Trzy stanowiska na bank
Od stycznia partnerzy Banku Zachodnie WBK rozpoczęli działalność w 13 placówkach. Siedem z nich to nowe punkty, natomiast pozostałe osiem to przejęte, już istniejące placówki. Jesienią pod logo BZ WBK Partner powstanie kolejnych 10, a cztery zostaną przejęte przez licencjobiorców. Ich przyszli właściciele są obecnie szkoleni i przygotowywani do prowadzenia biznesu.
Standardowa placówka partnerska BZ WBK ma ok. 40 m2 oraz posiada dwa stanowiska do obsługi klienta. Rosnąca sprzedaż zachęca licencjobiorców do otwierania większych placówek, najczęściej trzystanowiskowych.
- Analizujemy na bieżąco wskaźniki sprzedaży w placówkach partnerskich. Szeroka i atrakcyjna dla klientów oferta produktowa sprawia, że placówki muszą dostosować liczbę personelu do liczby klientów zainteresowanych naszymi usługami. Obecnie nie wystarczy sprzedaż jednego produktu, jakim jeszcze do niedawna był kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Teraz klient oczekuje kompleksowych rozwiązań i takie staramy się zapewnić w naszych placówkach - mówi Anna Gniatkowska, menedżer ds. sprzedaży i rozwoju sieci BZ WBK Partner.
Koszt inwestycji w placówkę BZ WBK Partner wynosi ok. 25 tys. zł. Należy również posiadać dodatkowe środki na pokrycie kosztów adaptacji lokalu oraz bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem punktu przez pierwsze miesiące od momentu otwarcia. BZ WBK Partner partycypuje w kosztach inwestycji w placówkę licencyjną. Dostarcza materiały reklamowe, sprzęt IT oraz oznakowanie zewnętrzne. Po stronie partnera pozostaje zakup mebli i elementów związanych z zabezpieczeniem gotówki: alarmów, sejfu, multisejfu oraz drobnego wyposażenia biurowego.
(mk)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.