Mapa kurczy się

Bank Zachodni WBK jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem liczby placówek, których w całym kraju posiada 948, w tym 115 partnerskich. – Nasza sieć jest już obecna w większości polskich miast. To powoduje, że trudniej znaleźć odpowiednie miejsce na kolejny punkt. Każda placówka ma określoną wyłączność terytorialną. Dbamy o to, by nie wchodziły sobie w drogę. W tym roku wytypowaliśmy ok. 70 lokalizacji. Spośród nich wybierzemy ok. 15 miejscowości, które najlepiej rokują pod względem rozwoju – mówi Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich BZ WBK.
Politykę rozwoju sieci partnerskiej BZ WBK w 2014 roku będzie realizować Anna Gniatkowska, która w październiku ubiegłego roku objęła stanowisko dyrektora Biura Rozwoju Sieci Partnerskiej. Jak twierdzi, w pracy skupi się na działaniach, które będą stale podnosić jakość funkcjonowania placówek licencyjnych. – Obecnie sieć partnerska liczy 115 punktów. Mamy na uwadze jej dalszy rozwój terytorialny, ale aktualnie najbardziej zależy nam na utrzymaniu wzrostów sprzedaży, generowanych regularnie od dwóch lat – mówi menedżer.
Dyrektor rozwoju placówek partnerskich BZ WBK wylicza: sprzedaż kredytów gotówkowych w 2013 roku wzrosła o 60 proc., kredytów dla firm o 90 proc. natomiast sprzedaż kont o 50 proc. Dane odnoszą się do 2012 roku. Najwyższa faktura sprzedażowa w ubiegłym roku wyniosła kilkadziesiąt tys. zł.
– Prowadzenie placówki partnerskiej naszego banku to nie tylko prestiż, to przede wszystkim praca wymagająca 100 proc. zaangażowania oraz świadomość na czym polega prowadzenie własnego biznesu – mówi Anna Gniatkowska. Wśród partnerów BZ WBK jest czterech byłych pracowników banku i ok. 35 osób z doświadczeniem w bankowości. W ciągu roku bank prowadzi rozmowy z ok. 200 osobami zainteresowanymi otwarciem placówki i poddaje ocenie ponad 50 lokalizacji. Koszt inwestycji w placówkę BZ WBK wynosi 25 tys. zł. Placówki licencyjne BZ WBK powstają w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.
(mk)
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Sieć Przybij Piątaka przyciąga już wrocławskich studentów, a teraz chce otwierać franczyzowe puby w całej Polsce.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Koncept Mniami Ice Cream uruchomi w tym sezonie więcej nowych lodziarni, niż wcześniej było w planach.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.