Biznes umuzykalniony
Beata Kołodziejczyk, założycielka sieci Kreatywka.
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w sieci Kreatywka są oparte na autorskim programie. Jakie elementy wchodzą w jego skład?
Ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci to spotkania integrujące wiele elementów z różnych dziedzin nauki. Autorskie programy zajęć stanowią ciekawe połączenie m.in. logopedii, pedagogiki, psychologii, fizjoterapii i kognitywistyki (nauka zajmująca się badaniem umysłu - przyp. red.). W przytulnych salach, pod okiem doświadczonych instruktorek, dzieci podczas zabawy doświadczają i odkrywają świat zmysłami, uczą się relacji społecznych i współpracy.
Czy Pani zdaniem edukacja muzyczna jest zaniedbywana w publicznym systemie szkolnictwa? Od 2008 roku w przedszkolach zajęcia rytmiczno-muzyczne są uznawane za zajęcia dodatkowe i nie są przeprowadzane w ramach podstawy programowej w godzinach 8-13. Ponadto planowany proces likwidacji dalszych placówek przedszkolnych sprawia, że coraz częściej obowiązek wszechstronnego przygotowania dzieci do szkoły spoczywa na samych rodzicach. Jednak decydując się na udział ich dziecka w nauce np. religii, języka angielskiego lub zajęć rytmicznych, są oni zobowiązani do ponoszenia dodatkowych opłat. Z moich obserwacji wynika, że z roku na rok coraz mniejsza liczba dzieci korzysta z zajęć dodatkowych. Jest to bardzo niepokojące, bowiem dobrze przygotowane i prowadzone zajęcia rytmiczno-muzyczne są interdyscyplinarne i łączą w sobie elementy wielu nauk kompleksowo wspierających rozwój dzieci.
Czy programy typu talent-show sprawiają, że więcej młodych ludzi pragnie rozwijać swoje pasje artystyczne? Na pewno takie programy mają wpływ na wzrost liczby chociażby nastolatków zainteresowanych rozwojem w kierunku muzyczno-tanecznym. W przypadku najmłodszych dzieci, o ich uczestnictwie w zajęciach ruchowych decydują przede wszystkim rodzice lub opiekunowie. Kierują się oni raczej chęcią zapewnienia swoim dzieciom wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, niż modą programową.
Kreatywka co miesiąc powiększa się średnio o dwa punkty franczyzowe. Z czego Pani zdaniem wynika takie tempo rozwoju sieci? Jak długo da się je podtrzymać? Ponieważ nasza oferta dobrze sprawdza się zarówno w dużych, jak i całkiem małych miastach, obserwujemy rzeczywiście spore zainteresowanie współpracą z nami. Przyjęte tempo rozwoju sieci wynika z naszego doświadczenia oraz z dużego wsparcia udzielanego franczyzobiorcy w pierwszych miesiącach jego działania. Taki trend pragniemy utrzymać w najbliższym czasie. Przy większej liczbie otwieranych punktów franczyzowych mogłaby bowiem spaść jakość świadczeń dla nowych partnerów franczyzowych.
Kto może zostać franczyzobiorcą Kreatywki? Czy współpracują Państwo wyłącznie z osobami dysponującymi predyspozycjami muzycznymi? A może wręcz wymagane jest wykształcenie w tym kierunku? Ofertę franczyzy kierujemy zarówno do osób, które same mogą poprowadzić zajęcia Kreatywki i posiadają umiejętność czystego śpiewu (m.in. rytmiczki, muzycy), jak i przedsiębiorców, którzy z takimi osobami zamierzają współpracować. Franczyzobiorcą Kreatywki mogą zostać osoby mające podstawową wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej o umiejętnościach organizacyjnych i zarządczych. Wymagana jest wiedza z zakresu lokalnego rynku edukacyjnego, natomiast nie jest konieczne posiadanie własnego lokalu.
Rozmawiał (gum)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, żeby móc prowadzić biznes edukacyjny. Licencję na biznes w tej branży znajdziemy na Targach Franczyza, które odbędą się już 24-26 października.
– Wystarczy 5 tys. zł na opłatę franczyzową i około 10 tys. zł na wynajem i wyposażenie lokalu, aby otworzyć szkołę językową – mówi Katarzyna Albecka, właścicielka Speaky Frog.
Marek Karwański, masterfranczyzobiorca szkoły muzycznej Yamaha, 30 lat temu jako pierwszy otworzył w Polsce placówkę pod tym szyldem.
Zanim Szymon Fenikowski zdecydował się na współpracę z Edukido, dzwonił do innych partnerów z pytaniem, jak im idzie. Co odpowiadali?
Szkole La Mancha przybywa partnerów i klientów. Co przyciąga Polaków do nauki hiszpańskiego?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...