Bystrzak ma powodzenie

Biznes samodzielny lub jako dodatek / Zajęcia oferowane przez Akademię Bystrzak są prowadzone popołudniami. Taki biznes z łatwością można zatem łączyć z inną pracą.
Poniedziałek
15.01.2024
Akademia Bystrzak zaostrzyła wymagania wobec franczyzobiorców, a mimo to rośnie zainteresowanie jej konceptem franczyzowym. Jakie warunki trzeba spełniać, żeby dołączyć do sieci?
 

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak, firma oferująca zajęcia edukacyjne dla dzieci, w 2023 roku zanotowała wyjątkowo duże zainteresowanie ze strony potencjalnych franczyzobiorców.

– Było ono mniej więcej o 50 proc. większe niż rok temu – mówi Michał Wójcik, współtwórca firmy Akademia Bystrzak.

Dwa powody

Nabór nowych franczyzobiorców rusza w kwietniu. Pierwsze tygodnie pokazały, że chętnych na działalność pod szyldem Akademiii Bystrzak szybko przybywa. Zdaniem Michała Wójcika powody są co najmniej dwa. Po pierwsze potencjalni partnerzy nie boją się już pandemii. Ryzyka, że znowu pojawi się lockdown praktycznie nie ma. Po drugie inflacja sprawia, że coraz więcej osób szuka dodatkowego źródła dochodu.

– A nasz koncept doskonale się do tego nadaje – przyznaje Michał Wójcik.

Zajęcia oferowane przez Akademię Bystrzak są prowadzone popołudniami. Taki biznes z łatwością można zatem łączyć z inną pracą. Przy tym najczęściej na prowadzenie tego konceptu decydują się szkoły językowe, które nie mają 100 proc. obłożenia na swoich salach. Część uczniów może w takim przypadku dodatkowo zostać na zajęciach Bystrzaka.

– Często zdarza się też, że ktoś pracuje na etacie i otwiera Akademię Bystrzak po to, żeby popołudniami dodatkowo prowadzić zajęcia dla dzieci we własnym ośrodku – mówi Michał Wójcik.

Nowe wymagania

Po pandemii warunki dołączenia do Akademii Bystrzak nieco się jednak zmieniły. Przede wszystkim inwestycja we współpracę jest większa, ponieważ franczyzodawca wymaga posiadania własnego lokalu.

– Wcześniej takiego wymogu nie było, ale doszliśmy do wniosku, że nasi partnerzy muszą się uniezależnić od regulaminów i dyrekcji szkół. Dzięki temu w sytuacji ograniczenia możliwości działania w szkołach, nadal będą mogli przyjmować dzieci, we własnych ośrodkach – tłumaczy Michał Wójcik.

W efekcie zainwestować trzeba więcej, bo dochodzi koszt wynajęcia i dostosowania lokalu. Partnerzy muszą wydać na to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Lokal musi być usługowy i mieć metraż co najmniej 40 mkw.

Ponadto franczyzodawca bardziej rygorystycznie podchodzi do wyboru partnerów.

– Jeszcze kilka lat temu dawaliśmy szansę praktycznie każdemu, ale dzisiaj wolimy mieć mniej partnerów, ale takich, którzy są stabilni. To dlatego, że rodzice, którzy decydują się na zajęcia, oczekują, że one się będą odbywać cały rok – tłumaczy Michał Wójcik.

Oprócz lokalu, koszty nawiązania współpracy wynoszą niespełna 10 tys. zł. To kwota, którą trzeba wydać na pakiet startowy. Miesięczna opłata wynosi natomiast 900 zł netto. W jej ramach można liczyć na pełne wsparcie metodyczne i biznesowe. Franczyzodawca pomoże też w rekrutacji trenerów, ich przygotowaniu do pracy i będzie nadzorował zajęcia pod kątem metodycznym. Franczyzobiorcy mają też dostęp do informacji księgowo-prawnych.   

W sieci działa obecnie 16 partnerów. W tym roku jej właściciele chcą dołączyć 10 kolejnych. Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak to miejsce stworzone przez Agnieszkę Gorzyńską i Michała Wójcika. Firma proponuje zajęcia, dzięki którym dzieci rozwijają swoje pasje i talenty.

 

WIZYTÓWKA AKADEMII TWÓRCZEGO ROZWOJU BYSTRZAK

Firma edukacyjna, oferująca zajęcia dla dzieci.

  • liczba placówek – 16
  • opłata wstępna – niespełna 10 tys. zł
  • opłata miesięczna – 900 zł

Optymalna powierzchnia / Lokal na Akademię Bystrzaka musi mieć co najmniej 40 mkw.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018