Plany rozwoju / Happy Dog ma jedną własną placówkę i trzy franczyzowe. W tym roku planuje otworzyć kolejne dwa salony franczyzowe.
Wtorek
28.06.2022
Do Happy Dog często zgłaszają się osoby, które mają dość pracy w korporacji. Jak otworzyć swój salon groomerski?
 

Bartosz Kędra razem z żoną prowadzi firmę Happy Dog by Marta Kędra, specjalizującą się w groomingu, czyli pielęgnacji ozdobnych psów rasowych. Z franczyzą wystartowali w minionym roku i nie narzekają na brak zainteresowania.

Wysokospecjalistyczne usługi w cenie

– Cała branża produktów i usług dla zwierząt przeżywa obecnie rozkwit i notuje wzrost nieprzerwanie od co najmniej kilkunastu lat – mówi Bartosz Kędra.

Ponadto, jego zdaniem, rośnie w naszym kraju zapotrzebowanie na usługi wysokospecjalistyczne, w tym pielęgnacji psów rasowych. Poziom życia w Polsce rośnie, a poza tym coraz więcej ludzi po latach pracy w korporacji szuka sobie nowej drogi życiowej.

– Najważniejszym kryterium przy wyborze nowej zawodowej drogi jest to, czy dane zajęcie daje satysfakcję i radość. Dla osób, które lubią psy, te potrzeby może spełnić otwarcie salonu groomerskiego. Znamy już wiele osób posiadających wnuki, które otworzyły własny salon groomerski i nie wyobrażają sobie innego zajęcia – mówi Bartosz Kędra.

Happy Dog nie narzeka też na aktualną sytuację gospodarczą.

– Wymusza ona podnoszenie cen usług. Jest to działanie niezbędne, aby skompensować wzrost kosztów związany ze wzrostem cen wszystkich towarów, które są używane w salonie groomerskim. Działamy zatem zgodnie z tendencjami obecnymi w całej gospodarce, natomiast nie stanowi to przeszkody w funkcjonowaniu salonu. Nawet można wykorzystać tę sytuację na własną korzyść, jako okazję do znacznych podwyżek długo obowiązujących cen, na którą jest konkretne uzasadnienie i którego żaden klient nie będzie podważał, biorąc pod uwagę szalejącą w Polsce inflację, która dotyka każdego z nas – tłumaczy Bartosz Kędra.

Dodaje, że firmie sprzyja też masowy napływ obywateli z Ukrainy do naszego kraju.

– Spora część z nich ma rasowe psy, które wymagają pielęgnacji. Obywatele Ukrainy posiadający psy ozdobne stali się już nierzadko stałymi klientami salonów groomerskich we wszystkich częściach kraju – od Przemyśla po Szczecin oraz od Białegostoku po Wałbrzych. Jest to na pewno pozytywny bodziec, zwłaszcza ze względu na fakt, iż spora część psów jest czysta rasowo i wymaga wysokospecjalistycznej pielęgnacji, która z kolei jest dużo wyżej wyceniana niż tzw. usługi komercyjne dla psów bezrasowych – mówi Bartosz Kędra.

Ponadto obywatele Ukrainy zasilają też szeregi pracowników salonów groomerskich.

– Tak duży napływ osób poszukujących pracy to dla naszej branży dobra informacja, ponieważ nie zawsze łatwo jest nam znaleźć odpowiedniego kandydata do pracy – mówi Bartosz Kędra.

Podejście i charakter

Franczyzodawca Happy Dog nie wymaga od kandydatów na franczyzoborców doświadczenia w branży czy konkretnego wykształcenia.

– Zastrzegamy sobie selekcję potencjalnych franczyzobiorców, ale jednocześnie jesteśmy otwarci na współpracę z każdym uczciwym partnerem – mówi Bartosz Kędra.

Na start potrzeba 79 tys. zł. W tej kwocie mieści się wszystko, co jest niezbędne do prowadzenia działalności - wyposażenie specjalistyczne, kilka indywidualnych szkoleń, strona www, profile w mediach społecznościowych, oprogramowanie do rezerwacji wizyt online, wsparcie 24h na dobę przez pierwsze dwa tygodnie po otwarciu i pomoc interwencyjna w dalszym okresie prowadzenia działalności. W pierwszym roku franczyzodawca nie pobiera opłaty franczyzowej.

– W kolejnych latach oferujemy do wyboru pakiety zaczynające się już od 500 złotych i zawierające szereg wartościowych i pomocnych usług, które są świadczone dla naszych salonów przez firmy zewnętrzne – mówi Bartosz Kędra.

Na zwrot z inwestycji można liczyć po dwóch latach od momentu otwarcia salonu. Jak zapewnia franczyzodawca, przeciętne miesięczna zarobki są na poziomie 8-11 tys. zł na rękę.

Happy Dog ma jedną własną placówkę i trzy franczyzowe. W tym roku planuje otworzyć kolejne dwa salony franczyzowe. Firma bierze pod uwagę trzy rodzaje lokalizacji, dla których opracowała trzy strategie dostosowane do lokalnych uwarunkowań. Salon Happy Dog można otworzyć w miastach powyżej 150 tys. mieszkańców, w miejscowościach od 30 do 150 tys. mieszkańców oraz takich, w których mieszka do 15 do 30 tys. osób.

WIZYTÓWKA HAPPY DOG

  • kwota inwestycji: 79 tys. zł
  • liczba placówek: 1 własna i 3 franczyzowe
  • opłaty: od 500 zł od drugiego roku działalności

Bartosz Kędra, współwłaściciel Happy Dog: / "Cała branża produktów i usług dla zwierząt przeżywa obecnie rozkwit i notuje wzrost nieprzerwanie od co najmniej kilkunastu lat."
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Co do wypożyczalni samochodów to powiem wam, że dla mnie najlepszym wyborem okazała się https://www.as-rent.pl/ . Ogólnie też osoby tutaj pracujące potrafią dobrze...

17 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021