Flota sklepowa / Wkrótce w trasę w całej Polsce będzie ruszać 130 mobilnych sklepów abc na kołach.
Poniedziałek
28.03.2022
Sieć ABC na kołach wchodzi do kolejnego województwa. Jakie warunki trzeba spełnić, aby prowadzić mobilny sklep?
 

Ok. 40 proc. Polaków mieszka na wsiach. Wielu z nich to osoby starsze, nie zawsze mobilne. To właśnie docelowa grupa klientów należącego do grupy Eurocash konceptu Abc na kołach.

– Koncept powstał w 2015 r., kiedy – jak wynika z danych Grupy Eurocash – niemal 5 mln Polaków miało utrudniony dostęp do sklepu stacjonarnego. Dziś jesteśmy największą siecią mobilnego handlu w Europie – mówi Błażej Białczyk, dyrektor generalny abc na kołach. - Docieramy do osób, dla których zakupy w sklepie mobilnym są wygodne, szybkie i praktyczne. Są to często osoby starsze, samotne, ale też ludzie, dla których zrobienie zakupów w sklepie stacjonarnym stanowi wyzwanie z różnych powodów.

Warunki współpracy

Obecnie sieć Abc na kołach ma ponad 100 agentów i działa w siedmiu województwach: lubelskim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim. Teraz postanowiła poszerzyć swój zasięg i sieć rozpoczęła już ekspansję w kolejnym – podlaskim. W planach jest otwarcie 20 nowych sklepów, m.in. w okolicach Białegostoku, Łomży i Suwałk. To oznacza, że 2-3 razy w tygodniu w trasę w całej Polsce będzie ruszać już 130 mobilnych sklepów.

Agentem sieci może zostać każdy, kto spełnia określone warunki, m.in. niezbędne jest posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B oraz książeczki sanitarno-epidemiologicznej, w związku z pracą z produktami spożywczymi. Kandydaci powinni być także gotowi do założenia działalności gospodarczej. Inwestycja w ten biznes jest niewielka. Każdy agent zobowiązany jest do wpłaty kaucji zwrotnej w wysokości 3,5 tys. zł – stanowi ona zabezpieczenie w razie uszkodzenia pojazdu lub sprzętu. Przed rozpoczęciem pracy każdy z przedsiębiorców otrzymuje w pełni wyposażony samochód, a także laptop i telefon. Przez cały czas trwania współpracy pozostają one własnością Abc na kołach.

– Oferujemy bonus 6 tys. zł netto na rozpoczęcie współpracy, a potem umowę agencyjną z gwarantowanym wynagrodzeniem w wysokości 4 tys. zł netto i atrakcyjnym systemem prowizyjnym – wyjaśnia Błażej Białczyk. – Aktualnie doświadczony agent może zarobić nawet 6,5 tys. zł netto miesięcznie (nie wliczając bonusu).

Agentom przysługuje też ubezpieczenie oraz dofinansowanie do paliwa.

Zyski w mobilnym biznesie

Mariusz Ilas prowadzi mobilny sklep abc na kołach od czterech lat. – Z Grupą Eurocash współpracowałem już wcześniej w ramach Eurocash Cash & Carry. Sieć abc na kołach rozwijała się i poszukiwała nowych agentów do pracy. Postanowiłem więc spróbować czegoś nowego – opowiada Mariusz Ilas. – Do tej pracy zachęciły mnie przede wszystkim gwarantowane wynagrodzenie plus atrakcyjny system prowizyjny. Mieszkam w województwie lubelskim i to właśnie na tym obszarze prowadzę swoją działalność.

Dzień pracy mobilnego sklepu rozpoczyna się wcześnie rano.

– Kompletuję asortyment sklepu w hurtowni Eurocash Cash & Carry, pieczywo kupuję codziennie od lokalnych piekarni – opisuje Mariusz Ilas. – Odbieram towar, pakuję go i układam w samochodzie, a następnie rozpoczynam sprzedaż w okolicznych miejscowościach. Wieczorem zamawiam niezbędne produkty z oferty hurtowni, aby następnego dnia móc ponownie uzupełnić asortyment mobilnego sklepu.

Trasy, po których porusza się agent, są monitorowane. To daje gwarancję, że nie pojawi się na nich inne auto Abc na kołach.

– Im większy dzienny obrót, tym lepsze warunki finansowe można uzyskać – dodaje Mariusz Ilas. – Oczywiście, na dzienny utarg wpływ ma wiele różnych czynników. Jednym z nich jest sezonowość.

Każdy samochód abc na kołach oferuje ponad 500 produktów, jednak w całej ofercie dostępnych jest ich ok. 5 tysięcy. Sieć planuje wyposażyć 100 proc. swojej floty w terminale płatnicze do końca tego roku, w najbliższych tygodniach zostanie również uruchomiona usługa cash back.

 

WIZYTÓWKA ABC NA KOŁACH

Sieć mobilnych sklepów spożywczych.

  • ponad 100 agentów
  • kaucja zwrotna 3,5 tys.

Asortyment na kołach / Każdy samochód abc na kołach oferuje ponad 500 produktów.

POPULARNE NA FORUM

Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

6 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Poznaj franczyzę Intermarché

Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Empik - jakieś doświadczenia?

Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?

14 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2021
Odważna decyzja

Zamierzam od nowego roku rozpocząć działalność gospodarczą i w związku z tym poszukuje producenta zdrowiej żywności... Jeśli to możliwe, proszę o informację tu lub...

2 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2021