Wierzyciele Płatnika
W dniu 28.10.05 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników spółki Płatnik Sp. z o.o. Wspólnicy omówili sytuację finansową spółki i uznali, że strata przekracza połowę kapitału zakładowego, kapitał zapasowy i rezerwy. Zarząd Płatnik Sp. z o.o. w dniu 31.10.05 r. zgłosił do właściwego Sądu Gospodarczego Upadłościowego wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z likwidacją. Wspólnicy Płatnik Sp. z o.o. ustalili również, że od dnia 1.11.05 r. środki zgromadzone na rachunkach spółki zostaną zamrożone i posłużą zaspokojeniu roszczeń wierzycieli w postępowaniu upadłościowym. Tym samym wspólnicy zobowiązali się do niewykonywania żadnych dyspozycji co do środków zgromadzonych na rachunkach spółki.
Wobec faktu, iż w ocenie członków zarządu, a zarazem wspólników Płatnik Sp. z o.o. Mariusza Kloc, Pawła Tomczaka, Bogdana Ablewskiego, odpowiedzialny za powyższy stan niedoboru środków finansowych jest prezes zarządu Marcin Kęska, wspólnicy ci złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa określonego w art. 585 ustawy kodeks spółek handlowych, to jest działania na szkodę spółki, oraz przestępstwa określonego w art. 286 ustawy kodeks karny przez prezesa zarządu Marcina Kęskę.
W uzasadnieniu doniesienia wspólnicy podali fakty dotyczące funkcjonowania spółki, a także wskazali potencjalny materiał dowodowy.
Obecnie trwa ustalanie listy wierzycieli spółki na podstawie danych przesłanych przez agencje w grudniu 2005 r. Pomoc w pokryciu części zobowiązań Płatnika wobec klientów zaoferowała Izba Gospodarcza Przedsiębiorstw Finansowych, 02-486 Warszawa, Al. Jerozolimskie 200 lok. 26, telefon (22) 578 11 64.
Biuro czynne jest od 10:00 do 15:00, e-mail: biuro@igpf.org.pl
Do Izby mogą zgłaszać się osoby poszkodowane.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Z kosmetyczną marką Yves Rocher można współpracować w dwóch modelach. Czym się różnią?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.