Warsztaty z kultury / Cool-Turalny Maluch proponuje trzypoziomowy cykl warsztatów poświęconych tematyce savoir vivre'u.
Sobota
23.01.2021
– Choć obecna sytuacja daleka jest od normalności, wcale nie jest to zły czas na otwieranie biznesu w branży edukacyjnej – uważa Dagmara Łuczka, franczyzodawczyni Cool-Turalnego Malucha.
 

Jakiego rodzaju warsztaty ma w ofercie Cool-Turalny Maluch?

W tej chwili proponujemy trzypoziomowy cykl warsztatów poświęconych tematyce savoir vivre'u, składający się z 30 zajęć rozłożonych na trzy lata, skierowanych do przedszkolaków oraz uczniów zerówek i klas pierwszych. Zajęcia standardowo odbywają się raz w miesiącu. Utrwalają wiedzę o odpowiednim zachowaniu przy stole, podczas rozmowy, na urodzinach, w autobusie, powitań itp. Dzieci bawią się, testują, ćwiczą, a wszystko związane jest z kulturalnym zachowaniem. Staram się sprawić, aby same dochodziły do wniosku, że kultura jest fajna.

Czy pandemia przeszkadza wam w prowadzeniu działalności?

Z powodu pandemii w państwowych przedszkolach nie mogą odbywać się zajęcia prowadzone przez osoby z zewnątrz. W prywatnych placówkach zależy to od decyzji dyrekcji i rodziców. Generalnie od marca ubiegłego roku dużo przedszkoli zrezygnowało z zajęć stacjonarnych. W związku z tym musieliśmy nieco przeformatować swoją ofertę. Dostawaliśmy dużo próśb o nagrywanie filmików edukacyjnych, które mogłyby oglądać dzieci. Od września zaczęliśmy więc przygotowywać kilkuminutowe materiały, które są wyświetlane i omawiane w przedszkolach. Mamy też cool-turalne teczki, z materiałami, które pomagają nauczycielom lub rodzicom realizować zajęcia z dziećmi i utrwalać materiał. Pomimo pandemii, otwieramy też właśnie swoją pierwszą placówkę franczyzową, w Pile.

To dobry czas na otwieranie franczyzy w edukacji?

Choć obecna sytuacja daleka jest od normalności, wcale nie jest to zły czas na otwieranie tego rodzaju biznesu. Pierwsze miesiące działalności i tak są zawsze potrzebne na rozkręcenie się, poznanie materiałów, rozmowy z klientami. Mam nadzieję, że po wakacjach sytuacja w oświacie wróci do normy i wówczas biznes ruszy pełną parą.

Aby wesprzeć nowych licencjobiorców aż do września włącznie nie będziemy naliczać miesięcznej opłaty franczyzowej, która wynosi 440 zł netto. Trzeba ją będzie płacić dopiero od października.

Jakim budżetem trzeba dysponować na starcie?

Opłata wstępna wynosi 8,9 tys. zł netto. W zamian licencjobiorca otrzymuje pakiet startowy, który zawiera m.in. konspekty dwunastu warsztatów (czyli cały roczny poziom kształcenia plus dwa w zapasie), ze scenariuszami zajęć i autorskimi pomocami edukacyjnymi. Gwarantujemy również szkolenie, na którym omawiane są wszystkie warsztaty, partnerzy poznają różne formy promocji oraz uczą się, jak docierać do klientów. Zapewniamy wsparcie w tworzeniu oferty dla klientów, pomoc w pierwszych rozmowach z dyrektorami placówek.

Franczyzobiorca nie musi otwierać stacjonarnego biura, ponieważ warsztaty odbywają się na terenie przedszkoli czy szkół. Umowę franczyzową podpisujemy na konkretne miasto, ale jeżeli licencjobiorca chce, może wyjść z działalnością poza jego obszar, jednak pozostając na terenie swojego województwa. W tym samym województwie, w zależności od jego wielkości, może pracować kilku franczyzobiorców, ale na pewno nie będą wchodzić sobie w drogę. Ideą naszego projektu jest współpraca, a nie konkurowanie ze sobą.

Jak szybko można liczyć na zwrot z inwestycji?

Szacujemy, że nawiązując współpracę z 10-12 placówkami średniej wielkości, na zwrot z inwestycji możemy liczyć po dwóch miesiącach. Jednak ten czas można skrócić i jednocześnie zwiększyć swoje przychody, organizując np. warsztaty indywidualne czy też urodziny tematyczne.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

 

WIZYTÓWKA MARKI COOL-TURALNY MALUCH

Placówki organizujące warsztaty z savoir vivre dla dzieci.

  • 1 placówka własna, 1 franczyzowa
  • opłata wstępna 8,9 tys. zł netto

Sprzedana licencja / Pomimo pandemii Cool-Turalny Maluch otwiera właśnie swoją pierwszą placówkę franczyzową, w Pile.

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018