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy firma badała rynek węgierski, czeski i polski. Zdecydowała się uruchomić pierwszy sklep w Czechach, ponieważ udało się jej znaleźć tam odpowiedniego partnera. Iceland liczy na sukces mimo, że Polacy nie są wielkimi fanami mrożonej żywności. Statystyczny Anglik zjada ok. 10 razy więcej mrożonek rocznie niż mieszkaniec Polski, co znacznie utrudnia debiut sieci w naszym kraju.
W ostatnich dniach islandzki bank Landsbanki, sprzedał wszystkie swoje udziały jakie miał w sklepach Iceland Foods, znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. Udziały wykupiła spółka Oswestry Acquico, która należy do obecnego zarządu dystrybutora mrożonek i innych inwestorów. Bank był właścicielem 67 proc. udziałów firmy Iceland Foods, których wartość to ok. jeden miliard funtów. Pozwala na to dobra kondycja brytyjskiej spółki, która chce mieć pakiet większościowy.
Najwyższa sprzedaż mrożonek w Polsce przypada na sezon zimowy, kiedy to brakuje świeżych produktów, a te dostępne w sklepach są drogie.
- Od kilku lat obserwujemy systematycznie systematyczny rozwój rynku mrożonych przetworów owocowo-warzywnych - mówi Paweł Garbacki z Hortino, firmy przetwórstwa owocowo-warzywnego. - Z roku na rok rośnie zamożność naszego społeczeństwa, a co za tym idzie coraz częściej sięgamy po produkty przetworzone i półprodukty, w tym mrożone owoce, warzywa czy mieszanki.
(boa)

ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Rosnąca konkurencja ze strony dyskontów i innych sieciowych formatów sprzyja grupie Chorten, ponieważ detaliści szukają przez to silnego partnera do współpracy.
W tym roku do sieci Beza Krówka dołączyło kilkanaście nowych punktów franczyzowych. W sumie jest ich już ponad setka.
Sieć oferuje już cztery modele współpracy. Najnowszy z nich stawia na mniejsze lokale, niższe koszty inwestycji oraz minimalistyczny wystrój.
– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Żabka nie zwalnia i już ma 10 tys. franczyzobiorców. Okrągłą liczbę zamyka franczyzobiorczyni z Gliwic.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzobiorca Fundacji Fotowoltaiki już w pierwszym miesiącu działalności zarobił ponad 40 tys. zł. netto. Jak mu idzie dzisiaj?
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów