Biznes, który sprawdzi się w mieście

Środa
25.11.2020
Wynajem pojazdów elektrycznych to pomysł na biznes, który opłaca się prowadzić w miejscowościach zamieszkałych przez co najmniej 40 tys. osób. Ile trzeba zainwestować?
 

Elektroniczne hulajnogi i skutery w wynajmie krótkoterminowym to oferta marki Blinkee.city.  

Najczęściej nasi franczyzobiorcy decydują się na zakup zarówno hulajnóg, jak i skuterów – mówi Andrzej Bąk z Blinkee.city. – Choć bywa i tak, że startują tylko z hulajnogami, a po kilku miesiącach rozbudowują flotę, dobierając pojazdy w miarę potrzeb.

Przyjemnie z pożytecznym

Scooter sharing to nie tylko pomysł na rozładowanie zakorkowanych miast. Wprowadzenie na ulice skuterów elektrycznych i hulajnóg to ograniczenie emisji spalin do atmosfery. 

System skuterów elektrycznych realnie pomaga w transformacji energetycznej – mówi Andrzej Bąk. – Coraz więcej ludzi dba o ochronę środowiska, to jest trend, który obserwujemy w całej Europie. My również w niego wierzymy. Przywiązujemy wielka wagę do czystości powietrza, ale też ułatwienia życia mieszkańcom aglomeracji. Dajemy możliwość szybkiego i przede wszystkim ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto.

Wynajem jednośladów

Jak działa  uliczny system elektronicznych pojazdów na wynajem? Użytkownicy za pomocą aplikacji mobilnej wyszukują pojazd, stojący najbliżej ich aktualnej lokalizacji. Po zakończonym przejeździe parkują go w dowolnym, bezpiecznym miejscu i w aplikacji zaznaczają opcję zakończenia kursu. Z ich konta pobierana jest opłata. 

Franczyzodawca skupia się na rozwijaniu usługi w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. 
Obecnie działamy w ponad 30 miastach w Polsce oraz na Węgrzech, w Chorwacji, Hiszpanii, Szwecji, Rumunii i na Słowacji – dodaje Andrzej Bąk.

Pieniądze na wypożyczalnię

Na start biznesu franczyzobiorca powinien zaplanować kwotę ok. 120 tys. zł. Franczyzodawca Blinkee.city nie pobiera wstępnej opłaty licencyjnej. Licencjobiorca płaci miesięcznie 80 zł netto od każdego pojazdu oraz od 5 do 15 proc. od przychodu (w zależności od wielkości miasta, w którym działa). Ponosi także koszty wymiany baterii i naprawy skuterów (jedna bateria wystarczy mniej więcej na 70-80 km jazdy) oraz hulajnóg. Franczyzobiorca w ciągu miesiąca będzie musiał przeznaczyć na serwis całej floty od 100 do 300 zł.

A na czym zarabia? Oczywiście, na opłatach pobieranych za przejazdy. 

Okres amortyzacji inwestycji to 12-18 miesięcy – stwierdza Andrzej Bąk.

Na początku współpracy licencjobiorcy przechodzą szkolenie, dotyczące serwisowania jednośladów i wymiany baterii. 

Dostarczamy partnerom nasze wypracowane know-how, dotyczące zarówno obsługi technicznej skuterów i hulajnóg, jak i relacji z klientami. My natomiast centralnie zarządzamy systemem, który pomaga lokalizować pojazdy i rozliczać się z użytkownikami – zapewnia Andrzej Bąk.


POPULARNE NA FORUM

Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Jeśli masz drukarnię i jesteś w tym świetny to się opłaca Printing House drukarnia cyfrowa https://printinghouse.pl/ drukuje oryginalne zaproszenia na śluby, chrzciny,...

13 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2021
Interes pompowany helem

To ta sama osoba która odpowiada za franczyzę Placówka Antywindykacyjna. Ktoś może opowiedzieć o tej franczyzie?

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Broker Kurierski

Radzę trzy razy się zastanowić. Aktualnie Firmy kurierskie same oferują swoje usługi w internecie poprzez swoje strony i to często w cenach lepszych niż brokerzy.

4 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2021
Interes pompowany helem

nie polecam właściciel franczyzy TOMASZ PODGÓRSKI NIE OPŁACA FAKTUR

2 wypowiedzi
ostatnia 12.05.2021
Broker Kurierski

podpinam się pod postem; udało się otworzyć taki punkt?

4 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2021
Samochodowa myjnia parowa, autokosmetyka

Hej Anna Kowalska, wiem że twój post ma 3 lata ale czy nadal prowadzisz ten biznes czy ew korzystasz z Franczyzy i masz do polecenia jakąś? ;) będę wdzięczny za odp na...

63 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2021
Miłość znaleziona w biurze

Infinity love- biuro które prowadzi pani oszustka i naciągaczką . Po co promujecie osoby z wyrokami sądów. Jak ludzie maja im zaufać swoje dane osobowe.Wstyd!!!

1 wypowiedzi
ostatnia 12.03.2021
Broker Kurierski

witam, prowadzi Pan taki punkt? z kim nawiązał Pan współpracę? Pozdrawiam

4 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2021