Biznes musi być elastyczny
Jak SzybkiAngielski.pl odnajduje się dzisiaj na rynku?
Dobrze dostosowaliśmy się do nowej sytuacji. Działamy stacjonarnie i online. Odnosimy sukcesy, otwierając nowe szkoły i wprowadzając na rynek nowe produkty. Przygotowaliśmy kurs biznesowo-rozwojowy wraz z Brianem Tracy, a także kurs dla młodzieży. Obecnie biznes wymaga dużej elastyczności oraz skierowania jeszcze większej uwagi na zmieniające się potrzeby klientów. Dobrze sobie z tym radzimy. Pytamy, czego nasi klienci potrzebują i jak chcą się uczyć. Zapewniamy im to, czego potrzebują. Jesteśmy przekonani, że szczególnie teraz, znajomość języka angielskiego jest kluczowa.
Jakie są największe wyzwania dla branży edukacyjnej dzisiaj?
Początki pandemii i pierwsze lockdowny rzeczywiście były wyzwaniem, jednak obecnie branża edukacji radzi sobie naprawdę dobrze. Społeczeństwo nadal chce i potrzebuje się uczyć, a największym wyzwaniem jest dopasowanie oferty do aktualnej sytuacji gospodarczej i potrzeb klientów. Na przykład obecnie dużo częściej niż kilka lat wcześniej popularna jest nauka hybrydowa lub całkowicie online, która pozwala kursantom na dużą swobodę. Ponadto sporym wyzwaniem są niespodzianki, które fundują nam rządzący, zmieniające się i niejasne przepisy, a także to wszystko, co dzieje się obecnie na świecie. Jednakowoż wiemy, że zmiana jest czyś stałym, więc dostosowujemy się szybko, tak, żeby klient czuł się bezpiecznie.
Czy to dobry czas na otwieranie franczyzy w branży edukacji?
Tak, zdecydowanie. Z naszego doświadczenia wynika, że zapotrzebowanie na naukę języka angielskiego jest nadal wysokie lub nawet wyższe niż przed pandemią. Wiele firm otworzyło się na nowe technologie i pracę online, dzięki czemu otrzymało szansę na nawiązanie międzynarodowych kontraktów. Natomiast wiele indywidualnych osób zaczęło pracę w zagranicznym przedsiębiorstwie. Ponadto trzeba pamiętać, że biznes oparty na systemie franczyzowym jest najbezpieczniejszy.
Jakie Państwo mają plany na ten rok?
W tym roku chcemy rozszerzyć działalność sieci o nowe miasta w Polsce, tak, aby w każdym większym mieście można było skorzystać z kursów Metodą Colina Rose. Na chwilę obecną jest to kolejne 55 miast. Nasze plany jednak nie znają granic i jesteśmy otwarci również na współpracę partnerską w innych państwach, gdzie już toczą się rozmowy z potencjalnymi partnerami.
W jakich lokalizacjach Państwo szukają franczyzobiorców?
Obecnie mamy 40 placówek franczyzowych, w tym jedną własną. W minionym roku otworzyliśmy cztery nowe szkoły w Gorzowie Wielkopolskim, Rudzie Śląskiej, Wrocławiu oraz Szczecinie. Obecnie szukamy franczyzobiorców w całej Polsce. Szkołę partnerską można otworzyć w każdym mieście z potencjałem. Mamy całą listę miast, w których takowy widzimy, dlatego zawsze zapraszamy zainteresowanych do bezpośredniej rozmowy.
WIZYTÓWKA SIECI SZYBKIANGIELSKI.PL
Sieć szkół języka angielskiego.
- liczba placówek – 40
- kwota inwestycji – 25 tys. zł plus 3680 zł VAT
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Jakie biznesy zakładają dwudziestolatkowie, czy warto zainwestować we franczyzę z branży edukacyjnej i jak zarobić na Walentynkach? Przeczytaj we "Własnym Biznesie FRANCHISING".
– Dzisiaj naszą konkurencją są nie tylko inne szkoły czy lektorzy, ale również sztuczna inteligencja – mówi Anna Urbańska z Instytutu Colina Rose.
Szkół oferujących naukę angielskiego jest wiele, ale jednocześnie zainteresowanie ich usługami cały czas rośnie. Jak otworzyć taką szkołę?
Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes przeanalizowaliśmy w kwietniowym wydaniu magazynu.
Świat otworzył się na współpracę międzynarodową, dlatego potrzeba znajomości języków obcych jest coraz większa. Korzystają na tym właściciele szkół językowych.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...