Sieć rośnie / W 2019 roku liczba sklepów pod szyldem Chata Polska urosła z 269 do 300.
Środa
04.03.2020
Ubiegły rok Chata Polska zamknęła liczbą 300 sklepów. Większość działa we franczyzie.
 

Według raportu z cyklu Market Monitor, opublikowanego przez firmę Atradius, handel detaliczny oraz hurtowy artykułami spożywczymi w Polsce musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami: silną konkurencją, wysoką presją cenową i zmieniającymi się zachowaniami konsumentów, którzy są bardzo wrażliwi na rosnące ceny. „Ryzyko w sektorze dotyczy przede wszystkim mniejszych i niezależnych sprzedawców detalicznych, przy czym wielu stara się utrzymać rentowność, pracując na niewielkich, a nawet ujemnych marżach" – czytamy w raporcie. W tym kontekście szyld znanej marki może w istotny sposób zwiększyć szanse na przyciągnięcie klientów.

Chata Polska otwiera

Jedną z franczyzowych sieci spożywczych jest Chata Polska. W 2019 roku liczba sklepów pod jej szyldem urosła z 269 do 300.
– To wzrost o prawie 15 proc. – podkreśla Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chaty Polskiej.
Na ten rok marka ma w planach około 20 nowych otwarć. 
– Skupiamy się na terenach, w których już funkcjonuje nasza sieć, czyli województwach wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz dolnośląskim – dodaje Joanna Bytner.
W większości przypadków do sieci dołączają już działające sklepy, niezrzeszone lub takie, które chcą zmienić szyld. Jest też jednak możliwość otwarcia zupełnie nowej placówki. Najlepsze dla Chaty Polskiej lokalizacje to osiedla.
– Jesteśmy typowo osiedlowym sklepem, można powiedzieć codziennego użytku, do którego chodzi się po bieżące zakupy – podkreśla Joanna Bytner. – Choć niedawno np. otworzyliśmy sklep w centrum miasta, która bardzo dobrze się rozwija. Generalnie zawsze sprawdzamy potencjał każdego miejsca, aby wiedzieć czy inwestycja jest opłacalna. Nasi franczyzobiorcy także mają bardzo dobre wyczucie lokalizacji.

Warunki dla franczyzobiorców

Sklepy dołączające do sieci przechodzą rebranding i są dostosowywane do standardów marki.
– Wysokość inwestycji jest bardzo różna. Bywa, że potrzebna jest tylko zmiana szyldu – mówi Joanna Bytner. – Model współpracy zawsze dostosowujemy do potrzeb i możliwości partnera.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzodawca zapewnia m.in. pomoc przy aranżacji powierzchni i projekt sklepu, szkolenia, wsparcie podczas otwarcia, marketing marki, w tym różnorodne akcje promocyjne. Każdy sklep ma swojego stałego doradcę z ramienia centrali, który podczas całej współpracy wspiera właścicieli w bieżącej działalności.
Placówki zaopatrują się u rekomendowanych przez centralę dostawców i producentów. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 600 zł miesięcznie, w przypadku prowadzenia jednej placówki. Jeśli otwieramy drugi sklep, kwota spada do 300 zł.

WIZYTÓWKA CHATY POLSKIEJ

Sieć sklepów spożywczych, rozwijająca się od 1997 roku.

CHATA POLSKA W 2019 ROKU

  • 300 sklepów
  • miesięczna opłata franczyzowa 600 zł

Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chaty Polskiej / "Jesteśmy typowo osiedlowym sklepem, można powiedzieć codziennego użytku, do którego chodzi się po bieżące zakupy".

POPULARNE NA FORUM

Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Polecam współpracę z firmą HUSSE w Polsce wszystko jest ok wkład na wejście nie wielki. Plusem jest to że jak znajdziesz klienta raz i wypróbuję karmę HUSSE to na 80...

11 wypowiedzi
ostatnia 07.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Witam Poszukuje opinii na temat współpracy z firmą Husse. Czy ktoś może się wypowiedzieć. Dzięki i Pozdrawiam

11 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020
Franczyza z Carrefour

Chcesz pracować na własny rachunek. Nie masz pomysłu na biznes. Carrefour proponuje sprawdzony koncept franczyzowy w trzech formatach: Carrefour Express Convenience -...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2020
Liquider Store

Witam. Czy ktoś z państwa podzieli się opinią na temat współpracy z Liquider Store? Jestem zainteresowany, ale chcę wiedzieć jak najwięcej, czy warto, itd.? Bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.07.2020
Piekarnia - franczyza

Cześć, jakie sieci oferują system franczyzowy, partnerski ? Gdyż chyba nie wszystko jest zamieszczone na stronie. Oskroba odpada, och wymagania w teorii są ok, ogólnie...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.04.2020
Otwieramy stoisko z e-papierosami

czy redaktorzy czytali umowę współpracy to polecam lekturę ...są tam kary ,kary kary i jeszcze kary typowa umowa polegająca na tym że gość znajduje lokal (atrakcyjny)...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.02.2020
Gorąco Polecam Nowakowski

Pyszne desery!

12 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Witam, Jeżeli posiadasz jakieś informacje odnośnie współpracy lub warunków do rozpoczęcia współpracy z muszkieterami prosiłbym o emial: w.nowak@obito.pl

68 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2019