Sieć rośnie / W 2019 roku liczba sklepów pod szyldem Chata Polska urosła z 269 do 300.
Środa
04.03.2020
Ubiegły rok Chata Polska zamknęła liczbą 300 sklepów. Większość działa we franczyzie.
 

Według raportu z cyklu Market Monitor, opublikowanego przez firmę Atradius, handel detaliczny oraz hurtowy artykułami spożywczymi w Polsce musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami: silną konkurencją, wysoką presją cenową i zmieniającymi się zachowaniami konsumentów, którzy są bardzo wrażliwi na rosnące ceny. „Ryzyko w sektorze dotyczy przede wszystkim mniejszych i niezależnych sprzedawców detalicznych, przy czym wielu stara się utrzymać rentowność, pracując na niewielkich, a nawet ujemnych marżach" – czytamy w raporcie. W tym kontekście szyld znanej marki może w istotny sposób zwiększyć szanse na przyciągnięcie klientów.

Chata Polska otwiera

Jedną z franczyzowych sieci spożywczych jest Chata Polska. W 2019 roku liczba sklepów pod jej szyldem urosła z 269 do 300.
– To wzrost o prawie 15 proc. – podkreśla Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chaty Polskiej.
Na ten rok marka ma w planach około 20 nowych otwarć. 
– Skupiamy się na terenach, w których już funkcjonuje nasza sieć, czyli województwach wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz dolnośląskim – dodaje Joanna Bytner.
W większości przypadków do sieci dołączają już działające sklepy, niezrzeszone lub takie, które chcą zmienić szyld. Jest też jednak możliwość otwarcia zupełnie nowej placówki. Najlepsze dla Chaty Polskiej lokalizacje to osiedla.
– Jesteśmy typowo osiedlowym sklepem, można powiedzieć codziennego użytku, do którego chodzi się po bieżące zakupy – podkreśla Joanna Bytner. – Choć niedawno np. otworzyliśmy sklep w centrum miasta, która bardzo dobrze się rozwija. Generalnie zawsze sprawdzamy potencjał każdego miejsca, aby wiedzieć czy inwestycja jest opłacalna. Nasi franczyzobiorcy także mają bardzo dobre wyczucie lokalizacji.

Warunki dla franczyzobiorców

Sklepy dołączające do sieci przechodzą rebranding i są dostosowywane do standardów marki.
– Wysokość inwestycji jest bardzo różna. Bywa, że potrzebna jest tylko zmiana szyldu – mówi Joanna Bytner. – Model współpracy zawsze dostosowujemy do potrzeb i możliwości partnera.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzodawca zapewnia m.in. pomoc przy aranżacji powierzchni i projekt sklepu, szkolenia, wsparcie podczas otwarcia, marketing marki, w tym różnorodne akcje promocyjne. Każdy sklep ma swojego stałego doradcę z ramienia centrali, który podczas całej współpracy wspiera właścicieli w bieżącej działalności.
Placówki zaopatrują się u rekomendowanych przez centralę dostawców i producentów. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 600 zł miesięcznie, w przypadku prowadzenia jednej placówki. Jeśli otwieramy drugi sklep, kwota spada do 300 zł.

WIZYTÓWKA CHATY POLSKIEJ

Sieć sklepów spożywczych, rozwijająca się od 1997 roku.

CHATA POLSKA W 2019 ROKU

  • 300 sklepów
  • miesięczna opłata franczyzowa 600 zł

Joanna Bytner, dyrektor marketingu Chaty Polskiej / "Jesteśmy typowo osiedlowym sklepem, można powiedzieć codziennego użytku, do którego chodzi się po bieżące zakupy".

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022