Modry Słoń

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Czeskie wydawnictwo Modry Słoń specjalizuje się w publikacji personalizowanych książek z bajkami dla dzieci, a także łamigłówek oraz pomocy dydaktycznych.Personalizacja polega na wpisaniu do książki prawdziwych imion małych czytelników i ich przyjaciół, a przygody dzieją się zawsze tam, gdzie dzieci naprawdę mieszkają.  Dzięki temu publikacje wydawnictwa skuteczniej niż inne książki motywują najmłodszych do czytania i pozwalają im poczuć magię ukrytą w opowieściach. 

Naszymi klientami są rodzice i opiekunowie dzieci oraz wszelkie placówki edukacyjne (przedszkola, szkoły, domy kultury) fundujące dzieciom nagrody oraz prezenty np. na zakończenie roku szkolnego.

Wydawnictwo poszukuje na terenie Polski osoby, która poprowadzi franczyzowy sklep internetowy oraz sprzedaż bezpośrednią w placówkach edukacyjnych i kulturalnych. Praca polega na zbieraniu zamówień i przesyłaniu ich do naszej centrali. Dostawą zajmujemy się my. Nasze doświadczenie podpowiada, że najlepszymi kandadatkami są mamy oraz nauczycielki. Wiedzę na temat prowadzenia sklepu w internecie franczyzobiorca/biorczyni otrzyma od wydawnictwa – proszę się tym nie przejmować!

Od 1998 roku Modry Słoń wydał ponad 60 tytułów; są to książki napisane i zilustrowane specjalnie dla wydawnictwa. W Czechach każdy z tytułów stał się bestsellerem wśród pozycji dla najmłodszych. W 2001 roku wydawnictwo stworzyło Tangle Book – grę dydaktyczną, która otrzymała tytuł dobrej, mądrej zabawki („Right toy“). 

W 2011 roku Modry Słoń zainicjowało projekt CZYTAM, w którym wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych. Oceniano umiejętności czytania u dzieci przed i po przeczytaniu spersonalizowanej książki. Badanie wskazało, że dostosowanie treści książki do młodego czytelnika to niezwykle motywujące narzędzie w nauce czytania. Taką opinię wydało Czeskie Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu – wyniki świadczyły o wzroście umiejętności czytania o 28%.

Od 2016 roku Niebieski Słoń regularnie uczestniczy w targach FOR KIDS i FOR BABIES. Wydawnictwo ma na swoim koncie nagrodę Grand Prix Awards za spersonalizowaną książkę „Robin“.

JEDNOSTKI WŁASNE

Opava - Czechy

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

7 (Czechy, Słowacja, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Bośnia i Hercegowina)

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • Przygotowanie merytoryczne franczyzobiorcy do procesu sprzedaży, m.in. przekazanie wiedzy na temat książek oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci oferowanych przez wydawnictwo
 • Wsparcie przy stworzeniu platformy internetowej do sprzedaży książek
 • Wydrukowanie książki w języku polskim i dostawa do FRANCZYZOBIORCY
 • Doradztwo marketingowe w zakresie prowadzenia biznesu
 • Przygotowanie materiałów reklamowych potrzebnych w procesie sprzedaży

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • Na terenie zamieszkanym przez milion mieszkańców - 4500 złotych opłaty wstępnej
 • 45000 zł opłaty na wyłączność na obszar zamieszkany przez 10 milionów klientów
 • Brak stałych opłat w trakcie trwania umowy
 • Umowa odnawialna, zawierana co 4 lata
 • Wysoka marża, aż 50% od ceny książki 

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • Sympatia do dzieci
 • Kontakty w środowisku rodziców i nauczycieli
 • Wiara w misję wydawnictwa – dzieci szybciej uczą się czytać przez spersonalizowane książki
 • Umiejętności sprzedażowe
 • Odwaga do podjęcia wyzwania na rynku książek i pomocy dydaktycznych
 • Komunikacja z centrala w Czechach – po polsku

Franczyzobiorca może otrzymać wyłączność działalności w swoim kraju, jeśli zapewni sobie szeroką współpracę ze placówkami edukacyjnymi i firmami. Wówczas franczyzodawca wymaga również działań PR w mediach klasycznych oraz social mediach (facebook, instagram). Doświadczenie przy prowadzeniu sklepu internetowego będzie dodatkowym atutem. 


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

MODRÝ SLON s.r.o.

Válečkova 990/16, 747 05 Opava

607 030 311

info@modryslon.cz

modryslon.cz

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Kontakt w Polsce: Arkadiusz Słodkowski

 aslodkowski@profitsystem.pl

607 030 311

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Modry Słoń.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.