Środa
25.11.2020
Wynajem pojazdów elektrycznych to pomysł na biznes, który opłaca się prowadzić w miejscowościach zamieszkałych przez co najmniej 40 tys. osób. Ile trzeba zainwestować?
 

Elektroniczne hulajnogi i skutery w wynajmie krótkoterminowym to oferta marki Blinkee.city.  

Najczęściej nasi franczyzobiorcy decydują się na zakup zarówno hulajnóg, jak i skuterów – mówi Andrzej Bąk z Blinkee.city. – Choć bywa i tak, że startują tylko z hulajnogami, a po kilku miesiącach rozbudowują flotę, dobierając pojazdy w miarę potrzeb.

Przyjemnie z pożytecznym

Scooter sharing to nie tylko pomysł na rozładowanie zakorkowanych miast. Wprowadzenie na ulice skuterów elektrycznych i hulajnóg to ograniczenie emisji spalin do atmosfery. 

System skuterów elektrycznych realnie pomaga w transformacji energetycznej – mówi Andrzej Bąk. – Coraz więcej ludzi dba o ochronę środowiska, to jest trend, który obserwujemy w całej Europie. My również w niego wierzymy. Przywiązujemy wielka wagę do czystości powietrza, ale też ułatwienia życia mieszkańcom aglomeracji. Dajemy możliwość szybkiego i przede wszystkim ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto.

Wynajem jednośladów

Jak działa  uliczny system elektronicznych pojazdów na wynajem? Użytkownicy za pomocą aplikacji mobilnej wyszukują pojazd, stojący najbliżej ich aktualnej lokalizacji. Po zakończonym przejeździe parkują go w dowolnym, bezpiecznym miejscu i w aplikacji zaznaczają opcję zakończenia kursu. Z ich konta pobierana jest opłata. 

Franczyzodawca skupia się na rozwijaniu usługi w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. 
Obecnie działamy w ponad 30 miastach w Polsce oraz na Węgrzech, w Chorwacji, Hiszpanii, Szwecji, Rumunii i na Słowacji – dodaje Andrzej Bąk.

Pieniądze na wypożyczalnię

Na start biznesu franczyzobiorca powinien zaplanować kwotę ok. 120 tys. zł. Franczyzodawca Blinkee.city nie pobiera wstępnej opłaty licencyjnej. Licencjobiorca płaci miesięcznie 80 zł netto od każdego pojazdu oraz od 5 do 15 proc. od przychodu (w zależności od wielkości miasta, w którym działa). Ponosi także koszty wymiany baterii i naprawy skuterów (jedna bateria wystarczy mniej więcej na 70-80 km jazdy) oraz hulajnóg. Franczyzobiorca w ciągu miesiąca będzie musiał przeznaczyć na serwis całej floty od 100 do 300 zł.

A na czym zarabia? Oczywiście, na opłatach pobieranych za przejazdy. 

Okres amortyzacji inwestycji to 12-18 miesięcy – stwierdza Andrzej Bąk.

Na początku współpracy licencjobiorcy przechodzą szkolenie, dotyczące serwisowania jednośladów i wymiany baterii. 

Dostarczamy partnerom nasze wypracowane know-how, dotyczące zarówno obsługi technicznej skuterów i hulajnóg, jak i relacji z klientami. My natomiast centralnie zarządzamy systemem, który pomaga lokalizować pojazdy i rozliczać się z użytkownikami – zapewnia Andrzej Bąk.


POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

witam, prowadzi Pan taki punkt? z kim nawiązał Pan współpracę? Pozdrawiam

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2021
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

Hej, a zagłębialiście się w temat zastosowania myjni parowej? Jeśli nie to wejdźcie na...

34 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Broker Kurierski

Witam, Zastanawiam się nad otwarcie punktu brokera kurierskiego. W moim mieście jest firma, która ma na to monopol i nie jest, żadną sieciówką (miasto 150tyś.)...

2 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2020
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Pewnie, że to dobry biznes. Wiadomo, że trzeba konsekwencji no i na początku sporo zaangażowania. Sprzęt nie jest tani (jeżeli mówimy o takim dobry) ale zawsze możesz...

72 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2020
Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019