Zakupy pod domem / Punkty ABC na kołach działają szczególnie w miejscach, w których brakuje sklepów stacjonarnych, zapewniając ich mieszkańcom regularny dostęp do najpotrzebniejszych produktów spożywczych i chemii domowej.
Środa
17.03.2021
Mobilne sklepy mają wielu klientów wśród mieszkańców małych miast i wsi. Partner, który chciałby prowadzić sklep ABC na kołach musi zainwestować tylko 3,5 tys. zł.
 

ABC na kołach to sieć mobilnych sklepów, które dojeżdżają do klientów w najmniejszych miejscowościach  i wsiach w Polsce. Z racji specyfiki swojej działalności, mobilne sklepy dobrze odnalazły się w pandemicznej rzeczywistości.

Infolinia dla zainteresowanych

Punkty ABC na kołach działają szczególnie w miejscach, w których brakuje sklepów stacjonarnych, zapewniając ich mieszkańcom regularny dostęp do najpotrzebniejszych produktów spożywczych i chemii domowej. Przyjeżdżają kilka razy w tygodniu, w stałym i przewidywalnym czasie.

Osoby, którym umożliwiamy zrobienie zakupów blisko domu, to przede wszystkim osoby wykluczone komunikacyjnie, często starsze i schorowane, które bez nas miałyby utrudniony dostęp do podstawowych produktów żywnościowych. W naszych sklepach dokonują zakupów również rodziny z dziećmi czy osoby niezmotoryzowane, dla których wyprawa do innej miejscowości w celu zrobienia zakupów jest czymś trudnym oraz czasochłonnym – mówi Klaudia Rudewicz, menedżer projektu ABC na kołach.

Dodaje, że specyfika ABC na kołach sprawiła, że zwłaszcza w czasie ograniczeń w przemieszczaniu się praca osób prowadzących mobilne sklepy stała się jeszcze bardziej istotna, również w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i komfort osób szczególnie zagrożonych np. seniorów.

Nasze punkty mobilne ze względu na funkcjonowanie na świeżym powietrzu, brak kolejek oraz dojazd do klienta są bezpiecznym rozwiązaniem również w tym szczególnym okresie – mówi Klaudia Rudewicz.

Firma widząc duże zapotrzebowanie na zakupy w mobilnych sklepach w czasie pandemii, uruchomiła też specjalną infolinię dla klientów.  Dzwoniąc na nią można uzyskać informację czy w danej okolicy działają mobilne sklepy ABC na kołach. Jeśli tak, infolinia kontaktuje ich z jednym z agentów sieci, który po poznaniu potrzeb i lokalizacji klienta oraz po ocenie własnych możliwości czasowych przyjeżdża auto-sklepem pod sam jego dom.

Warunki współpracy

Osoby, które chcą prowadzić sklep ABC na kołach powinny przede wszystkim wykazywać łatwość w nawiązywaniu relacji, ponieważ jedną z gwarancji sukcesu takiego przedsiębiorcy są właśnie dobre kontakty z klientami. Oczywistym wymogiem jest prawo jazdy kat. B, książeczka sanepidu i gotowość do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Partnerzy ABC na kołach działają na podstawie umowy agencyjnej. Jedyny wkład finansowy ze strony kandydata to 3,5 tys. zł kaucji zwrotnej, które jest zabezpieczeniem sprzętu sklepu na wypadek ewentualnych zniszczeń. Po przejściu szkolenia oraz podpisaniu umowy na czas nieokreślony na jej podstawie przedsiębiorca otrzymuje stałe comiesięczne wynagrodzenie w wysokości 4 tys. zł na rękę. Poza tym przewidziany jest również dodatkowy system prowizyjny, sięgający od 1,5 do aż 4,5 proc. obrotu, zależnie od wyników danego punktu.

Gwarantujemy nie tylko narzędzia pracy, czyli zatowarowany i w pełni wyposażony nowoczesny samochód, ale też jego ubezpieczenie oraz dofinansowanie do paliwa. W przypadku awarii lub potrzeby naprawy samochodu, czy też któregokolwiek z elementów jego wyposażenia,  zapewniamy ich serwis, a nawet auto zastępcze. Po naszej stronie jest również bieżące wsparcie operacyjne, a także szkolenia i działania marketingowe – mówi Klaudia Rudewicz.

W sieci ABC na kołach działa ponad 100 mobilnych punktów sprzedaży.

 

WIZYTÓWKA SIECI ABC NA KOŁACH

Sieć mobilnych sklepów spożywczych.

  • kwota inwestycji – 3,5 tys. zł
  • miesięczny zarobek – 4 tys. zł netto plus prowizja od obrotu od 1,5 do 4,5 proc.
  • liczba punktów – ponad 100

 


Niska inwestycja / W sieci ABC na kołach działa ponad 100 mobilnych punktów sprzedaży. Jedyny wkład finansowy ze strony agenta sieci to 3,5 tys. zł kaucji zwrotnej.
Dominika Pronarska
dziennikarz