Paulina Młynarska: W biznesie trzeba być szczęśliwym
Paulina Młynarska mieszka na stałe w Grecji, prowadzi autorskie warsztaty „Miejsce Mocy”, na których łączy jogę ze zwiedzaniem. W tym roku rusza z nowym projektem – Villą Tatrą na...
Stefano Terrazzino: Stawiam na produkt, nie na nazwisko
Mistrz parkietu, piosenkarz, aktor i krawiec teatralny – do listy wykonywanych zawodów przez Stefano Terrazzino od niedawna można dopisać kolejny: właściciel lodziarni.
Marcin Książak: Trzeba wiedzieć, jak zagrać
– Piosenka to produkt. Potrzebuje skutecznego marketingu muzycznego, aby mogła odnieść sukces – mówi Marcin Książak, współtwórca Fabryki Przebojów.
Radek Brzózka: Biznes i nauka w jednym rzędzie
– Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie młodzi ludzie będą inspirowani wiedzą i nauką. Takie, w którym eksperyment będzie naturalną formą zabawy – mówi Radek Brzózka, dziennikarz,...
Patinka: Biznes na Bali i na YouTubie
– Oferujemy naszym klientom produkty handmade, które wykonują specjalnie dla nas mieszkańcy indonezyjskiej wyspy Bali – mówi Paulina Wilkiewicz, czyli youtuberka o nicku Patinka, która...
Biznes wymyślony w kawiarni
Postanowili rzucić pracę w korporacji i wspólnie założyć firmę. Dziś stworzona przez nich marka jest znana na całym świecie, a oni są milionerami. O kim mowa?
Anka Dziedzic: Jestem krok przed konkurencją
– Mam coraz więcej naśladowców, którym wydaje się, że prowadzę biznes łatwy i przyjemny. Nic podobnego – mówi Anka Dziedzic trenerka i blogerka.
Zakładamy plantację żurawiny
Uprawa żurawiny to nadal mało popularny biznes w Polsce, mimo że opłacalny. Kto pierwszy zapełni niszę, ma szansę najwięcej zarobić.
Artur Kozłowski: Firma jak maraton
– Wchodzimy w erę załatwiania większości spraw przez internet. Mnie również pandemia zmotywowała do działania. Rozwijam aplikację do treningu online – mówi Artur Kozłowski,...
Interes nie tylko w tłusty czwartek
Właściciele Wytwórni Pączków Piekarczyk postawili sobie za cel tak unowocześnić koncept, żeby zarabiał nawet podczas pandemii. Czy im się to udało?
Otwieramy wrotkarnię
Wrotkarni jest w Polsce niewiele, choć cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Nisza jest do zagospodarowania głównie w mniejszych miastach.
Zakładamy sad
Uprawa jabłek może być opłacalnym biznesem, pod warunkiem że podejdzie się do niej w niestandardowy sposób. A tych jest co najmniej kilka.
Czy opłaca się siać rzepak?
Brak alternatywy dla rzepaku w wielu gałęziach przemysłu zapewnia popyt na ten surowiec. Kto może prowadzić uprawę rzepaku?
Grzegorz Łapanowski: Uczę gotować i zarabiam
– Chciałbym mieć restaurację, jednak musiałbym mieć komfort, że goście zawsze dostaną to, czego oczekują – mówi Grzegorz Łapanowski, kucharz, właściciel szkoły kulinarnej Food...
Zakładamy plantację dyń
Popyt na dynie rośnie, a tym samym ich uprawa jest opłacalna. Zyski są tym większe, im ciekawszy pomysł na dodatkowe wykorzystanie warzywa w ramach prowadzonego biznesu.
Zakładamy plantację lawendy
Lawenda to zioło, które można wykorzystać na wiele sposobów. Mnogość zastosowań sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jej uprawę.
Hodujemy kozy
Dla hodowli kóz nastały dobre czasy. Klienci chętnie sięgają po zdrowe kozie mleko i jego przetwory. A polską kozinę pokochała Europa Zachodnia, uznając ją za rarytas.
Maciej Bilka: Dania doprawione rapem
– Gdy otwierałem restaurację, nie promowałem jej „raperstwem”. Nie byłem pewien, jak zareagują fani – mówi Maciej Bilka, właściciel Gringo Bar, współzałożyciel zespołu Hemp Gru.
Biznes na wsi
Produkcją serów regionalnych trudnią się przede wszystkim mieszkańcy wsi, choć można ją z powodzeniem prowadzić na obrzeżach miastach. Jakie warunki trzeba spełnić?
Firma, w której wióry lecą
Tartak powinien mieścić się nieopodal lasu i specjalizować w produkcji konkretnego asortymentu, np. drzewa konstrukcyjnego. Wówczas ma szansę na intratne zlecenia.