We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.
Czwartek
01.06.2017
Komputrilo Akademia Komputerowa startuje z franczyzą. Koszt inwestycji to 15 tys. zł.
 

Komputrilo Akademia Komputerowa, oferująca zajęcia z zakresu informatyki, nauki programowania komputerów dla dzieci i młodzieży, a także e-sportu oraz organizacji urodzin i imprez tematycznych postanowiła rozwijać się we franczyzie. Firmę założyła Urszula Wiejak we wrześniu 2015 roku. – Powstała ona z potrzeby, bo jestem mamą trójki dzieci i zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne są dzisiaj umiejętności programowania. Zawód programisty jest postrzegany jako jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych na świecie. Chciałam, żeby moje dzieci uczyły się programowania od najmłodszych lat, ale trudno mi było znaleźć miejsce, które mogłoby im taką naukę zapewnić. Stworzyłam je więc sama – opowiada Urszula Wiejak. Dodaje ona, że pomysł bardzo szybko chwycił. W drugim roku od założenia firmy w Pruszkowie, nie narzeka na brak dzieci chętnych do nauki, a do tego zaczęli się także pojawiać zainteresowani nawiązaniem współpracy franczyzowej. Działa już nawet jeden punkt pod szyldem Komputrilo, w Mińsku Mazowieckim.

Komputrilo szuka franczyzobiorców w całym kraju. W mniejszych miastach zapewni im wyłączność terytorialną na całą miejscowość, a w większych – na każdą dzielnicę. Nie trzeba być informatykiem, żeby prowadzić ten biznes. Do prowadzenia zajęć można przecież zatrudnić fachowców. Właścicielka liczy także na współpracę z przedsiębiorcami, którzy już prowadzą zajęcia dla dzieci – np. uczą je języków. W takim przypadku mogliby dołączyć Komputrilo do wachlarza swoich usług.

Urszula Wiejak zapewnia ponadto, że franczyza Komputrilo jest przyjazna kobietom. – Jestem kobietą, więc rozumiem ich potrzeby i mogę im pomóc, szczególnie w oswojeniu części technicznej przedsięwzięcia – mówi Urszula Wiejak. Oczywiście nie oznacza to, że franczyzobiorcami Komputrilo nie mogą być mężczyźni. Jednak to kobiety zgłaszają się do takiej współpracy najchętniej.

We współpracę z Komputrilo trzeba zainwestować ok. 15 tys. zł. To kwota niezbędna do zakupu odpowiedniego sprzętu. Potrzebny będzie także lokal o powierzchni ok. 40 m2.

Chyba, że franczyzobiorca chce prowadzić wyłącznie działalność mobilną, zapewniając dzieciom lekcje w szkołach czy innych placówkach – mówi Urszula Wiejak. Można się także zaangażować jednocześnie w jedną i drugą formę współpracy.

Naszą zaletą jest także fakt, że pozostawiamy dużą swobodę franczyzobiorcom. Nie muszą oni prowadzić wszystkich zajęć dostępnych w naszej ofercie. Nie narzucamy też cennika usług, jego kształtowanie jest dowolne i zależy od lokalnego rynku – mówi Urszula Wiejak.

Opłata franczyzowa sięga od 10 do 15 proc. przychodu franczyzobiorcy miesięcznie. Właścicielka ocenia, że w zależności od wybranego modelu działalności oraz zaangażowania franczyzobiorcy, Komputrilo pozwoli mu zarabiać najpóźniej po roku od startu.


POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018