Człowiek orkiestra

Na zdjęciu: Maciej Kopij
Jest przedsiębiorcą od 15 lat. Niemal od początku działa w branży finansowej. Prowadził biura pośrednictwa finansowego, zajmował się sprzedażą ratalną, sprzedażą kart etc. Obecnie prowadzi placówki partnerskie dwóch banków oraz dwie własne placówki brokerskie. W sumie zarządza ośmioma punktami. Jest jednym z 24 partnerów Meritum Banku, którzy prowadzą więcej niż jedną placówkę. Maciej Kopij ma ich trzy: w Malborku, Sztumie i Kwidzynie.
Meritum Bank jest pierwszym bankiem w Polsce, który zrezygnował z kosztownej budowy sieci własnych oddziałów i postawił na sieć partnerską, jako główny kanał dystrybucji. Swoich partnerów bank pozyskuje między innymi spośród pośredników finansowych, którzy oferują jego produkty. Do Meritum przystępują też właściciele małych sieci z tej branży oraz partnerzy banków.
Na pytanie, skąd pomysł na prowadzenie placówki partnerskiej Meritum Banku, Maciej Kopij odpowiada: – To dzięki jednemu z menedżerów, z którym znamy się od lat – wyjaśnia. – Kiedy zaczęli budować sieć Meritum, zadzwonił do mnie z propozycją, a ja się zdecydowałem. Bankowość to dziedzina, w której bardzo ważne są relacje i zaufanie do człowieka – dodaje.
Nie bez znaczenia okazały się również reguły, którymi rządzi się Meritum Bank. Dzięki brakowi zakazu konkurencji Maciej Kopij nie musiał z niczego rezygnować czy zamykać dotychczas prowadzonych placówek. – Jesteśmy jedną z nielicznych instytucji finansowych, które nie ograniczają swoich partnerów zakazem konkurencji. Wiążemy się z osobami, którzy wiedzą, po co zakładają biznes i naprawdę chcą zarabiać pieniądze. Ograniczanie takich ludzi nie ma sensu. Takie podejście się sprawdza. Potwierdzają to kolejne firmy, z którymi nawiązujemy współpracę oraz nowi franczyzobiorcy – wyjaśnia Jacek Biskup, dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską Meritum Banku.
Filozofią Meritum Banku jest budowanie sieci, w której sprzedaż generowana jest przez przedsiębiorczych ludzi, działających we własnym dobrze pojętym interesie. Meritum szuka ludzi, którzy nie tylko chcą zarabiać pieniądze, ale i mają do tego predyspozycje – deklaruje centrala banku. Na pytanie o przymioty idealnego franczyzobiorcy, Jacek Biskup odpowiada, że to człowiek, który wierzy w siebie i wobec siebie ma największe oczekiwania. To także osoba, która zamiast szukać winnych niepowodzenia, szuka wyjścia z trudnej sytuacji. Wszystkie te warunki zdaniem Jacka Biskupa z naddatkiem spełnia Maciej Kopij.
On sam mówi, że przede wszystkim łatwo dostosowuje się do zmian w otoczeniu rynkowym. – Decyzje podejmuję szybko i niezależnie, naturalnie po konsultacjach z żoną – deklaruje z uśmiechem. Kopij twierdzi, że biznes bankowy nie należy dziś do najłatwiejszych. – Rynek jest znacznie bardziej wymagający niż kilka lat temu, kiedy klienci sami przychodzili do placówek. Dzisiaj rzeczywistość premiuje doświadczenie i przedsiębiorczość – dodaje.
Maciej Kopij należy do Rady Partnerów Meritum Banku, która reprezentuje interesy franczyzobiorców sieci w relacjach z bankiem. Za pośrednictwem rady partnerzy Meritum wnoszą swoje uwagi i propozycje. Często zdarza się, że są one wdrażane w całej sieci – także w placówkach własnych banku. Takie zmiany dotyczyły między innymi systemu IT oraz produktów, choćby Biznes Pożyczki dla rolników.
Swoją prywatną siecią ośmiu placówek Maciej Kopij zarządza wspólnie z żoną. We wszystkich jego punktach funkcjonuje system monitoringu, wszystkimi placówkami może zarządzać zdalnie, jednak – jak mówi – najlepsza technologia nie zastąpi wizyty właściciela w placówce. – Pańskie oko konia tuczy – kwituje. Zapowiada, że w biznesie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, ale o szczegółach nie chce mówić. Mimo napiętego kalendarza Kopij znajduje czas na sportowe pasje: kajakarstwo i bieganie. Należy do drużyny Meritum – wytrawnych maratończyków, którzy startują w biegach z logo banku. Kopij będąc partnerem Meritum przebiegł swój pierwszy maraton i zdobył pierwsze medale Mistrzostw Polski w kategorii Masters.
(emka)

ZOBACZ W KATALOGU





















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

W dobie dynamicznych zmian gospodarczych, niepewności rynkowej i rosnących oczekiwań klientów, budowanie trwałej i zaufanej marki staje się jednym z najważniejszych wyzwań dla współczesnych firm.
Do 60 tys. zł na otwarcie placówki partnerskiej – Alior Bank kontynuuje wsparcie dla przedsiębiorców.
Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
– Polacy rocznie wydają na składki dotyczące wszystkich ubezpieczeń ponad 70 mld zł. Rynek rośnie co roku o kilka procent – mówi Paweł Gawinecki z ERGO Hestia.
Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
– Zaczynaliśmy od kilku małych sklepów w okolicach Tarnogrodu – mówią Jan i Patryk Łebko, ojciec i syn, którzy wspólnie prowadzą rodzinny biznes w modelu Powered by Kramp.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.