Firma na dodatek
Zapotrzebowanie na przesyłki kurierskie wciąż rośnie. Krzysztof Lisaj rok temu postanowił wykorzystać sytuację na rynku i otworzyć swój własny punkt paczkowy w Pile. – Jestem franczyzobiorcą Kurier BTL od listopada 2017 roku. Zanim podjąłem decyzję o współpracy z firmą przyjrzałem się innym franczyzodawcom z branży kurierskiej. Kurier BTL według mnie miał najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Swoim partnerom zapewnia najlepsze narzędzia do pozyskiwania klientów – mówi Krzysztof Lisaj, franczyzobiorca Kurier BTL.
Franczyzobiorca traktował punkt paczkowy jako dodatek do prowadzonego biznesu. – Mam firmę transportową oraz biuro ubezpieczeń. Dzięki własnej działalności zdobyłem klientów, którzy teraz dodatkowo mogą korzystać z naszych usług kurierskich – zapewnia Lisaj.
Kiedy współpraca jest opłacalna?
By współpraca z Kurier BTL była opłacalna dla franczyzobiorcy przede wszystkim musi on dokładnie zbadać zapotrzebowanie na usługi kurierskie na rynku lokalnym. – Przyszły franczyzobiorca musi sprawdzić dostępność usług kurierskich w okolicy, znaleźć odpowiednie miejsce na prowadzenie tego biznesu, dowiedzieć się czy podobne punkty istnieją już w okolicy oraz w jakich cenach konkurencyjne firmy sprzedają swoje usługi – dodaje Lisaj.
Franczyzodawca chętnie współpracuje z przedsiębiorcami, którzy posiadają już swój lokal. Założenia są takie, żeby każdy klient miał punkt kurierski w odległości nie większej niż 14 minut pieszo w mieście i do 15 minut jazdy samochodem na wsi. – Chcemy współpracować z przedsiębiorcami, którzy prowadzą punkty usługowe bądź handlowe i zamierzają poszerzyć swoją ofertę o usługi kurierskie. Nasza firma pozostawia duża swobodę przedsiębiorcy. Jeśli przedsiębiorca chce prowadzić Punkt Paczkowy, to czemu mamy mu tego zakazać? – mówi Ireneusz Koniecko, prezes zarządu BTL Logistik.
Elastyczny franczyzodawca
Krzysztof Lisaj zwraca uwagę, że franczyzodawca jest bardzo otwarty na nowe rozwiązania, które zgłaszają franczyzobiorcy. – Każda zgłoszona przez nas uwaga jest weryfikowana. Franczyzodawcy bardzo zależy na tym, by franczyzobiorca miał jak najlepsze narzędzia do sprzedawania swoich usług – komentuje Lisiaj. Ale nie tylko na tym polu franczyzodawca wykazuje się elastycznością. Krzysztof Lisaj zaznacza, że Kurier BTL nie narzuca wygórowanych wymagań co do wyglądu lokalu. Franczyzobiorca ma wpływ na ostateczny wygląd punktu paczkowego. – Podstawowe wyposażenie placówki to biurko, regał, krzesło dla klienta, waga, drukarka, komputer z dostępem do internetu. Ponadto punkt paczkowy otrzymuje wizualizację wnętrza lokalu. Natomiast jeśli otwiera się już w lokalu, w którym jest prowadzona inna działalność, wówczas graficy przygotowują indywidualną wizualizację dla danego punktu – tłumaczy Lisaj.
Jak zapewnia franczyzodawca Kurier BTL, przedsiębiorca może liczyć na wsparcie handlowe przy zawieraniu umów z klientami, pomoc w dystrybucji materiałów reklamowych, cykliczne szkolenia z przedstawicielami firm kurierskich, które podnoszą kwalifikacje pracowników. – Sukces w tej branży można osiągnąć nie mając doświadczenia, jednak trzeba odbyć odpowiednie kursy, które oferuje firma. Proces szkoleniowy jest przygotowany pod danego przedsiębiorcę i zespół pracowników – mówi Ireneusz Koniecko.
Krzysztof Lisaj podkreśla, że za przystąpienie do sieci Kurier BTL Franczyza przedsiębiorca nie płaci opłaty licencyjnej. Jedyne koszty jakie ponosi są związane z opłatą abonamentową za korzystanie z systemu zamówień, w którym jest dostęp do wszystkich kurierów – jest to stała kwota 500 zł miesięcznie.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

W nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, w jaki biznes zainwestować, żeby zwiększyć swoje szanse na godziwe zyski.
Punkty paczkowe BTL zyskują na popularności w czasie pandemii. Przesyłek jest coraz więcej, chętnych na otwieranie franczyzy również.
Przedstawiamy franczyzy, które z powodzeniem można otworzyć w mieście. Magda Gessler opowiada o swoim nowym pomyśle na biznes we franczyzie. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!
Duże miasta kuszą lepszym życiem. W jaki biznes zainwestować, by w wielkomiejskim ścisku znaleźć swoje miejsce i móc liczyć zyski?
Handel czy usługi? Gastronomia czy edukacja? Na jaki biznes postawić, otwierając firmę w nadchodzącym roku?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Otwieramy – stwierdzili przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Pomimo zakazu niektórzy zaczynają odmrażać swoje biznesy. Także franczyzowe.
Kandydaci na franczyzobiorców Intermarché mają zagwarantowane wsparcie ze strony centrali, a to ułatwia proces uruchomienia nowego lub przejęcia istniejącego supermarketu.
W co zainwestować – czy warto porzucić ciepły etat i wybrać własną firmę? Podpowiadamy, jaki biznes najlepiej otworzyć w 2020 roku.
Teraz można zostać franczyzobiorcą inwestując jedynie 27 000 zł netto. W tym jest już wliczone zatowarowanie!
Jak pokonać wirusa, który niszczy restauracje? Wyjaśnia Marcin Ciesielski, prezes Mastergrupy, do której należy sieć pizzerii Stopiątka i Stopiątka Fabbrica.
POPULARNE NA FORUM
Broker Kurierski
Witam, Zastanawiam się nad otwarcie punktu brokera kurierskiego. W moim mieście jest firma, która ma na to monopol i nie jest, żadną sieciówką (miasto 150tyś.)...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Pewnie, że to dobry biznes. Wiadomo, że trzeba konsekwencji no i na początku sporo zaangażowania. Sprzęt nie jest tani (jeżeli mówimy o takim dobry) ale zawsze możesz...
Punkt przesyłek kurierskich
ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??
No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...
Biznes na spółkę z franczyzodawcą
też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)
Biznes na spółkę z franczyzodawcą
też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...
Dom starców - biznes przemilczany
Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....
Dom starców - biznes przemilczany
Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...