Będzie więcej / FlyPark ma na razie sześć punktów w pięciu miejscowościach i apetyt na kolejne lokalizacje.
Piątek
22.04.2022
Dobry biznes i dobra zabawa mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Można się o tym przekonać zakładając park trampolin.
 

Nowoczesny plac zabaw, to nie tylko taki z zainstalowanymi huśtawkami, które święcą w ciemności albo piaskownicami z dostępem do wody czy tzw. „roll runnerem”. Coraz modniejsze są trampoliny wbudowane w nawierzchnię, zdolne wytrzymać duży ciężar, a więc też skaczących dorosłych. No bo kto nie lubi poskakać?Ale trudno skakać przez cały rok, z uwagi na kapryśną aurę. Alternatywą są zadaszone parki trampolin. Takie jak FlyPark.

Skakać wysoko

FlyPark oferuje miejsca do zabawy w różnych rejonach Polski – w Rzeszowie, Tarnowie, Jaworznie, Radlinie i Poznaniu. Dodatkowo, dzieli się swoją licencją na biznes z franczyzobiorcami. Jak dołączyć do tego biznesu? Jest kilka warunków do spełnienia. Przede wszystkim należy poszukać optymalnej lokalizacji.

– Nasze parki zlokalizowane są zarówno w centrach handlowych, jak i w przestrzeniach po dawnych strefach przemysłowych. Dzięki doświadczeniu z lokalizacjami o tak różnej specyfice, pracujemy z franczyzobiorcami nad optymalnym zagospodarowaniem przestrzeni oraz adaptacją do wymogów i potencjału tego biznesu – mówi Emil Dudzik, odpowiedzialny we FlyPark za kontakt z franczyzobiorcami.

Z uwagi na charakter tego typu aktywności, rekomendowana jest przestrzeń o wysokości minimum sześciu metrów i o powierzchni przynajmniej 800 m2. Tam zmieszczą się kluczowe atrakcje, których poszukują klienci. Poza trampolinami w części sportowo-rekreacyjnej, we FlyParku znajdą też kawiarnię oraz strefę bistro.

Potrzebny milion

Ile trzeba zainwestować w otwarcie takiego parku? W zasadzie nie ma limitu. Ale przy założeniu, że dysponujemy przestrzenią o powierzchni 800 m2, trzeba mieć na starcie kwotę około 1 mln zł. Na te koszty składa się m.in. remont i wyposażenie lokalu. Urządzenia pochodzą od sprawdzonych dostawców. Posiadają wymagane atesty i certyfikacje gwarantujące nie tylko najwyższy poziom latania, ale też bezpieczeństwa użytkowników.

Kiedy mamy już przestrzeń, powinniśmy pomyśleć o obsłudze. Liczba pracowników to wypadkowa kilku czynników. Trzeba wziąć pod uwagę atrakcyjność lokalizacji, obłożenie parku, godziny otwarcia, powierzchnię oraz dodatkowe atrakcje na miejscu.

– Każdy park wymaga zatrudnienia jednej osoby na recepcji oraz drugiej w parku, oczywiście w systemie zmianowym. Nad funkcjonowaniem parku czuwa menedżer. Jeśli lokalizacja posiada potencjał dla rozbudowanej strefy bistro, w której serwowane mogą być dania i przekąski, wówczas pojawi się konieczność zatrudnienia dodatkowych pracowników – wyjaśnia Emil Dudzik.

Szybki zwrot z inwestycji

Cena godzinnego biletu dla klientów FlyPark kosztuje 28 zł (przy zakupie online) lub 32 zł (przy zakupie w kasie). Sieć oferuje również szereg promocji – bilety rodzinne, tanie poniedziałki czy happy hours. Z zabawy w parku korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale także grupy zorganizowane.

– Oferta adresowana jest do organizatorów kolonii i półkolonii czy szkół. W naszych obiektach rozwijają się sportowcy, a firmy organizują niezapomniane imprezy integracyjne dla swoich pracowników. FlyPark to także miejsce, gdzie całe rodziny aktywnie spędzają wolny czas, a rodzice urządzają urodziny dla swoich pociech – rekomenduje trampolinowy biznes Emil Dudzik.

Ważne jest również zadowolenie franczyzobiorców. Co powinni robić, aby uzyskać rentowność takiego przedsięwzięcia? Najpierw trzeba skalkulować bieżące koszty: czynsz, najem, media, koszty urządzeń (kredytowanych lub leasingowanych), a także wynagrodzenia dla pracowników. Wtedy sieć z partnerem przystępują do analizy biznesplanu. Franczyzodawca pomoże skutecznie zbalansować różnicę miedzy kosztami, a stroną przychodową.

Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby klientów, ale można je ostrożnie szacować na poziomie około 80 tys. zł miesięcznie.

FlyPark ma na razie sześć punktów w pięciu miejscowościach, ale na tym nie zamierza poprzestać.

– Mamy środki finansowe do rozkręcenia własnych FlyParków. Mając jednak wypracowany model, chcemy dynamiczniej rozwijać naszą sieć, dlatego proponujemy współpracę w modelu franczyzowym – wyjaśnia Emil Dudzik.

WIZYTÓWKA FLY PARK

Sieć parków trampolin.

  • 6 lokalizacji
  • min. powierzchnia 800 m2
  • min. inwestycja 1 mln zł

Emil Dudzik, FlyPark / "Nasze parki zlokalizowane są zarówno w centrach handlowych, jak i w przestrzeniach po dawnych strefach przemysłowych".

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018