Pożyczają i zarabiają

Firma Capital Service działa w branży pośrednictwa finansowego od 1999 roku. Należąca do niej sieć biur KredytOK obejmuje 105 oddziałów w całej Polsce. Właściciele marki chcą przyspieszyć rozwój, oferując swój pomysł na biznes w postaci licencji franczyzowej.
– Podpisywane są już pierwsze umowy franczyzowe. Na zachętę dla pierwszych 10 franczyzobiorców i partnerów przewidziana jest oferta specjalna – brak opłaty wstępnej – mówi Adam Kuszyk, prezes zarządu Capital Service.
Rolą franczyzobiorców i partnerów KredytOK jest sprzedaż produktów finansowych. Zakres oferowanych produktów w placówkach sieci jest systematycznie poszerzany, ale klienci najczęściej przychodzą po krótkoterminowe pożyczki gotówkowe.
– Formalnie za sprzedaż odpowiada franczyzobiorca, ale jest prowadzony za rękę przez franczyzodawcę. Wszystkie pożyczki udzielane są ze środków własnych Capital Service – tłumaczy Adam Kuszyk.
Zwykle w systemach z branży finansowej franczyzobiorca udzielający pożyczek jest wynagradzany przez franczyzodawcę na zasadzie prowizji. W sieci KredytOK działa nieco inny model.
– W odróżnieniu od tradycyjnej franczyzy finansowej nie płacimy franczyzobiorcy tylko jednorazowej prowizji od wartość sprzedanej klientowi pożyczki. Dzielimy się pełnym zyskiem, który został wypracowany na pozyskanym kliencie w danym miesiącu i zostanie wypracowany w przyszłości – wyjaśnia Adam Kuszyk.
Franczyzobiorca musi zainwestować ok. 15 tys. zł w remont i adaptację placówki. Należy też wpłacić ustaloną indywidualnie kwotę na poczet zabezpieczenia spłaty pożyczek. W trakcie działalności franczyzobiorca odprowadza opłatę miesięczną w wysokości 250 zł. W zamian otrzymuje pakiet rozwiązań sprzedażowych i windykacyjnych, obsługę prawną oraz dostęp do szkoleń. Według szacunków franczyzodawcy, placówka KredytOK przynosi zyski już po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.
Współpracę z KredytOK można podjąć nie tylko w modelu franczyzowym, ale również partnerskim. Placówki partnerskie, w przeciwieństwie do franczyzowych, nie mają narzuconych wymogów dotyczących lokalizacji i oznakowania. Nie korzystają jednak z ogólnopolskich akcji marketingowych. Więcej o standardach wizualizacji i urządzenia lokali KredytOK można przeczytać na portalu Lokalnabiznes.pl w artykule Pożyczki na swoim.
Jak wynika z badań PROFIT system, franczyza w branży finansów i bankowości w Polsce reprezentowana jest przez 29 konceptów sieciowych. Wśród nich dominują systemy partnerskie banków, ale liczne są również sieci zajmujące się sprzedażą ubezpieczeń (CUK Ubezpieczenia, Superpolisa), produktów leasingowych (GO Leasing, Leasing-Experts) oraz pożyczek krótkoterminowych (KredytOK, Fines).
ZOBACZ W KATALOGU




















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Komfort klienta przekłada się na biznes franczyzobiorcy – uważa Alior Bank, proponując nową aranżację wnętrz w placówkach partnerskich.
– Niemal co piąty franczyzobiorca VeloBanku prowadzi więcej niż jedną placówkę – mówi Wojciech Olearnik, dyrektor departamentu sieci partnerskiej VeloBanku.
Czy jedna decyzja może znacząco wpłynąć na ścieżkę zawodową? Historia Anny Lango-Zagórskiej to dowód na to, że czasem warto zaryzykować.
– Chcemy zwiększyć nasz udział w rynku usług finansowych w Polsce – zapowiada Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-INWEST.
− Nigdy nie żałowałem porzucenia etatu na rzecz własnej firmy − mówi Krzysztof Wołowiec, który wraz z żoną prowadzi cztery placówki partnerskie Alior Banku.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Franczyza pojawiła się na polskim rynku wraz z upadkiem komunizmu, a dziś jest fundamentem rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. W 2023 roku chętni do założenia firmy mają do wyboru 1350 konceptów franczyzowych.
Żabka kontynuuje program dla początkujących przedsiębiorców „Bezpieczny start”. Dzięki inicjatywie sieci, ponad 50 osób otworzyło swój sklep. W tym roku liczba jego uczestników będzie jeszcze większa.
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
W trakcie wieloletniej stagnacji w obszarze stricte ofert franczyzowych na polskim rynku franczyzowym w segmencie gastronomicznym, postanowiliśmy dokładnie zrewidować naszą ofertę.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.