Biznes dobrze zaprogramowany

Marek Maj i Jarosław Kałasz, założyciele Go4Robot / "Opracowaliśmy sześć poziomów zajęć z robotyki i programowania, podzielonych na 30 zajęć każdy, co przekłada się na sześć lat nauki. Na zajęcia mogą uczęszczać już nawet czteroletnie dzieci".
Poniedziałek
05.08.2019
Właściciele marki Go4Robot startują z franczyzą. Czym wyróżnia się koncept od pozostałych, które prowadzą zajęcia z robotyki i programowania?
 

Markę Go4Robot stworzyło dwóch kolegów, Marek Maj i Jarosław Kałasz w 2015 roku. Firma zajmuje się prowadzeniem zajęć z robotyki i programowania przy użyciu klocków Lego. – Chcemy oswoić dzieci z najnowszymi technologiami poprzez zabawę. W ponad 100 placówkach prowadzimy zajęcia dla ponad 1,5 tys. kursantów. Nasza marka jest rozpoznawalna w Poznaniu i w okolicy, teraz chcemy rozwijać się w pozostałych regionach Polski – mówi Mateusz Adamczewski, koordynator franczyz Go4Robot.pl.

Franczyzodawca Go4Robot.pl opracował sześć poziomów zajęć z robotyki i programowania, podzielonych na 30 zajęć każdy, co przekłada się na sześć lat nauki. Na zajęcia mogą uczęszczać już nawet czteroletnie dzieci.

Prowadzimy zajęcia w wynajętych salach w szkołach i przedszkolach. Obniża to koszt inwestycji, poza tym jest wygodne dla rodziców i bezpieczne dla dzieci. Zazwyczaj nie mamy problemu z zainteresowaniem naszą ofertą dyrektorów placówek, którzy następnie umożliwiają nam zorganizowanie zajęć próbnych dla potencjalnych kursantów i ich rodziców. Najwięcej uczniów mamy w przedszkolach, gdyż żadna ze znanych nam sieci szkół z robotyki nie ma zajęć dla takich maluchów jak my. Potencjalny franczyzobiorca może sam prowadzić zajęcia z dziećmi lub tylko nadzorować pracę wynajętych do tego celu trenerów – mówi Mateusz Adamczewski.

Potencjalny franczyzobiorca oprócz zajęć w trakcie roku szkolnego, może też prowadzić warsztaty jednorazowe, eventy, półkolonie, organizować urodziny co przełoży się na jeszcze większe przychody jego firmy. Cennym źródłem przychodów są granty, dotacje i projekty, które Go4Robot pomaga zdobyć. A ile trzeba zainwestować w ten biznes? Opłata startowa to koszt co najmniej 23 tys. zł. W jej skład wchodzi opłata licencyjna, zakup sprzętu, koszt pakietu marketingowego oraz szkolenia. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany uiszczać opłatę bieżącą w wysokości 300 zł za każdy poziom kursu w pierwszym roku współpracy, w kolejnych latach – 600 zł.

Jeśli ktoś nie posiada ponad dwudziestu tysięcy złotych oszczędności, a chciałby zostać franczyzobiorcą Go4Robot, to nic straconego. Właściciele marki pomagają w zdobyciu dofinansowania na otwarcie biznesu. – Wspieramy w uzyskaniu dotacji z urzędu pracy, sprawdzamy z jakiego programu można dostać kredyt na preferencyjnych warunkach. Zazwyczaj udaje nam się pozyskać 80 proc. środków potrzebnych na inwestycję w Go4Robot – mówi Mateusz Adamczewski.

Franczyzodawca chce nawiązać współpracę przede wszystkim z osobami otwartymi, które lubią dzieci, są dobrze zorganizowane, posiadają prawo jazdy kategorii B i zamierzają prowadzić biznes w miejscowości powyżej 50 tys. mieszkańców. Marka ze swoimi zajęciami jest już obecna w Poznaniu i w Bytowie oraz w okolicach. W sieci działają już pierwsi franczyzobiorcy, którzy otrzymali wyłączność terytorialną na Łódź i Gdańsk.

Właściciele GO4Robot twierdzą, że zwrot z inwestycji następuję najczęściej między szóstym a dwunastym miesiącem współpracy.


Nauka poprzez zabawę / Go4Robot zajmuje się prowadzeniem zajęć z robotyki i programowania przy użyciu klocków Lego.

POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018