Otwieramy wypożyczalnię samochodów

Na start / Jeżeli franczyzobiorca MiniCity Car Rental nie ma samochodów, potrzebuje minimum 50 tys. zł netto na inwestycję.
Środa
21.07.2021
Aby działać pod szyldem MiniCity Car Rental potrzeba około 50 tys. zł. Firma obiecuje szybki zwrot z inwestycji.
 

MiniCity Car Rental, firma specjalizująca się w wypożyczaniu aut, niedawno ruszyła w franczyzą. Ma dwa oddziały własne: w Trójmieście i Warszawie, lada chwila ruszą trzy franczyzowe.

– Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów odnośnie otwarcia kolejnych oddziałów. Zakładamy posiadanie  ośmiu oddziałów do końca 2021 roku oraz kolejne dwanaście na koniec 2022 roku – mówi Sławomir Lampkowski, prezs MiniCity Car Rental.

Kluczowa obsługa klienta 

Obecnie firma szuka partnerów zdecydowanych działać w miastach  powyżej 100 tys. mieszkańców, ale jest otwarta również na współpracę w mniejszych miejscowościach.

– System działania oparty jest w dużym stopniu na wynajmie średnioterminowym, co pozwala naszym partnerom wynajmować samochody na terenie całej Polski. Dlatego sama lokalizacja nie jest najważniejsza – wyjaśnia Sławomir Lampkowski.
Jego zdaniem, firmę wyróżnia na rynku proces obsługi klienta.

– Procedury wynajmu są uproszczone do minimum, a w połączeniu z elastycznością, jaką oferujemy naszym klientom, jesteśmy w stanie zaoferować wynajem auta bez względu na to, gdzie znajduje się klient. Sam proces wydania auta jest czasowo ograniczony do nawet pięciu minut – mówi Sławomir Lampkowski. – Dodatkowo cały proces obsługi jest przeprowadzany elektronicznie, dzięki czemu w 95 proc. odstąpiliśmy od korzystania z papieru w całej naszej działalności, wpływając mocno na ekologię

Trzy miesiące na zwrot

MiniCity oferuje wynajem aut dla klientów indywidualnych i korporacyjnych, zarówno krótko- jak i średnioterminowych. 

– Kandydat na franczyzobiorcę musi dysponować wkładem na rozpoczęcie działalności związanej z prowadzeniem wypożyczalni i wysoką motywacją do rozwoju – podkreśla Sławomir Lampkowski. – Dobrze też, jeśli miejsce jego zamieszkania nie jest bardzo oddalone od siedziby planowanego oddziału. Jako franczyzodawca, zapewniamy know-how, wyłączność regionalną, niemal natychmiastowy dostęp do rezerwacji, wsparcie rozwoju oddziału. Do tego wsparcie marketingowe, a także centralną obsługę klienta, profesjonalny system informatyczny wraz z elektronicznym systemem mobilnym i pomoc w zakupie, finansowaniu oraz utrzymaniu floty..

Jeżeli potencjalny franczyzobiorca posiada już flotę samochodów, to na start wystarczy opłata wstępna w wysokości 8 tys. zł netto plus kaucja zabezpieczająca 2 tys. zł. Jeżeli nie ma samochodów, potrzebuje minimum 50 tys. zł netto na inwestycję. Opłaty miesięczne wynoszą 10 proc. netto od obrotu, plus 2 lub 3 proc. opłaty marketingowej, uzależnionej od lokalizacji.

– Franczyzobiorcy zarabiają na wynajmach aut, sprzedaży dodatkowych usług oraz na sprzedaży samochodu po okresie użytkowania. Zyski pojawiają się już od pierwszego miesiąca, a inwestycja może zwrócić się po trzech miesiącach – zapewnia Sławomir Lampkowski.

Nowy kanał

Prezes MiniCity Car Rental wspomina, że początek pandemii był dla wszystkich wielką niewiadomą.

– Jednym z wielu postawionych przed nami wyzwań, i zdecydowanie największym, była początkowa stagnacja oraz spora liczba rezygnacji z najmu aut. Jednak zakasaliśmy rękawy i skupiliśmy się na szukaniu dodatkowych kanałów dotarcia do klientów – opowiada Sławomir Lampkowski.

Dodaje, że po  chwilowym spadku zainteresowania wynajmem krótkoterminowym, wzrosło zapotrzebowanie na wynajem średnioterminowy dla firm oraz osób prywatnych.

– Do dzisiaj mocno kładziemy nacisk na tę gałąź naszej działalności, co przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na samochody. Obecnie nie mamy problemów, z którymi zmagaliśmy się przez pierwsze parę tygodni, kiedy wszystkich zaskoczył COVID-19 – dodaje Sławomir Lampkowski.

 

WIZYTÓWKA MINICITY CAR RENTAL

Sieć wypożyczalni samochodów.

  • liczba placówek – 2 własne i 3 franczyzowe
  • kwota inwestycji – 50 tys.
  • opłaty - 10 proc. netto od obrotu plus 2 lub 3 proc. opłaty marketingowej
  • zwrot z inwestycji – 3 miesiące

Na licencji / MiniCity Car Rental niedawno ruszyła w franczyzą.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021