Biznes i czas dla rodziny

Coś dla bystrzaków / Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak, to miejsce w którym dzieci rozwijają swoje pasje i talenty.
Poniedziałek
11.04.2022
O współpracy Alicji Pakuły z Akademią Bystrzak zdecydował przypadek. Jak dzisiaj realizuje się pod skrzydłami tej marki?
 

Alicja Pakuła na własny biznes zdecydowała się po urodzeniu drugiego dziecka. Pracowała jako psychoterapeutka i chciała mieć więcej czasu dla rodziny.

Rok próby

Przejrzała trochę ofert franczyzowych i stwierdziła, że taka współpraca nie jest dla niej. Kiedy zaczęła szukać zajęć pozalekcyjnych dla córki, doszła do wniosku, że w całym Szczecinie nie może znaleźć niczego, co jej odpowiada. W końcu trafiła na Akademię Bystrzak. Kiedy zapoznała się z programem, stwierdziła, że to są zajęcia, na które chce posłać swoje dziecko. Okazało się jednak, że najbliższa szkoła jest w Częstochowie. To dało jej do myślenia.

– Koncept podobał mi się na tyle, że postanowiłam dowiedzieć się, jak wygląda współpraca na zasadzie franczyzy, pomimo że wcześniej odrzuciłam taką ewentualność – opowiada Alicja Pakuła, franczyzobiorczyni Akademii Bystrzak.

Po rozmowie z przedstawicielem sieci okazało się, że warunki uruchomienia biznesu są dla niej do przejścia. Z kolei sam program uznała za genialny. Podobało jej się także to, że franczyza jest miękka – czyli partnerzy mają swobodę w podejmowaniu decyzji, ale jednocześnie mogą liczyć na duże wsparcie ze strony sieci. Postanowiła zaryzykować.

– Dałam sobie rok na to, żeby spróbować swoich sił w tym biznesie. Wzięłam urlop wychowawczy w swojej pracy, tak, żeby mieć do czego wracać – opowiada Alicja Pakuła.

Umowę podpisała w styczniu 2020 roku. Zaraz potem wybuchła pandemia. Pierwsze miesiące działania były bardzo trudne.

– Początki to ogrom pracy i wyzwań, z którymi musieliśmy się zmierzyć razem z mężem. Gdyby przed otwarciem firmy ktoś powiedział mi, z jakimi problemami i wyzwaniami się zmierzę, pewnie nigdy bym w to nie weszła. Ale kiedy już otworzyłam działalność i musiałam wszystkiemu stawić czoła, to okazało się, że wszystko jest do przejścia – mówi Alicja Pakuła.

Pełna satysfakcja

Alicja Pakuła twierdzi, że warto było zaryzykować. Dzisiaj jej Akademia Bystrzak działa prężnie, a ona i mąż już nie prowadzą zajęć, tylko zajmują się nadzorowaniem biznesu. Zatrudniają dwie osoby, które uczą dzieci. Od samego początku franczyzobiorczyni zdecydowała się na inwestycję we własny lokal, co w obliczu zamkniętych szkół okazało się strzałem w dziesiątkę. Bez wyrzutów sumienia zrezygnowała z etatu.

– Placówka dzisiaj działa dokładnie tak, jak sobie wymarzyłam. Zależało mi na tym, żeby to było miejsce, w którym każdy czuje się dobrze. Mam ogromną satysfakcję, kiedy widzę, jakie postępy robią dzieci i jak się rozwijają – mówi Alicja Pakuła.

Przy okazji okazało się, że prowadzenie Akademii Bystrzak można bez problemu łączyć z innymi zajęciami. Ponieważ Alicja Pakuła zawsze lubiła swoją pracę, postanowiła otworzyć własny gabinet psychoterapii. Dzisiaj z sukcesem łączy pracę w Akademii Bystrzak oraz we własnym gabinecie psychoterapii, a do tego znajduje jeszcze odpowiednio dużo czasu dla rodziny.

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak to miejsce stworzone przez Agnieszkę Gorzyńską i Michała Wójcika. Firma proponuje zajęcia, dzięki którym dzieci rozwijają swoje pasje i talenty. W sieci działa 11 placówek. Oplata wstępna to 9 tys. zł, a miesięczna wynosi 900 zł. Umowy franczyzowe podpisywane są na trzy lata.

WIZYTÓWKA AKADEMII TWÓRCZEGO ROZWOJU BYSTRZAK

Firma edukacyjna, oferująca zajęcia dla dzieci.

  • liczba placówek – 11
  • opłata wstępna – 9 tys. zł
  • opłata miesięczna – 900 zł.

Alicja Pakuła, franczyzobiorczyni Akademii Bystrzak / "Placówka dzisiaj działa dokładnie tak, jak sobie wymarzyłam. Zależało mi na tym, żeby to było miejsce, w którym każdy czuje się dobrze".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018