Biznes dobrze zaprogramowany

Marek Maj i Jarosław Kałasz, założyciele Go4Robot / "Opracowaliśmy sześć poziomów zajęć z robotyki i programowania, podzielonych na 30 zajęć każdy, co przekłada się na sześć lat nauki. Na zajęcia mogą uczęszczać już nawet czteroletnie dzieci".
Poniedziałek
05.08.2019
Właściciele marki Go4Robot startują z franczyzą. Czym wyróżnia się koncept od pozostałych, które prowadzą zajęcia z robotyki i programowania?
 

Markę Go4Robot stworzyło dwóch kolegów, Marek Maj i Jarosław Kałasz w 2015 roku. Firma zajmuje się prowadzeniem zajęć z robotyki i programowania przy użyciu klocków Lego. – Chcemy oswoić dzieci z najnowszymi technologiami poprzez zabawę. W ponad 100 placówkach prowadzimy zajęcia dla ponad 1,5 tys. kursantów. Nasza marka jest rozpoznawalna w Poznaniu i w okolicy, teraz chcemy rozwijać się w pozostałych regionach Polski – mówi Mateusz Adamczewski, koordynator franczyz Go4Robot.pl.

Franczyzodawca Go4Robot.pl opracował sześć poziomów zajęć z robotyki i programowania, podzielonych na 30 zajęć każdy, co przekłada się na sześć lat nauki. Na zajęcia mogą uczęszczać już nawet czteroletnie dzieci.

Prowadzimy zajęcia w wynajętych salach w szkołach i przedszkolach. Obniża to koszt inwestycji, poza tym jest wygodne dla rodziców i bezpieczne dla dzieci. Zazwyczaj nie mamy problemu z zainteresowaniem naszą ofertą dyrektorów placówek, którzy następnie umożliwiają nam zorganizowanie zajęć próbnych dla potencjalnych kursantów i ich rodziców. Najwięcej uczniów mamy w przedszkolach, gdyż żadna ze znanych nam sieci szkół z robotyki nie ma zajęć dla takich maluchów jak my. Potencjalny franczyzobiorca może sam prowadzić zajęcia z dziećmi lub tylko nadzorować pracę wynajętych do tego celu trenerów – mówi Mateusz Adamczewski.

Potencjalny franczyzobiorca oprócz zajęć w trakcie roku szkolnego, może też prowadzić warsztaty jednorazowe, eventy, półkolonie, organizować urodziny co przełoży się na jeszcze większe przychody jego firmy. Cennym źródłem przychodów są granty, dotacje i projekty, które Go4Robot pomaga zdobyć. A ile trzeba zainwestować w ten biznes? Opłata startowa to koszt co najmniej 23 tys. zł. W jej skład wchodzi opłata licencyjna, zakup sprzętu, koszt pakietu marketingowego oraz szkolenia. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany uiszczać opłatę bieżącą w wysokości 300 zł za każdy poziom kursu w pierwszym roku współpracy, w kolejnych latach – 600 zł.

Jeśli ktoś nie posiada ponad dwudziestu tysięcy złotych oszczędności, a chciałby zostać franczyzobiorcą Go4Robot, to nic straconego. Właściciele marki pomagają w zdobyciu dofinansowania na otwarcie biznesu. – Wspieramy w uzyskaniu dotacji z urzędu pracy, sprawdzamy z jakiego programu można dostać kredyt na preferencyjnych warunkach. Zazwyczaj udaje nam się pozyskać 80 proc. środków potrzebnych na inwestycję w Go4Robot – mówi Mateusz Adamczewski.

Franczyzodawca chce nawiązać współpracę przede wszystkim z osobami otwartymi, które lubią dzieci, są dobrze zorganizowane, posiadają prawo jazdy kategorii B i zamierzają prowadzić biznes w miejscowości powyżej 50 tys. mieszkańców. Marka ze swoimi zajęciami jest już obecna w Poznaniu i w Bytowie oraz w okolicach. W sieci działają już pierwsi franczyzobiorcy, którzy otrzymali wyłączność terytorialną na Łódź i Gdańsk.

Właściciele GO4Robot twierdzą, że zwrot z inwestycji następuję najczęściej między szóstym a dwunastym miesiącem współpracy.


Nauka poprzez zabawę / Go4Robot zajmuje się prowadzeniem zajęć z robotyki i programowania przy użyciu klocków Lego.

POPULARNE NA FORUM

English First

Up

3 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018