We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.
Czwartek
01.06.2017
Komputrilo Akademia Komputerowa startuje z franczyzą. Koszt inwestycji to 15 tys. zł.
 

Komputrilo Akademia Komputerowa, oferująca zajęcia z zakresu informatyki, nauki programowania komputerów dla dzieci i młodzieży, a także e-sportu oraz organizacji urodzin i imprez tematycznych postanowiła rozwijać się we franczyzie. Firmę założyła Urszula Wiejak we wrześniu 2015 roku. – Powstała ona z potrzeby, bo jestem mamą trójki dzieci i zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne są dzisiaj umiejętności programowania. Zawód programisty jest postrzegany jako jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych na świecie. Chciałam, żeby moje dzieci uczyły się programowania od najmłodszych lat, ale trudno mi było znaleźć miejsce, które mogłoby im taką naukę zapewnić. Stworzyłam je więc sama – opowiada Urszula Wiejak. Dodaje ona, że pomysł bardzo szybko chwycił. W drugim roku od założenia firmy w Pruszkowie, nie narzeka na brak dzieci chętnych do nauki, a do tego zaczęli się także pojawiać zainteresowani nawiązaniem współpracy franczyzowej. Działa już nawet jeden punkt pod szyldem Komputrilo, w Mińsku Mazowieckim.

Komputrilo szuka franczyzobiorców w całym kraju. W mniejszych miastach zapewni im wyłączność terytorialną na całą miejscowość, a w większych – na każdą dzielnicę. Nie trzeba być informatykiem, żeby prowadzić ten biznes. Do prowadzenia zajęć można przecież zatrudnić fachowców. Właścicielka liczy także na współpracę z przedsiębiorcami, którzy już prowadzą zajęcia dla dzieci – np. uczą je języków. W takim przypadku mogliby dołączyć Komputrilo do wachlarza swoich usług.

Urszula Wiejak zapewnia ponadto, że franczyza Komputrilo jest przyjazna kobietom. – Jestem kobietą, więc rozumiem ich potrzeby i mogę im pomóc, szczególnie w oswojeniu części technicznej przedsięwzięcia – mówi Urszula Wiejak. Oczywiście nie oznacza to, że franczyzobiorcami Komputrilo nie mogą być mężczyźni. Jednak to kobiety zgłaszają się do takiej współpracy najchętniej.

We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.

Chyba, że franczyzobiorca chce prowadzić wyłącznie działalność mobilną, zapewniając dzieciom lekcje w szkołach czy innych placówkach – mówi Urszula Wiejak. Można się także zaangażować jednocześnie w jedną i drugą formę współpracy.

Naszą zaletą jest także fakt, że pozostawiamy dużą swobodę franczyzobiorcom. Nie muszą oni prowadzić wszystkich zajęć dostępnych w naszej ofercie. Nie narzucamy też cennika usług, jego kształtowanie jest dowolne i zależy od lokalnego rynku – mówi Urszula Wiejak.

Opłata franczyzowa sięga od 10 do 15 proc. przychodu franczyzobiorcy miesięcznie. Właścicielka ocenia, że w zależności od wybranego modelu działalności oraz zaangażowania franczyzobiorcy, Komputrilo pozwoli mu zarabiać najpóźniej po roku od startu.


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018